Ce parere aveti despre echipamentele de rezerva...cele cu negru si galben...mai degraba e al echipei FC Brasov...astept opinii...
Ce parere aveti despre echipamentele de rezerva...cele cu negru si galben...mai degraba e al echipei FC Brasov...astept opinii...
Mi se par aiurea...
E o alternativa cat se poate de interesanta.
Uneori te mai saturi si de tine,cu atat mai mult de acelasi echipament.
Galbenul e placut ochiului,iar negrul ala e semn de putere.
Avem incotro ? Ne place-nu ne place,trebuie sa-l acceptam.
La urma urmei e o combinatie de Brazilia/Germania,asa ca da bine la impresie.
Si nu e decat o varianta de rezerva.
Toate marile echipe au.
Negrul pare a fi la moda, i-am vazut si pe giulesteni cu aceeasi culoare, iar la ei incepe sa se cam poarte doliu :twisted: La noi, fiind doar echipamentul de rezerva, sa zicem ca din cand in cand... vorba aia, nu putem castiga tot.
Virgil, daca negrul e semn de putere, in viziunea mea, acea putere nu poate fi decat obscura. Parerea mea! Bine ca-l avem pe razboinicul luminii cu noi :lol:
Nu ma lua prea in serios, mai si aiurez din cand in cand ![]()
Nu aiurezi de loc,esti cat se poate de normal.
Eu as inlocui obscurul din formularea ta,cu sobrul,cu distinctia.
FORZA
FORZAce ciudat arata....
cat despre echipament...e ok, cum zicea cineva mai sus unele echipele mari au un echipament de rezerva care nu are culorile clubului!
si mie imi place echipamentul da o sa arate ciudat emblema Stelei pe acele culori dar oricum se vor juca doar cateva meciuri din deplasare...
Eu merg mai departe si ma gandesc ca,incet-incet conducerea clubului sa vrea sa ramana la aceste culori.
Si sa vrea sa duca echipa intr-un oras care are deja aceste culori.
E exagerata presupunerea mea?
umpic paranoic :lol:
da...exagerat!
sa fie posibil sa "inauguram" acest nou echipament in meciul cu valerenga? daca da, sper sa ne poarte noroc!
si mie imi place echipamentul da o sa arate ciudat emblema Stelei pe acele culori dar oricum se vor juca doar cateva meciuri din deplasare...
Nu cred ca tricourile alea vor avea emblema p ele.....costa .... :mrgreen:
toate echipele mari au echipament de rezerva cu aceleasi culori...Arsenal, Liverpool, psv, samd!!!!cred ca am intrat si noi in lumea buna!!!!!
parca si Barcelona are la fel :lol:
Al Barcelonei este gri...
Cred ca e facut sa jucam meciul de la Iasi... Ca si asa am jucat cu sorturi negre anul trecut acolo. :lol:
nu prea conteaza echipamentul atata timp cat Steaua bate!! Iar de va fii sa trebuiasca sa purtam doliu sper sa nu il purtam in fata norvegienilor!!!!
Eu cred ca vom juca la norvegieni in Galben - Negru... Poate ne poarta noroc...
Nu cred pentru ca la ei predomina rosul pe echipament la noi albastru .
M-am uitat pe Site-ul lor si cu toate ca au aceleasi culori ca ale noastre echipamentul de acasa este in sort alb si tricou albastru. Noi am putea juca astfel in echipamnetul nostru de baza sort albastru - tricou rosu
Al Barcelonei este gri...
Cred ca e facut sa jucam meciul de la Iasi... Ca si asa am jucat cu sorturi negre anul trecut acolo. :lol:
eu i`am vazut intr`un amical in ASIA de au batut cu 9-0 si au jucat in galben negru
Stiu echipamentul acela dar nu e al treilea inregistrat... Este un Gri sidefat... cel cu care joaca in campionatul intern... Si ei joaca destul de des in el.
Scriu tot aici... am verificat... au pastrat decat sortul din echipamentul gri... si au introdus si echipamentul galben care este foarte asemanator cu al Stelei... Sorry!
Iata link-ul:
http://shop.fcbarcelona.com/stores/barcelo...=1352&brf=bcrep
Mie mi se pare ciudat. Intradevar designul tricourilor e destul de dragut, dar n-ar fi mers in loc de negru albastru??.. Parca aceste culori n-au chiar nici o legatura cu istoria si traditia clubului. Puteam continua tot cu echipamentele noastre cele rosii si cele albastre, fara sa ne mai complicam. Dar repet designul e super!!
E marfa galben, insa mergea sa aibe pe fata o dunga rosie si una albastra ca la Chelsea (albastru bleu pe tricou alb) si sortul sa fie albastru cum ai precizat... si negrul inserat in tricou in acest moment sa fie scos
Ok, deci, ce echipament veti avea in cele din urma??? Nu ca ar conta prea mult in ce culori ati juca. Conteaza cum o faceti. Si aveti mare noroc ca jucati returulo la voi. Astfel poate nu veti mai repeta jocul celebru cu Rosenborg din Ghencea.
Am redesenat al 3-lea rand de echipament dorit de mine la Steaua insa nu reusesc in ruptul capului sa il si atasez... totusi daca doriti sa il vedeti accesati link-ul. Echipamentul trezeste amintiri placute in sufletul oricarui Stelist. Pacat pentru ca nu s-a optat pentru asa ceva.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/sorin_777/de...21a.jpg&.src=ph
Da.E echipamentul alb in care Steaua a castigat la Sevilla,Cupa Campionilor Europeni.
Vreau sa te atentionez ca acele dungi verticale si emblema Stelei nu existau atunci pe echipamentul campionilor europeni.
Tricoul era en coeur,iar pe marginea acestuia erau una sau doua dungi rosii.
Culoarea echipamentului Stelei a fost sugerata de oficiali ai UEFA,deoarece culorile ambelor echipe erau aproape identice.Barcelona jucand in fata suporterilor proprii era de inteles ca trebuia sa joace in culorile traditionale.In tot cazul ambele aveau rosu si albastru.
Mai nou,incepand din acest sezon,Barca a revenit la culorile de la infiintare.Un grena in loc de rosu, albastrul ramanand neschimbat.