FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Concluziile perioadei de pregatire

«12»
piturca200215.02.2009 18:05
spre informarea domniei-tale, ultima data am citit presa sportiva cu multi ani in urma.

 

daca tie nu-ti ajung nici 18 luni sa vezi ce poate un jucator, e treaba ta. asa-i ca dupa tine Dayro e cel mai tare?

ce zic eu si ce intelegi tu

xray_rom16.02.2009 00:00

@piturca2002

 

Naiv esti tu daca iti inchipui ca ma uit la meciuri ... "citind" gazete sportive. Am o veste pt tine! Am TV:)

Daca ai fi citit atent ai fi observat ca nu m-am referit la jocul de ansamblu al echipei, care nu poate fi judecat in meciurile amicale, cand se incearca diverse formule, ci m-am referit strict la "realizarile" individuale si evolutia/involutia in timp a unor jucatori. Ceea ce am scris nu este o concluzie desprinsa numai din aceste amicale ci si din ultimile meciuri de campionat si CL. Plesan, de exemplu, nu a jucat acum in pregatiri, ci in cateva meciuri din finalul turului. Cum a jucat...am vazut cu totii.

 

Ironia ta cu Arthuro si Abel este la fel de naiva si fara suport in contextul mentionat de mine.

Eu am scris:"Plecarea lui Nesu, Arthoro, Neaga si Abel a dezechilibrat potentialul lotului in contextul in care in aceasta iarna nu s-a adus nimic in loc si se incearca "umplutura" cu ex-buzoienii..." Deci LOTUL, nu JOCUL cum ma rastalmacesti tu, smart boy!

Arturo si Abel sunt cu o clasa peste Litu & Co. Daca Abel a fost "impiedicat" sa arate ce poate, pe Arturo doar ghinionul si barele l-au impiedicat sa devina unul din idolii tribunei!Reciteste articolele si posturile de pe acest site de la inceputul turului si de la meciurile cu Galata si Bayern si te luminezi. Eu nu am spus ca sunt super jucatori, ci doar ca plecarea lor, plus Nesu si Neaga, a lasat un gol pe care Becali l-a umplut cu Gloria Buzau! Adica a inlocuit "mediocritatea"(sa-ti fac pe plac) cu "sub-mediocritatea". Poate ca in timp, Litu &Co vor acumula valoare si isi vor depasi conditia actuala, dar in acest fericit caz ii vom avea buni "maine", nu "azi"=in acest retur. Despre asta-i vorba, draga "Pitzi"!

 

Si in final...ne spui sa lasam semintele si goarnele si sa incurajam echipa. Cum, mai Pitzi? Cu injuraturi si petarde, cum s-a facut in tur si in CL?Asta e modelul tau de succes?:))

 

PS.

Iti recomand, prieteneste, sa-ti auto-cenzurezi pornirile de guru al fotbalului, etichetandu-i pe cei care posteaza aici parereri diferite de ale tale ca niste incapabili sa exprime ce vad cu ochii lor. Daca nu spun ceea ce vrei tu sa auzi nu inseamna ca parerea lor este colportata din gazete sau este o defulare a "frustrarii", asa cum susti tu cu o lejeritate juvenila!

udaradu16.02.2009 12:37

Haideti..scoateti cutitul ca se poarta.

AlChOoLik16.02.2009 12:57

@piturca2002

Nu ai nici o treaba cu fotbalul asa ca te rugam nu iti mai da cu parerea pt ca esti degeaba....nu am citit niciodata asemenea idiotenii venite de la un singur om ....

piturca200216.02.2009 15:08
@piturca2002

 

Naiv esti tu daca iti inchipui ca ma uit la meciuri ... "citind" gazete sportive. Am o veste pt tine! Am TV:)

Daca ai fi citit atent ai fi observat ca nu m-am referit la jocul de ansamblu al echipei, care nu poate fi judecat in meciurile amicale, cand se incearca diverse formule, ci m-am referit strict la "realizarile" individuale si evolutia/involutia in timp a unor jucatori. Ceea ce am scris nu este o concluzie desprinsa numai din aceste amicale ci si din ultimile meciuri de campionat si CL. Plesan, de exemplu, nu a jucat acum in pregatiri, ci in cateva meciuri din finalul turului. Cum a jucat...am vazut cu totii.

 

Ironia ta cu Arthuro si Abel este la fel de naiva si fara suport in contextul mentionat de mine.

Eu am scris:"Plecarea lui Nesu, Arthoro, Neaga si Abel a dezechilibrat potentialul lotului in contextul in care in aceasta iarna nu s-a adus nimic in loc si se incearca "umplutura" cu ex-buzoienii..." Deci LOTUL, nu JOCUL cum ma rastalmacesti tu, smart boy!

Arturo si Abel sunt cu o clasa peste Litu & Co. Daca Abel a fost "impiedicat" sa arate ce poate, pe Arturo doar ghinionul si barele l-au impiedicat sa devina unul din idolii tribunei!Reciteste articolele si posturile de pe acest site de la inceputul turului si de la meciurile cu Galata si Bayern si te luminezi. Eu nu am spus ca sunt super jucatori, ci doar ca plecarea lor, plus Nesu si Neaga, a lasat un gol pe care Becali l-a umplut cu Gloria Buzau! Adica a inlocuit "mediocritatea"(sa-ti fac pe plac) cu "sub-mediocritatea". Poate ca in timp, Litu &Co vor acumula valoare si isi vor depasi conditia actuala, dar in acest fericit caz ii vom avea buni "maine", nu "azi"=in acest retur. Despre asta-i vorba, draga "Pitzi"!

 

Si in final...ne spui sa lasam semintele si goarnele si sa incurajam echipa. Cum, mai Pitzi? Cu injuraturi si petarde, cum s-a facut in tur si in CL?Asta e modelul tau de succes?:))

 

PS.

Iti recomand, prieteneste, sa-ti auto-cenzurezi pornirile de guru al fotbalului, etichetandu-i pe cei care posteaza aici parereri diferite de ale tale ca niste incapabili sa exprime ce vad cu ochii lor. Daca nu spun ceea ce vrei tu sa auzi nu inseamna ca parerea lor este colportata din gazete sau este o defulare a "frustrarii", asa cum susti tu cu o lejeritate juvenila!

aceasta postare este scrisa intr-un mod ironic altfel incep sa-mi pus serioase intrebari

daca situatia este de asa natura se poate si cu injuraturi si petarde (au fost torte si fumigene ) mai bine asa decat cu pistoale si cutite iar baietii astia din peluza au facut atat de multe pentru Steaua incat sa le dai tu lectii despre cum se poate incuraja o echipa, le dai lectii din fata TV-ului si nici macar nu stii sa faci diferenta dintre gruparile ultras si huligani

 

 

Nu ai nici o treaba cu fotbalul asa ca te rugam nu iti mai da cu parerea pt ca esti degeaba....nu am citit niciodata asemenea idiotenii venite de la un singur om ....

as fi foarte curios sa aflu cat de multa treaba ai tu cu fotbalul

bruno castellano16.02.2009 17:50

Steaua nu prea a aratat mare lucru in aceasta perioada de pregatire. Nu ca ne-am fi asteptrat la cine stie ce spctacol... dar, sa vedem si noi acolo... macar ceva fotbal.

Lacatus este depasit de situatie si nu isi da seama... Are de gind sa foloseasca tineri, pai sa-i foloseasca. Pe cine va miza el in retur?! in afara de citiva jucatori pe care ii stim cu totii nu prea mai are solutii. Zapata a arata unele slabiciuni dar este un portar mare si poate face un meci de unul singur. Cred ca merita o sansa si Cernea. \Cel putin in primele etape pina isi revine Zapata din punct de vedere medical.

Fundas dreapta nu are Steau si acesta trebuie improvizat Solutii sunt: rada si Golanski. Mijlocas la inchidere cred ca va fi Ov. Petre. Aici mai avem inca doi jucatori care pot acoperi acest post: Lovin si Tiago. La mijloc stim ca Lacatus nu va renunta la eternul maratonist Banel. asa ca partea dreapta este rezolvata. dar pt ce i-a mai adus pe Szekely si Semedo daca sunt folositi pe alte posturi?! Bine aceasta intrebare ar trebui sa si-o puna cu totii acolo. Aceasta este principala problema pt care Steaua nu merge. Daca Banel nu ar mai fi titular pe acest post jocul Stelei s-ar schimba mult in bine. Toja si Dayro nu ar trebui sa lipseasca din primul 11 niciodata. Iar pe postul de mijlocas stinga ar trebui sa joace Ochirosii. Sau sa se treaca la un 4 1 3 2 cu Szekely mijlocas dreapta, Toja mijlocas central si Dayro pe stinga si doi atacanti Kapetanos si unul dintre cei doi Pedriel si Stancu. Asta in caz ca nu le vor trece prin cap in cele din urma sa-l aduca pe Badea de la echipa a doua.

 

 

 

goergescu17.02.2009 12:48

" Deși antrenorul Stelei, Marius Lãcãtuș, nu contenește cu criticile la adresa lui Dayro Moreno, ultima oarã spunând cã atacantul columbian este "puturos", existã semnale cã jucãtorul este la rândul sãu nemulțumit de tehnician. Astfel, contactat de ProSport, impresarul lui Dayro Moreno a spus cã a vorbit cu clientul sãu și acesta i s-a plâns de strategia echipei, precum și de antrenorul Lãcãtuș.

 

Deși a declarat în repetate rânduri cã va încerca impunerea unui joc ofensiv în Ghencea, de unde și adoptarea sistemului 4-1-4-1, agentul spune cã Dayro Moreno i-a dezvãluit altceva.

 

"Ah, știu cã Dayro nu a avut cel mai bun comportament în Turcia. Am vorbit cu el. El zice cã e trist pentru cã nu joacã pe un post care îl avantajeazã. Mi-a spus cã antrenorul e preocupat mai mult sã nu primeascã gol, cã joacã mai mult defensiv, sã se apere și apoi sã atace. Jucãtorul vrea sã evolueze atacant. I se cere sã joace mai mult în lateral, dar locul lui e în fața porții adverse!", a declarat Alvaro Munoz Castro pentru ProSport. "

 

SUNT DE ACORD SA PRIVIM CU CIRCUMSPECTIE ARTICOLELE CARE APAR IN PRESA SPORTIVA DIN Romania. MAREA MAJORITATE A ACESTORA SUNT DE UN AMATORISM FEROCE, APARUTE DOAR CA REZULTAT AL UNEI CURSE IMBECILE DE A ADUCE IN PRIM PLAN "SENZATIONALUL".

DAR, TREBUIE SA FIM DE ACORD TOTUSI CA ACEST ARTICOL SINTETIZEAZA IMPRESIA MAJORITATII SUPORTERILOR STELISTI CA Lacatus NUMAI FOTBAL SPECTACOL NU CAUTA DE LA ACEASTA ECHIPA A Stelei.

 

Restul l-am si l-ati spus in interventiile anterioare.

 

 

clausblaus17.02.2009 21:20
Fundas dreapta nu are Steau si acesta trebuie improvizat Solutii sunt: rada si Golanski.

Ogararu nu ti se pare destul de bun?

xray_rom18.02.2009 15:29
Ogararu nu ti se pare destul de bun?

Iti raspund si eu. Acest jucator f bun, stelist trup si suflet, ne va parasi din vara. Daca acest retur se anunta ca o "misiune imposibila" pt Steaua, desi va beneficia de aportul lui Ogararu, campionatul viitor se anunta si mai prapastios, in cazul in care Becali va sta tot cu arici la buzunare, ca nebunia din cap nu cred ca mai are vreun leac. Si Tiago va pleca din vara... 99,99% nu-l va cumpara.

Daca ii vinde pe Goian, Ov. Petre si Ghionea, cum se tot zvoneste, iar Petre Marin se retrage si nu se aduce nimic macar de valoarea lor...avem deja prefigurata imaginea "performatei" la Steaua pentru sezonul urmator.

«12»