FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Unde nu e cap, degeaba sunt picioare

«12»
fcsteaua.ro02.03.2009 21:36

Vad ca sunt multi stelisti care traiesc in confuzie. Traiesc cu mentalitatea in anii '60-'70 ai anului trecut si acuza. Daca unii sunt de inteles, din cauza varstei, nu este de inteles acest lucru la oameni tineri, cu acces la informatie, din toate sursele.

Despre ce e vorba: exista oameni care acuza peluzele pentru comportamentul lor josnic de la meciul cu FC Vaslui. Ca, vezi Doamne, nu au incurajat echipa, concentrandu-se sa curete mizeria becali din Ghencea. Acesti oameni sustin ca, un astfel de comportament, afecteaza ECHIPA!

 

Dar, acesti oameni, fac o confuzie, uneori voita, intre Steaua si echipa de fotbal de pe teren. Oameni buni, un club ca Steaua ASTAZI, in zilele noastre, este format din doua parti: partea SOCIETARA( management, imagine, conducere, decizii, sponsorizari) si partea SPORTIVA, adica ECHIPA.

 

Acei 11 jucatori si antrenorii lor reprezinta doar partea SPORTIVA a SOCIETATII! Or Steaua, daca este ceea ce credem noi ca este, este pentru ca cele doua parti, SOCIETARE si SPORTIVE s-au completat destul de bine. Adica?

 

Adica deciziile luate de cei care au condus clubul au fost cele corecte si au ajutat ECHIPA SA SE EXPRIME CAT MAI BINE. Normal, reactiile suporterilor au fost pe masura. Am fost al 12-lea jucator, etc. Steaua a devenit starea de spirit care ne-a facut temuti si iubiti, Steaua a devenit Steaua...

 

Ceea ce trebuie sa inteleaga cei care spun ca deratizarea Stelei de mizeria becali afecteaza echipa, trebuie sa inteleaga ca ECHIPA de fotbal nu poate functiona la maxim, atata vreme cat partea SOCIETARA este la pamant. Cu alte cuvinte, daca conducerea ia decizii discretionare, fara fundamente reale decat "pohta ce-am pohtit", daca imaginea clubului este la pamant, daca antrenorii se pun doar pentru a inchide gura unora, NICIO ECHIPA nu va putea juca bine.

 

Paradoxul este ca o societate poate functiona bine si echipa sa mearga prost. Din diferite motive: alte echipe au fost mai bune, niste decizii au fost importriva clubului, un jucator de baza s-a accidentat etc. Dar daca SOCIETATEA este sanatoasa, ECHIPA va avea rezultate. FARA INDOIALA.

 

La Steaua noastra a fost exact pe dos. De la inceput s-a inconjurat de lingai si pacalici. Cu cat i-a eliminat pe cei care mai asigurau un mediu sanatos in club, SOCIETATEA a devenit din in ce mai bolnava. Chiar daca nu s-a repercutat imediat asupra echipei, care juca din reflex (ce dreptate avea MM...), la un moment dat, echipa a devenit reflexia SOCIETATII bolnave care o reprezinta. Adica fara personalitate, nervoasa, fara identitate, fricoasa si slaba...

 

Atata vreme cat partea SOCIETARA nu va fi sanatoasa, ceea ce inseamna indepartarea lui Becali, ECHIPA nu se va exprima niciodata la MAXIM.

 

Daca in anii '70, un club era reprezentat de jucatori, antrenori si un presedinte, acum situatia este altfel. Conducatorii clubului sunt in stare sa jure ca e alba, chiar daca e neagra, sa spuna ca Banel e valoros, chiar daca nu stie sa centreze. Insultand suporterii, dispretuind bunul simt, calcand in picioare orgoliul jucatorilor, angajand numai sclavi pe banca tehnica, ECHIPA va fi bolnava si in final, CLUBUL va muri.

 

Treziti-va din somnul cel de moarte, pana nu e prea tarziu!

 

Mihai ªomãnescu

danimarcu02.03.2009 22:06

Excelent mesajul tau.Sper sa fie inteles cum se cuvine de toata lumea.

MoWeed02.03.2009 22:15

Excelent zis

xray_rom02.03.2009 22:23

Este corect ce spui, dar ai o fisura in punctul esential. Ceea ce ai vrut sa inteleaga altii se pare ca este mai putin neinteles si de tine.

Spui: "Atata vreme cat partea SOCIETARA nu va fi sanatoasa, ceea ce inseamna indepartarea lui Becali, ECHIPA nu se va exprima niciodata la MAXIM. "

Este corect pana la un punct. Ai omis un lucru esential. Becali nu este presedinte, director general sau administrator sa-l indepartezi si sa pui altul acolo pentru a pune ordine in mamagementul SOCIETATII.

El este proprietarul Societatii si al echipei. Cum era proprietar MAN-ul inainte. E ca si cum, pastrand proportiile, stelistii dinainte '89 ar fi cerut indepartarea MAN-ului din clubul Steaua.

Cine crede ca indepartandu-l pe Becali, prin forta, va ramane Societatea si Echipa in Ghencea se insala.

Becali TREBUIE determinat sa VANDA Societatea si Echipa. Nu poate fi "alungat" ca-n 1907 nici fizic si nici legal. Chiar daca, ipotetic, ar fi alungat din Ghencea la modul fizic, juridic Steaua tot a lui ramane si nu poate nimeni sa o conduca in locul lui. Deci, daca "pleaca" din Ghencea fara sa vanda, pleaca cu Societate si cu Echipa cu tot. Asta este conditia sine qua non pentru "a-l indeparta" pe Becali de la Steaua. El sa fie determinat sa vrea sa o VANDA si sa o si faca!Altfel nu scapam de el!

Lari02.03.2009 22:29

Bai, deci voi nu pricepeti care e cel mai mare rau la Steaua in perioada asta.

 

Suporterii sunt, bai, va zic eu. Daca nenorocitii aia cu nici patru clase din peluze ar striga pentru echipa, Steaua ar putea fi lejer in semifinalele Ligii Campionilor, bai.

 

Deci noua ne trebuie liniste in tribune, ca restul avem:

 

- patronul baga bani cu nemiluita, iar acest sezon sta marturie: s-au incasat 20 de milioane, si am facut transferuri de 50, cel putin. Numai Tudose si Bicfalvi impreuna fac vreo 30 de milioane.

 

- antrenorul ne-a castigat atatea si atatea meciuri prin alegeri tactice inspirate. Mai mult, adversarii nostri au fost des prinsi pe picior gresit de mutarile exceptionale facute in timpul meciurilor.

 

- in cupele europene am dat clasa tuturor. Exceptia s-a numit "dubla" cu Galatasaray si, ca orice exceptie, intareste pana la solidificare regula.

 

- managementul administrativ si sportiv este la un inalt nivel, oficialii de la Bayern, Lyon si Fiorentina facand vanzare masiva firmelor de papetarie, pentru luarea de notite amanuntite.

 

- jucatorii au dat dovada de caracter deosebit, sarbatorind cu suporterii minute in sir victoriile si vorbind ore in sir cu fanii la infrangere. Mai ales in deplasare, jucatorii nu au uitat niciodata sa multumeasca fanilor.

 

- l-am lasat la urma pe Gigi Becali, un om de o calitate deosebita. Voi chiar credeti ca omu' asta nu e sincer cand spune ca il doare sufletu' de posibilitatea ca Steaua sa nu faca performanta? Eu il vad zilnic: devine din ce in ce mai tras la fata, n-ati vazut ca nici chef de glume nu mai are?

 

In final, propun sa fie liniste, pentru ca asta este singura noastra problema, nu prostiile pe care le spuneti voi.

 

"Duce-ti-va" la scoala, ca aia o sa va scoata din rahat, nu mersu' pe stadioane.

 

Doamne... ce-o sa ajunga tara asta?!

joitaru02.03.2009 22:51
Bai, deci voi nu pricepeti care e cel mai mare rau la Steaua in perioada asta.

 

Suporterii sunt, bai, va zic eu. Daca nenorocitii aia cu nici patru clase din peluze ar striga pentru echipa, Steaua ar putea fi lejer in semifinalele Ligii Campionilor, bai.

 

Deci noua ne trebuie liniste in tribune, ca restul avem:

 

- patronul baga bani cu nemiluita, iar acest sezon sta marturie: s-au incasat 20 de milioane, si am facut transferuri de 50, cel putin. Numai Tudose si Bicfalvi impreuna fac vreo 30 de milioane.

 

- antrenorul ne-a castigat atatea si atatea meciuri prin alegeri tactice inspirate. Mai mult, adversarii nostri au fost des prinsi pe picior gresit de mutarile exceptionale facute in timpul meciurilor.

 

- in cupele europene am dat clasa tuturor. Exceptia s-a numit "dubla" cu Galatasaray si, ca orice exceptie, intareste pana la solidificare regula.

 

- managementul administrativ si sportiv este la un inalt nivel, oficialii de la Bayern, Lyon si Fiorentina facand vanzare masiva firmelor de papetarie, pentru luarea de notite amanuntite.

 

- jucatorii au dat dovada de caracter deosebit, sarbatorind cu suporterii minute in sir victoriile si vorbind ore in sir cu fanii la infrangere. Mai ales in deplasare, jucatorii nu au uitat niciodata sa multumeasca fanilor.

 

- l-am lasat la urma pe Gigi Becali, un om de o calitate deosebita. Voi chiar credeti ca omu' asta nu e sincer cand spune ca il doare sufletu' de posibilitatea ca Steaua sa nu faca performanta? Eu il vad zilnic: devine din ce in ce mai tras la fata, n-ati vazut ca nici chef de glume nu mai are?

 

In final, propun sa fie liniste, pentru ca asta este singura noastra problema, nu prostiile pe care le spuneti voi.

 

"Duce-ti-va" la scoala, ca aia o sa va scoata din rahat, nu mersu' pe stadioane.

 

Doamne... ce-o sa ajunga tara asta?!

 

Gogule, sper ca glumesti cu mesajul asta.

Ce ai scris tu mai sus, este mai mult decat absurd, si sincer nu cred ca ai pic de simt al realitatii in tine.

 

Daca protestezi la inceputul campionatului nu e ok, afecteaza echipa, si nu poate castiga campionatul.

Daca o faci in retur, iar nu e bine, nu mai putem recupera punctele ce ne separa de primul loc.

 

DACA NU CONTINUAM ACUM (si asa sezonul e mancat) ATUNCI CAND???

 

LE:

 

Tu chiar glumeai. =))=))

SORRY

am citit inceputul si m-amenervat., acum am citit tot.

am facut ceva de genul, te omor si pe urma te intreb daca ai facut ceva:)))

MY BAD

1on02.03.2009 23:02
Insultand suporterii, dispretuind bunul simt, calcand in picioare orgoliul jucatorilor, angajand numai sclavi pe banca tehnica, ECHIPA va fi bolnava si in final, CLUBUL va muri.

 

Treziti-va din somnul cel de moarte, pana nu e prea tarziu!

 

 

Dupã pãrerea ta când va fi prea târziu?

 

Eu cred cã acel "prea târziu" a trecut de mult timp, fãrã ca cineva sã-și dea seama, din pãcate. Acum, orice lucru împotriva lui Becali este bun pentru club (chiar și excludere din cupele europene, depunctare, retrogradare, ca urmare a "valizei" sau altor lucruri ilegale, dacã se dovedesc), chiar dacã mulți spun cã "nu e bine pentru echipã". Aceste lucruri pot avea 2 rezultante: ori "însãnãtoșirea" echipei (destul de improbabilã în acest moment), ori scurtarea "agoniei" și deci grãbirea "morții" ei, lucru care va aduce, logic, grãbirea "renașterii", și, deci, rezultatul va fi la fel de bun, poate întârziat, dar poate și mai sãnãtos.

danimarcu02.03.2009 23:13
Gogule, sper ca glumesti cu mesajul asta.

 

Tu chiar glumeai. =))=))

 

:oops:

 

vlad03.03.2009 06:34

@Lari

Nu stiam ca esti si tu lacheul lui Becali.

Ops! Tu chiar glumeai!

 

M a uitam deunazi la TV si-l vedeam pe Cioban cum ii stropea pe suporterii de la Tribuna 0 cu sampanie . Si ei il adulau pe Cioban. Nu in fiecare zi te uda un ocupant al "Topului Miliardari de Carton" cu Dom Perignon.

Dar acele vremuri au apus! Ciobanul traieste din amintiri. In zilele astea ,strigatul de disperare seamana izbitor cu cel al raposatului din Piata Revolutiei. Alte nume ,alte fapte dar mesajul este acelasi!

Atunci era : "Liniste! Oameni buni,liniste! Scot ratia la ulei! Maresc alocatiile pentru mame!"

Se bãga si Leana incercand sa ne impresioneze cu rugamintile ei de a nu-l mai huli pe "cel mai iubit conducator".

Acum "spiciul " este altfel. "Oameni buni,nu voi vinde Steaua,pentru ca fara mine se duce in C".Iar locul Lenutei a fost luat de fata mijlocie a Ciobanului.

 

Sper sa dispara si ciobanul ca predecesorul sau!

 

Cel mai iubit conducator se asteapta ca la urmatorul meci ,cel cu Brasovul,sa vada in galeria visata de el, formata din pionieri, soimii patriei si cei care condamna gesturile galeriei de la meciul cu Vasluiul urmatoarele pancarte:

 

"CONDAMNAM CU FERMITATE

TRADATORII SI VANZATORII DE ECHIPA"

 

 

 

"JOS AMESTECUL IMPERIALIST

IN TREBURILE INTERNE ALE Stelei"

 

 

 

"TRAIASCA UNITATEA DE NEZDRUNCINAT A

INTREGULUI NOSTRU POPOR IN JURUL

PARTIDULUI NOUA GENERATIE,AL SECRETARULUI

SAU GENERAL ,TOVARASUL George Becali"

 

sau

"TRAIASCA COMUNISMUL,

VIITORUL LUMINOS AL INTREGII OMENIRI"

 

URA ! URA ! URA!......

 

PS. Lari,numai cine nu ti-a citit editorialele nu te cunoaste.

 

fedora03.03.2009 07:27
Iar locul Lenutei a fost luat de fata mijlocie a Ciobanului.

Doar aici ai gresit: rolul Elenei este jucat cu brio de Lacatus!!!

Oricum, Becali este mai vulnerabil decat pare, el chiar este convins ca e adulat si nu va suporta prea mult timp sa fie hartuit meci de meci.

Azazello03.03.2009 08:23

Orecum off-topic:

 

Prin presa se vehiculeza ideea ca suporterii ar boicota echipa la meciul cu BV si nu vor face deplasarea.

 

Superb !

 

Parca va bateati cu pumnul in piept ca echipa nu va avea de suferit, ca sunteti alaturi de echpa si alte povesti.

 

Ce se intampla baieti ? Probleme cu finantele ? Scump 50 lei un bilet fara sponsori, fara subventii ?

Adrian03.03.2009 08:43

Pai du-te tu bai azazello.

 

Sau tu nu esti stelist?

 

Tu esti doar un becalist?

Cred ca da.

anti gigi03.03.2009 08:44
Orecum off-topic:

 

Prin presa se vehiculeza ideea ca suporterii ar boicota echipa la meciul cu BV si nu vor face deplasarea.

 

Superb !

 

Parca va bateati cu pumnul in piept ca echipa nu va avea de suferit, ca sunteti alaturi de echpa si alte povesti.

 

Ce se intampla baieti ? Probleme cu finantele ? Scump 50 lei un bilet fara sponsori, fara subventii ?

esti de groaza,nu te mai uita atat in gura lu Gigel ca ai sa inebunesti....se vede ca nu ai nicio treaba cu galeria Stelei pt ca habar n ai.....acu fuguta la palat sa ti iei banii pt ca tocmai ne ai mai facut o aroganta......oaie

diamond_man03.03.2009 08:48
http://www.ciobanul.com/ Cine l-a facut e tatic...
Virgil03.03.2009 08:54

Sunt intru totul de acord cu cele scrise de Mihai Somanescu. Un articol bine gandit, corect scris, care reflecta adevarul. Este inclusiv parerea mea ca raul cel mai mare al fotbal clubului Steaua Bucuresti, il reprezinta Becali. Un tip cu o personalitate malefica, pe care il suspectez de boala mintala. Pentru ca doar un copil strengar sau un adult bolnav la minte e capabil sa faca clovneriile pe care le face Gigi.

Avem nevoie de un om sanatos la cap in fruntea Stelei, unul a carui seriozitate si comportament, inclusiv in relatiile cu suporterii, sa inspire incredere.

Sa ne reamintim ca Gigi a luat Steaua cu japca din mainile lui Paunescu, pentru doar 6 milioane de dolari cu care imprumutase clubul, o bagatela pe langa pretentiile sale exagerate de acum.

Steaua nu mai trebuie lasata in mainile unui singur om. Steaua trebuie sa aiba un actionariat puternic, condus de un presedinte ales periodic pe principii sanatoase, un actionariat format din oameni care au Steaua in sange, nu de oarece ciobani aflati din intamplare, la momentul oportun in calea nevoilor ei finaciare.

 

vlad03.03.2009 09:02
....................................................

Ce se intampla baieti ? Probleme cu finantele ? Scump 50 lei un bilet fara sponsori, fara subventii ?

Ce se intampla Azzaelo? Parca tineai cu Steaua. Dar pe praful asta trebuie sa "mananca" si gura ta. Si uite cum te alegi tu cu o recompensa de la adulatul tau stapan. Cat iti da?

Habar nu ai ce inseamna termenul "boicota". Habar nu ai care-i scopul unui boicot. Pune-ti putin mintea la contributie si prinde-te de ce se boicoteaza meciul de la Brasov.

Cat a subventionat Ciobanul din biletele din Liga Campionilor? A platit el pachetul pentru suporteri?

Parca il vad pe domnul Victor cand iti citesc posturile.Doar ca el era mai "elevat". Intelectualul dupa care a plans tot Ardealul cand si-a luat ban.

 

Steaua nu mai trebuie lasata in mainile unui singur om. Steaua trebuie sa aiba un actionariat puternic, condus de un presedinte ales periodic pe principii sanatoase, un actionariat format din oameni care au Steaua in sange, nu de oarece ciobani aflati din intamplare, la momentul oportun in calea nevoilor ei finaciare.

Visez la un sistem gen Barca sau Real.Cum isi aleg ei presedintele.

Mihai Somanescu03.03.2009 09:37

@xray

 

Normal ca trebuie determinat sa vanda echipa, nu ne ajuta cu nimic daca dispare fizic din Ghencea. La asta ma refeream.

Cat despre comparatia cu ce era inainte de 1989, nu e chiar asa: atunci era MapN proprietar, dar era un super manager precum Ion Alexandrescu, care conducea clubul. Acum Becali e proprietar si tot el e si manager.

Argaseala si ceilalti lachei sunt doar oameni care il aproba.

 

 

Azazello03.03.2009 09:53

@vlad,

 

Nu se intampla nimic prietene. Tin cu Steaua de copil, o sa tin cu Steaua toata viata. Cine esti tu sa dai masura a cat sunt eu de stelist? In ceea ce priveste limba romana, nu cred ca esti tu cel mai potrivit ca sa-mi dai lectii. In primul rand demersul tau porneste de la o idee falsa. Pentru ce eu nu sunt in slujba lui Becali. Dar nu trebuie sa-ti dau tie explicatii...

 

@Adrian

 

Pai bai Adriane, chiar o sa ma duc...aici ai nimerit-o. O sa ma pregatesc bine ca probabil o sa-mi ceri dovezi.Cu becalistul nu prea, pentru ca am mai spus-o in nenumarate randuri ca nu-l vreau neparat pe Becali. Dar esti liber sa crezi ce vrei...pentru voi pana si Lacatus e becalist.

 

@anti-Gigi

 

Cat de pueril gandesti. Daca cineva are alta idee, il condamni imediat...il cataloghezi direct, nici macar nu-l mai judeci.

 

Dar pentru ca nu sunt ranchiunos, uite ce idee buna va dau: mergeti mai baieti la BV ca sa-l contestati pe Becali, sa va vada toata tara ca nu-l vreti. Cu bannere, coregrafii. Ce dracu'...Niciun efort nu e prea mare pentru izgonirea ciobanului. Poate va aduceti aminte sa strigati si Steaua de vreo doua ori.

Adrian03.03.2009 10:00

Azazello

 

Nu te stresa. Stai linistit. Ca poate ne vedem.

Asta, bineinteles, daca vei fi in peluza.

 

Ma indoiesc, insa, ca va fi asa. Din cate stiu eu, Jiji si acolitii lui stau la oficiala.

 

Oricum, mi-ar place sa ne intalnim.

Sa vedem daca, pus fata in fata cu restul stelistilor care au facut deplasarea, mai ai sange in tine sa zici ca becalii ii sponsorizeaza.

axl03.03.2009 10:05

Nu conteaza inaltimea ci conteaza istetimea.

vlad03.03.2009 10:15
@vlad,

 

Nu se intampla nimic prietene. Tin cu Steaua de copil, o sa tin cu Steaua toata viata. Cine esti tu sa dai masura a cat sunt eu de stelist? In ceea ce priveste limba romana, nu cred ca esti tu cel mai potrivit ca sa-mi dai lectii. In primul rand demersul tau porneste de la o idee falsa. Pentru ce eu nu sunt in slujba lui Becali. Dar nu trebuie sa-ti dau tie explicatii...

Azzaelo

Doar atat iti mai spun: Umorul este apanajul oamenilor inteligenti.

Sustin :habar nu ai ce inseamna "A boicota" sau nu intelegeti scopul boicotului. Si nu te mai flata atat. Explicatiile le dai doar Stapanului! Culcat!

 

E greu sa fii posac!

Azazello03.03.2009 10:18
Azazello

 

Nu te stresa. Stai linistit. Ca poate ne vedem.

Asta, bineinteles, daca vei fi in peluza.

 

Ma indoiesc, insa, ca va fi asa. Din cate stiu eu, Jiji si acolitii lui stau la oficiala.

 

Oricum, mi-ar place sa ne intalnim.

Sa vedem daca, pus fata in fata cu restul stelistilor care au facut deplasarea, mai ai sange in tine sa zici ca becalii ii sponsorizeaza.

 

Nu ma stresez. Stii si tu foarte bine ca galeria a primit de nenumarate ori subventii sub diferite forme.

In alta ordine de idei, prea suna a amenintare ultima propozitie. Iar mie nu imi place violenta. De fapt chiar asta contest de mult pe aici pe site. Nu sunt oficial al Stelei, ca sa stau langa finantator, si nici nu-mi permit sa-mi iau un bilet la fotolii, pentru ca sunt un om normal al Romaniei zilelor noastre.

 

Voi fi la tribuna I sau a doua, depinde unde voi gasi bilet. Nu mi-e frica sa recunosc ca nu am stat niciodata in peluza. Nu-mi place. Asta nu ma face nici mai mult dar nici mai putin stelist ca voi.

 

Si felicitari (fara niciun pic de ironie) celor care vor merge la meci. Cat privete atitudinea pe care o vor aborda...Asta e alta poveste. Dar fiecare face ce stie si ce a fost invatat.

Adrian03.03.2009 10:37

Azazello

 

Sponsorizarile la care te referi tu se numesc "reciprocitate"!!!

Alea sunt biletele pe care fanii care vor sa mearga in deplasare cu Steaua, le pot achizitiona doar de la club. Pentru ca nu te lasa de la clubul gazda.

Aia e normal sa o faca clubul pentru suporteri.

 

Dar, cand nea becalii zice ca nu au nevoie de reciprocitate ca sa nu dea biletele la fani sau cand vinde biletele la bijnitari care, la randul lor, le vand la suprapret altor Stelisti, aia e tot sponsorizare?

 

Si stai calm.

Tu chiar crezi ca dau eu macar un scuipat pentru cei care il urmeaza orbeste pe becalii? Nu era amenintare. Doar ca mi-ar fi placut sa te vad daca, scapat de protectia tastaturii, ai avea curajul sa zici celorlalti suporteri ce zici aici.

Din partea mea,voi becalistii, puteti sa traiti linistiti.

S-asa v-a batut Dumnezeu.

Ce rost are sa va mai bata si altcineva?!

Azazello03.03.2009 10:41
Azzaelo

Doar atat iti mai spun: Umorul este apanajul oamenilor inteligenti.

Sustin :habar nu ai ce inseamna "A boicota" sau nu intelegeti scopul boicotului. Si nu te mai flata atat. Explicatiile le dai doar Stapanului! Culcat!

 

E greu sa fii posac!

 

Ma inclin tie, atotcunoscatorule, si cu umilinta te rog sa intelegi ca stiu prea bine ce-nseamna a boicota. Insa iti adresez rugamintea de a nu fi atat de "neelastic" in interpretarea textului si nu lua mereu cuvintele ad litteram. Nuanteaza un pic sensul lui "a boicota' si vei vedea ca se potriveste contextului in care l-am folosit.

 

Si de jos, de unde culcat ma aflu (vai mie, posacul ! ) iti strig drepti, ca unui om vertical ce te afli, intr-o lume de stapani despre care vad ca stii prea bine ca lor trebuie sa le dai explicatii. Ce sa-i faci, experienta...

 

@Adrian

 

Nu e vorba doar de reciprocitati.

 

In alta ordine de idei, se pare ca nu ma intelegi. Eu nu merg la meci pentru Becali !!!! Nu i-am strigat numele pe stadion niciodata in viata mea. Dar galeria a facut-o !

 

Eu, cand si daca merg la meci o fac pentru Steaua.

 

Cat despre curaj, este intra-adevar o floare rara. Si poate ca intalnindu-ma cu 50 de insi porniti anti-Becali n-as fi vorbit despre sponsorizari. Dar poate nici un anti becalist nu ar mai strigat impotriva finantatorului, intre 20 gorile ale acestuia.

 

Din pacate ne conduce forta si nu ratiunea.

 

 

 

vlad03.03.2009 11:07

Azzaelo ,

Esti cu totul de acord in ceea ce face si spune Becali. Asta spune totul despre tine.

Eu n-am stapan, maestre.Doar familia imi este stapana!

Ti-am dat prea multa importanta.Punct

«12»