Gigi Becali continuã rãzboiul cu suporterii. Finanțatorul stelist a declarat cã toti cei care au fãcut probleme la partida cu Vasluiul nu vor mai intra pe Ghencea. Becali și-a încordat mușchii și le-a transmis fanilor turbulenți cã-i poate pune personal la punct.
"Nu mã deranjeazã cã meciul de la Brașov nu va fi televizat. ªi nici cã nu se duc suporterii la Brașov. Foarte bine, cã oricum veneau sã mã înjure. Dar nu vor mai intra nici pe Ghencea cei care au fãcut probleme la meciul cu Vaslui. Au fost filmați toți și nu vor mai intra pe stadion. Sã vedeți voi ce fani cuminți vom avea de-acum încolo, cã nu mai intrã ãia 5-6 lideri care instigau. Oricum, nu vreau sã mã iau de ei, dar dacã ar fi sã mã bat cu suporterii, îi bat mãr. I-aș împacheta în 30 de secunde", a declarat Becali, la sport.ro.


