FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

10 Lucruri Care Ai Vrea Sa Le Faci

«12»
adidwu06.02.2009 19:28

1.Sa fiu prezent pe stadion cand Steaua castiga Liga Campionilor.

 

2.Sa vad cum patronul de la Hoffenheim descopera brusc ca e stelist si preia Steaua de la imbecilul din loja.

 

3.Sa beau cateva beri cu George Ogararu.

 

4.Sa conduc un Studebaker Avanti.

 

5.Sa am o aparitie scurta dar memorabila in filmul Cidade de Deus 2.

 

6.Sa fiu inlocuitorul lui Lars Ulrich de la Metallica.Ma multumesc si cu un singur concert.

 

7.Sa fiu martor ocular la cea mai grea infrangere suferita de Dinamo in fata Stelei.

 

8.Sa vizitez Brazilia.

 

9.Sa o vrajesc pe Carla Bruni ca sa-l paraseasca pe Sarko pentru mine.

 

10.Sa ma teleportez in timp ca sa particip la un concert cu Jimi Hendrix.

 

11.Sa ma lansez cu parapanta de pe statuia lui Isus din Rio de Janeiro si sa aterizez pe Maracana.

Azzidutza08.02.2009 19:52

1. Sa vad fiecare coltisor al tarii noastre

2. Sa-i asigur viitorul,din punct de vedere material,mamei mele

3. Sa fiu numita directoare la locul actual de munca ( asta daca mor inainte de a ajunge singura in acea functie)

4. Sa-mi revad toti bunicii,inclusiv pe bunicul pe care nu-l mai am alaturi de 7 ani

5. Sa-mi cer iertare tuturor oamenilor fata de care am gresit,si sa si primesc iertarea lor

6. Sa ma-nteleg cu tata,fie si pentru o zi,asa cum o faceam odata

7. Sa am curajul de a face un sport extrem

8. Sa joc rolul principal intr-un film inspirat din viata mea

9. Sa vizitez Africa sau India

10. Sa donez un organ vital,pentru a salva viata cuiva

bodanelu08.02.2009 19:57

1) sa nu fac nimic

2) sa nu fac nimic

3) sa nu fac nimic

4) sa nu fac nimic

5) sa nu fac nimic

6) sa nu fac nimic

7) sa nu fac nimic

8) sa nu fac nimic

9) sa nu fac nimic

10) sa revin de la pct 1

 

:D

Catalyn0708.02.2009 20:27
2.Sa vad cum patronul de la Hoffenheim descopera brusc ca e stelist si preia Steaua de la imbecilul din loja.

 

=))))

SteauaB09.02.2009 00:35

Vreau doar ca noul Messi sa fie din Romania. Si ca Steaua sa joace din nou un fotbal tehnic si spectaculos. Dar se pare ca d-zeu nu vrea...:(

 

 

1on10.02.2009 13:44

1. sã fiu antrenor-jucãtor (portar) la Unirea Focșani, și s-o promovez în Liga I, în urma unu baraj cu Dinamo în care sã dau golul decisiv în minutul '90, iar Dinamo, antrenantã de Giani Kirițã și Gabriel Tamaș, sã marcheze un gol fix când fluierã arbitrul sfârșitul meciului, apoi sã mã sune patronul Stelei, Gheorghe Hagi, și sã-mi spunã sã vin în Ghencea iar eu sã accept

 

2. sã fiu antrenor-jucãtor al Stelei, sã-i am secunzi pe Dãnciulescu și Neaga, și sã câștig finala Ligii Campionilor pe Stadionul Olimpic din Focșani, care sã-mi poarte numele ca urmare a performanței de la punctul 1

 

3. sã-i spun "Te iubesc!"

 

4. sã finanțez descoperirea unui tratament curativ 100% împotriva insuficienței renale cronice

 

5. sã vãd țãrile scandinave, Marele Canion, Machu Pichu, savana și jungla africanã

 

6. sã vãd un Galatasaray-Fenerbahce pe Ali Sami Yen

 

7. sã fac România plinã de autostrãzi (și metrou în Focșani, firește)

 

8. sã renovez Ghencea și sã-l fac cu 45.000 de locuri, pe 2 nivele, și acoperit, cu tabela veche la peluza 2 și cea de acum la peluza 1.

 

9. sã dau timpul înapoi, pânã când aveam 11-13 ani, și sã mã apuc de rugby, de chitarã și de pian

 

10. toți sã petreacã la înmormântarea mea

 

PS:

11. sã-mi mai facã mama o plãcintã cu carne, cã mã rog de ea de vreo 5 ani

fredysteaua10.02.2009 17:21

ar fii cate lucruri pe care as vrea sa le fac si acum :D

 

1. Sa pun toti tiganii pe sina si sa trec cu metrou peste ei

2. Sa stam 100 de insi in jurul lui Becali si cand degajeaza zapata sa strigam: "OOOOOO SUGI P**A GIGII"

3. Sa conduc un ford mustang GT iar in dreapta mea sa fie ANgelina jolie

4. Sa imi termin treaba de a il face pe fratele meu mai mic sa joace la Steaua (ma chinui de la 4 ani :D acum are 6)

5. sa fac bungee jumping (acum nu am curajul necesar, probabil daca as stii ca mor in X zile as face)

6. sa fiu doar eu si o fata pe care sa o iubesc pe o plaja din miami

7. sa am sansa de a urca in ring cu muhamad ali si remy bonjasky

8. sa joc intr-un film de comedie alaturi de will smith

9. sa ajung sa iubesc o fata

10. sa fiu un kickboxer cunoscut

 

si un 11 sa imi suga ciorapii profa de mate dupa ce stau 3 ore in ploaie la un derby Steaua-Dinamo (si daca nu e prea imposibil sa dea Lovin gol de la 30 M) :)))

Adrian10.02.2009 17:35

Bai da' cati oameni romantici pe aici.

Ptiu...

Chiar toti vreti sa spuneti "te iubesc" inainte sa muriti?

 

:alcoholic:

 

GAY!

Robinson Rufay Zapata10.02.2009 17:55

1.sa vad un meci Steaua-Dinamo si in care sa marcheze si zapata

2.sa apar intr'un meci al Stelei , desi am doar 1, 70 m

3.sa il bag la puscarie pe Gigi Becali

4.sa urc pe cel mai inalt munte din lume

5.sa ajung in cosmos si sa pun piciorul pe luna

6.sa castig la loto si sa dau banii parintilor mei

7.sa ma "antrenez" alaturi de buffon

8.sa vad priramidele , coloseumul si turnul eifel

9.sa strang toti suporterii la un loc si sa ne bucuram impreuna de fotbal , fara fumigene , petarzi , bennere instigatoare...eu cred ca se poate

10.sa ii duc pe toti tiganii in desert

 

si daca mi se permite si inca o dorinta:

 

11.sa apar intr'o finala de UCL si sa apar 5 lovituri consecutive de la 11 metrii

.1010.02.2009 19:42

Inainte sa mor mi-as dorii

1. sa vad ultima oara Steaua-Dinamo si sa castigam la scor

2. sa-l vad pe Dica inapoi la Steaua:)

3. sa vad rivalii plangand

4. sa castigam o Cupa Europeana

5. sa zic te ubsk la cei care ii cunosc..

6. sa-l vad pe Hildan in mormant si sa il injur:))

7. Sa inscriu un gol pentru Romania:)

8. Sa zboare Mutu de la Nationala

9. Sa-l exlclud pe Niculescu si M Niculae

10.Sa ascult o manea Steaua:))

vlad7510.02.2009 20:22
..............

4. sa castigam o Cupa Europeana

...........

Tu-ti doresti viata vesnica.

fredysteaua11.02.2009 14:16

este si un film cu ceva asemanator :D

the bucket list daca nu ma insel :D unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut :D

mihaitza8511.02.2009 15:43

inca nu mi-am facut lista de dorinte !

 

 

dar mrs imi doresc sa nu ti se indeplineasca nimic :yeahh::worthy:

 

Bodanel11.02.2009 17:45
este si un film cu ceva asemanator :D

the bucket list daca nu ma insel :D unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut :D

 

 

Intr-adevar unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut vreodata.

frunji11.02.2009 18:22
Intr-adevar unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut vreodata.

inca un vot si de la mine :steag_sah_mic:

cRiss4Steaua24.02.2009 18:20

adriane, la tine orice ii legat de iubire ii GAY .. :laugh:

Adrian24.02.2009 19:13

pai da mah...ca eu fac sex, nu dragoste.

 

Sau ce? pt tine conteaza sufletul, nu fizicul?

 

Ai fantezii sexuale cu Teo? :D

ady_ultras13.04.2009 22:05

1.sa vizitez tot ce este marfa pe planeta asta

2.sa vad Steaua cea mai galonata echipa

3.sa-l vad p Becali departe de Ghencea pe un camp

4.sa-i rad in fatza lui Borcea p imnul ligi campionilor

5.sa-i dau lui Copos in fatza cu un tort cumparat de la anapan

6.sa petrec luna cu toti prietenii

7.sa-mi vad toata familia

8.cea mai lunga partida de sex cu iubita

9.sa fumez un mare joint singur

10.sa mor impacat :))

STARforce14.04.2009 08:08

Vreau sa *** pe Luna!!!!!!De 10 ori...

dee14.04.2009 09:14
Azzido, defineste "putin de trait" : o zi, o luna, un an, zece ….?

 

1. As trimite-o pe mama sa viziteze locurile pe care le-a visat dintotdeauna sa le vada si in care nu a crezut ca va

putea ajunge vreodata. Vreau sa am certitudinea ca le va vedea pe toate.

 

2. Mi-as face mai mult timp pentru prietenii mei, fara a mai folosi vesnica scuza "nu pot azi, sunt ocupata" si i-as pregati treptat pentru momentul care va urma.

 

3. Nu m-as mai gandi la calorii si as savura toate deserturile posibile :rolleyes:

 

4. As vrea sa mai ating inca o data fundul Marii Rosii si as vizita deasemenea locurile care ma fascineaza si pe care nu am apucat sa le vad pana acum : India, Noua Zelanda si Brazilia.

 

5. As finanta proiectele ce deservesc comunitatea locala clujeana , pentru care niciodata nu sunt fonduri si as propune deasemenea alte programe,in special sociale. As pune bazele unei fundatii care sa se ocupe de implementarea si desfasurarea acestora si dupa ce eu nu voi mai fi.

 

6. Mi-as face ordine in viata si as avea grija ca ai mei sa fie asigurati.

 

continuare

 

7. As studia pana as gasi un remediu impotriva bolii, pentru ca nu as vrea sa mor prea repede, deci as cerceta non-stop pana gasesc un insitut, o persoana specializata.

 

8. L-as gasi pe cercetator si impreuna am invinge moartea, el sa o invinga prin cunostinte, eu sa ma tratez prin aplicatie, deci il fac si celebru!

 

9. As incepe totul de la 0, facand alte lucruri pe care n-am apucat sa le fac, avand in spate o experienta acumulata, insa de data aceasta imbinand placerea individuala cu munca colectiva. As relua toate distractiile, munca etc... la un moment dat as cumpara si clubul Steaua, iar pe Stanici l-as umili in public :yeahh: ... in scop nobil,evident, pentru ca cetatenii sa prinda curaj si sa se autodepaseasca mereu. Evident ca va fi si o vendetta personala, ca doar nu scapa nimeni care a facut sau mi-a spus ceva in viata si eu m-am simtit umilita. Platesc cu aceeasi moneda, insa scopul e intotdeauna bun pt altii, ca sa n-am mustrari.

 

10. O sa visez la un moment dat ca as fi putut sa mor la punctul 6 :laugh:

Le reseau pansant14.04.2009 09:55
continuare

 

7. As studia pana as gasi un remediu impotriva bolii, pentru ca nu as vrea sa mor prea repede, deci as cerceta non-stop pana gasesc un insitut, o persoana specializata.

 

8. L-as gasi pe cercetator si impreuna am invinge moartea, el sa o invinga prin cunostinte, eu sa ma tratez prin aplicatie, deci il fac si celebru!

parca topicul era despre lucruri serioase, ceva ce s-ar putea intampla/ realiza, nu utopii de genul o sa gasesc un remediu impotriva mortii, ca sa nu mai mor.

 

1.mi-as mai cumpara o bicicleta si doar cu cea m-as deplasa

2.m-as duce pentru ultima data in Germania (in cazul in care nu o sa mor pe acolo)

3.as planta foarte multe flori si pomi (o padure de fag)

4.as sapa o fantana la o rascruce de drumuri (cam asa ca asta )

DSCF0183.JPG

5.as dona toate cartile mele Bibliotecii Academiei Romane/Universitatii din Bucuresti

6.mers la meci pe Ghencea

7.vizitat ultimele locuri din tara

8.as verifica sa imi achit toate datoriile, sa nu fiu dator cuiva

9.as vedea pentru ultima data o poza cu parintii si fratii mei

10.m-as barbieri, tunde as face dus pentru ca vreau sa mor curat

dee14.04.2009 11:53
parca topicul era despre lucruri serioase, ceva ce s-ar putea intampla/ realiza, nu utopii de genul o sa gasesc un remediu impotriva mortii, ca sa nu mai mor.

 

mi se pare mai normal sa caut un remediu impotriva mortii (a unei boli incurabile momentan), ca sunt o groaza de lucruri pe care nu le stim si s-ar putea aprofunda, decat sa discut despre perspectiva sumbra a mortii. Punctul ala al 10 al tau e amuzant, pai omule, oricum au grija de tine cei de la pompe funebre, deci, tot curat vei fi :-) un pic de optimism Mihai, sau vrei sa cred ca intr-adevar internetul e un "opium" al popoarelor ?

 

toate marile descoperiri au fost utopice inainte de a deveni banale ;)

cristian01417.04.2009 00:16

1. Sa privesc un Steaua - Dinamo (5-0) din peluza.

2. Sa cant YNWA la un Liverpool - Juventus.

3. Sa-l intalnesc pe Hugh Laurie.

4. Sa-l intalnesc pe Neil Patrick Harris.

5. Sa o ard pe Gianna Michales.

6. Sa beau 3 zile si 3 nopti pe plaja din Costinesti cu prietenii mei.

7. Sa-l scuip pe Borcea.

8. Sa asist live la un concert Nickelback.

9. Sa vizitez Egiptul.

10. Sa gasesc comoara templierilor si sa nu spun nimanui.

 

bijoux_bz17.04.2009 06:11

1. sa ma pis pe spurcati

2. sa dau m..e lu Borcea

3. sa ma cac pe javre

4. sa-mi bag p..a in catei

5. sa f..t in cur toti catelandrii

 

ce as vrea sa se intample :

 

6. sa retrogradeze Dinamo

7. sa ia foc groapa

8. sa plece Becali la Dinamo sa ii duca in E

9. sa avem un antrenor

10. sa batem javrele in Ghencea la fundu gol

 

11. sa nu ia spurcatii titlu !!

«12»