FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liste De Email.

«1234»
Azzido26.02.2009 17:09

Vreau sa creez o lista de mail pentru moderatori si redactori.

 

Am nevoie de adresele de mail ale voastre, deci postati aici adresele pe care ati vrea sa primiti mailuri referitoare la moderarea forumului si administrarea articolelor de pe prima pagina.

 

Pentru redactori exista deja o lista de mail de la yahoo, dar e administrata de Greco care e plecat din tara de mult timp, deci nu am cum sa adaug nume noi pe lista respectiva

 

O sa folosim listele pentru a comunica prin email, fiind utile in special in caz de urgente sau pt persoanele care nu acceseaza prea mult forumul.

 

Listele o sa aiba urmatoarea forma:

r***@*** si m***@***

 

Functionarea e destul de simpla. Eu trec in grupul m***@*** niste adrese de mail, de exemplu G***@***, p***@***, etc, iar atunci cand se trimite un email catre m***@***, cei care fac parte din grupul respectiv o sa primeasca cate o copie a mesajului.

 

Deci toate mailurile se trimit catre alias (m***@*** sau r***@***) apoi serverul smtp retrimite o copie a mesajului catre fiecare membru.

 

O mica precizare. E foarte posibil sa primiti mailurile in folderul Bulk/Spam, in special la yahoo si gmail, prima oara cand primiti un email va rog sa il scoateti din folderul spam si sa adaugati adresa de mail la contacte, pt a fi siguri ca nu o sa mai fie considerate spam mesajele de acest gen.

c.ronaldo1726.02.2009 17:11

b***@*** - si adresa de messenger.

tanar, frumos, cu bani, cu sofer personal.

Adrian26.02.2009 17:12

g***@*** - Adrian

MoWeed26.02.2009 17:14

c***@*** . Asta e si id-ul de messanger daca are cineva vreodata nevoie

Lari26.02.2009 17:14

L***@*** - Lari. Asta este si id-ul de messenger.

bodanelu26.02.2009 17:29

b***@*** si cu id de mess incorporat :D

Dragoshel26.02.2009 18:53

d***@*** adica eu ma

Virgil27.02.2009 09:26

s***@***

 

ID messenger: slavilav

I.N.Money27.02.2009 12:47

i_need_money_Steaua@yahoo.com

Stanici27.02.2009 12:54

s***@***

 

am mari pb cu mess-ul, mortii lui, nush daca merge sa dau add daca ma adaugati.

Fane27.02.2009 13:13

n***@***

la fel si ID-ul de messenger.

Bodanel27.02.2009 13:27

b***@*** si cu id de mess incorporat.

MoWeed05.07.2009 05:20

Intrebare: lista de mail s-a mai facut? Ca eu nu am primit nimic :)

Azzido05.07.2009 13:47

nu am apucat sa fac listele

Azzido27.01.2010 11:50

super oferta de sarbatori: care vreti adrese de mail @fcsteaua.ro ?

postati forma pe care vreti sa o aiba mailul si daca vreti sa fie redirectionate mailurile de pe adresa asta catre @yahoo.com sau ceva asemanator

Bodanel27.01.2010 12:09

b***@***

 

LE

 

care sarbatori?

Adrian27.01.2010 12:59

A***@***

 

saru' mana :)

Fane27.01.2010 13:06

F***@***

bodanelu27.01.2010 13:08

B***@*** cu redirectionare in b***@***

 

si cum putem sa ne conectam la ele...ca sa pot sa o adaug in yahoo

Dragoshel27.01.2010 13:19

pe criza asta ne imbogatim cu o adresa e e-mail iiihhhaaaaaa

 

d***@***

 

 

 

Azzido27.01.2010 14:08

am adaugat ce s-a cerut mai sus.

am setat parola muiedinamo pt fiecare cont in parte. sa-mi dati un mesaj privat cu o alta parola daca vreti sa o schimbati.

http://AISS.ro/webmail

daca e vreunul care vrea sa foloseasca clienti de mail gen outlook sau thunderbird, la serverul smtp treceti fcsteaua.ro, la primit (imap) tot fcsteaua.ro, va autentificati cu toata adresa de mail si parola aferenta.

 

 

bodanelu27.01.2010 15:26

am incercat ca username Bogdan, Bogdan, B***@***, B***@*** si parola zisa de tine si nu am reusit sa ma loghez pe link-ul dat...

Azzido27.01.2010 19:06

gata. acum merge

Lari27.01.2010 21:42

l***@***

 

Sar'naaa anticipat!

Azzido27.01.2010 21:44

rezolvat

«1234»