Ideea e destul de simpla.
Sa presupunem ca mai ai putin de trait, te poti tine pe picioarele tale, ai destui bani la indemana si vrei sa inchei socotelile cu lumea asta.
Care sunt cele mai importante 10 lucruri care ai vrea sa le faci, locuri care ai vrea sa le vizitezi, persoane care ai vrea sa le revezi, senzatii care ai vrea sa le traiesti, etc.
Ati prins ideea...
Am sa incep eu:
1. As vrea sa urc pana in varful Everestului, intr-o zi cu soare si sa lenevesc vreo 30 min in varf.
2. Sa imi petrec un revelion in varful muntelui (la propriu) fara vile, muzica la maxim si agitatie inutila.
Au facut-o altii inaintea mea. Romanasi de-ai nostri.



3. Sa vizitez toate zonele geografice si istorice ale Romaniei
4. Sa sar cu parasuta
5. Sa fac scuba si surfing
6. Sa fac o expeditie in Antarctica
7. Sa fac o iesire in cosmos
8. Sa plantez multi copaci si sa construiesc o biserica
9. Sa ma impac cu toata lumea inainte sa "plec".
10. Sa donez toti banii in scopuri caritabile.
Daca imi permiteti un al 11-lea punct:
As vrea sa mai vad un Steaua-Dinamo pe Ghencea. ![]()
