FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

10 Lucruri Care Ai Vrea Sa Le Faci

«12»
Azzido05.02.2009 22:51

Ideea e destul de simpla.

Sa presupunem ca mai ai putin de trait, te poti tine pe picioarele tale, ai destui bani la indemana si vrei sa inchei socotelile cu lumea asta.

Care sunt cele mai importante 10 lucruri care ai vrea sa le faci, locuri care ai vrea sa le vizitezi, persoane care ai vrea sa le revezi, senzatii care ai vrea sa le traiesti, etc.

Ati prins ideea...

 

Am sa incep eu:

 

1. As vrea sa urc pana in varful Everestului, intr-o zi cu soare si sa lenevesc vreo 30 min in varf.

 

2. Sa imi petrec un revelion in varful muntelui (la propriu) fara vile, muzica la maxim si agitatie inutila.

Au facut-o altii inaintea mea. Romanasi de-ai nostri.

CLICK

 

1756708741_4.Lespezi-Leaota..dec.2005.jp

 

1746937796_9.Lespezi-Leaota..dec.2005.jp

 

2083184199_81.Lespezi-Leaota..dec.2005.j

 

3. Sa vizitez toate zonele geografice si istorice ale Romaniei

 

4. Sa sar cu parasuta

 

5. Sa fac scuba si surfing

 

6. Sa fac o expeditie in Antarctica

 

7. Sa fac o iesire in cosmos

8. Sa plantez multi copaci si sa construiesc o biserica

 

9. Sa ma impac cu toata lumea inainte sa "plec".

 

10. Sa donez toti banii in scopuri caritabile.

 

Daca imi permiteti un al 11-lea punct:

As vrea sa mai vad un Steaua-Dinamo pe Ghencea. :yeahh:

Adrian05.02.2009 23:03

1. Sa ma intorc inapoi in timp si sa vad dinosauri adevarati si alte animale preistorice.

2. Sa calatoresc in spatiu.

3. Sa constuiesc un Jedi Lightsaber.

4. Sa scap Steaua de becalii.

5. Sa antrenez Steaua.

6. Sa lupt in UFC.(daca se poate, cu becalii)

7. Sa ajung liderul intregii planete si sa rezolv toate problemele ei.

8. Sa fac din Romania tara nr 1 in lume.

9. Sa fac sex cu mai mult de 2 fete in acelasi timp.

10. Sa nu ma uite lumea.

 

p.s.

11. Sa ajung sponsor la FCSteaua.ro sa il fac siteul nr 1 din galaxie si sa platesc salariile moderatorilor/redactorilor.

Cu adminii impart profitu' :D

Recoba06.02.2009 00:26

1.Sa vad un River Boca live...sa bata river :)

2.Un PAOK-Aris...sa bata Paok

3.Steaua Dinamo...victorie Steaua in min 90 :)

4.Sa pot mobiliza in jur de 300 de insi sa mergem in deplasare la Miercurea Ciuc .

5.Sa petrec o zi cu Zidane.

6.Alta zi cu Maradona .

7.Sa beau la scara blocului o vodca cu tyson alaturi de tov ...a si basescu ...

8.Sa prind cele mai senzationale evenimente trance.

9.Sa vad Valea Loarei.

10.Sa-i strang mana lui Sven Hassel.

axl06.02.2009 00:50

1. Sa scriu o carte.

 

2. Sa vad Mammoth Cave.

mammoth.jpg

 

3. Sa ma scufund pana la capat in Fontaine de Vaucluse.

fontaine_de_vaucluse.gif

 

4.Sa dau lovitura de start la un meci al Stelei.

 

5.Sa vad Marea Bariera de Corali.

bariera_de_corali.jpg

 

6.Sa jefuiesc cu succes o banca.

 

7.Sa conduc defensiva anti-zombie.

 

8.Sa beau o cafea cu Umberto Eco.

eco.jpg

 

9. Sa particip la o expeditie maritima de arheologie experimentala.

kon_tiki.jpg

 

10. Sa vad Sala Sarawak din pestera Lubang Nasilo Payau, Malaezia.

sarawak.jpg

 

 

In final, daca fac trei din lucrurile de mai sus ma voi considera un om implinit pe plan spiritual.

Bodanel06.02.2009 06:53

1. Sa castig un Nobel.

 

2. Sa vad un extraterestru.

 

3. Sa vizitez o alta planeta.

 

4.Sa cobor pe fundul Gropii Marianelor

 

5. Sa vad si eu un dinozaur

 

6.Sa marchez golul victoriei impotriva lui Dinamo in finala Ligii Campionilor in minutul 90+2

 

7.Sa-l cunosc pe Einstein

 

8.Sa-l cunosc pe Stefan cel Mare

 

9.Sa-l cunosc pe Isus

 

10. Sa-l cunosc pe Cezar.

dee06.02.2009 08:04

Azzido, defineste "putin de trait" : o zi, o luna, un an, zece ….?

 

1. As trimite-o pe mama sa viziteze locurile pe care le-a visat dintotdeauna sa le vada si in care nu a crezut ca va

putea ajunge vreodata. Vreau sa am certitudinea ca le va vedea pe toate.

 

2. Mi-as face mai mult timp pentru prietenii mei, fara a mai folosi vesnica scuza "nu pot azi, sunt ocupata" si i-as pregati treptat pentru momentul care va urma.

 

3. Nu m-as mai gandi la calorii si as savura toate deserturile posibile :rolleyes:

 

4. As vrea sa mai ating inca o data fundul Marii Rosii si as vizita deasemenea locurile care ma fascineaza si pe care nu am apucat sa le vad pana acum : India, Noua Zelanda si Brazilia.

 

5. As finanta proiectele ce deservesc comunitatea locala clujeana , pentru care niciodata nu sunt fonduri si as propune deasemenea alte programe,in special sociale. As pune bazele unei fundatii care sa se ocupe de implementarea si desfasurarea acestora si dupa ce eu nu voi mai fi.

 

6. Mi-as face ordine in viata si as avea grija ca ai mei sa fie asigurati.

MoWeed06.02.2009 09:03

@Bodanel

 

Ai sanse mai mare sa vezi un dinozaur decat sa ajunga dinam0 in CL :)

 

@Azzido

 

Te iei dupa Jiji, construiesti biserici

 

On-topic:

1.Sa scap Steaua de Jiji

2.Sa scap Romania de ungurii separatisti

3.Sa vad cum e refacuta Romania Mare

4.Sa conduc o masina de raliu

5.Sa vizitez spatiul cosmic

6.Sa vizitez cele mai frumoase statiuni din lume

7.Sa joc un meci pentru Steaua

8.Sa vizitez absolut tot ce e de vizitat in Romania

9.Sa rezolv toate problemele lumii

10.Sa sar cu parasuta

c.ronaldo1706.02.2009 09:40

1. Sa joc un meci pentru Steaua :x

2. Sa fiu pe stadion la o finala de Cupa, Steaua-Dinamo

3. Sa vad live o finala Nadal-Federer

4. Sa beau cu toti tovarasii o bere in fata blocului

5. Sa imi fac curaj sa o intreb pe profa mea de istorie: "Ce p... m... ai cu mine?"

6. Sa ma intalnesc cu toti prietenii, sa facem cheta, si sa jucam un meci de fotbal pe bani

7. Sa mai merg la un concert Parazitii

8. Sa mananc mancare traditionala din China

9. Sa mai merg la o petrecere inainte de "adio"

10. Si in ultimele ore din viata, as vrea sa urmaresc niste filme cu Martin Lawrence

 

PS: Nu vreau sa merg nicaieri, nu vreau sa vizitez nimic.

Marius06.02.2009 09:55

1. Sa pilotez un 21

2. Sa pilotez un 29

3. Sa fac o interceptare la joasa altitudine, in celula cu munitie de razboi

4. Sa scriu o carte

5. Sa vad India si Mexicul

6. Sa reeditez toate cartile lui Doru Davidovici

7. Sa regizez Top Gun 2

8. Sa zbor in stratosfera cu MiG 31

9. Sa am o casa chiar pe plaja dintre 2 mai si vama

10. Sa joc un meci pe Ghencea

11. Sa fiu dictator al Romaniei

redondo06.02.2009 10:02

1.Sa-mi fac un abonament cu Dinamo ca sa moara unul de-al lor

2.Sa dau mana cu Steven Gerrard

3.Sa dau mana cu Redondo

4.Sa stau de vorba cu Wynona Ryder

5.Sa vad lumea

6.Sa am un tigru

7.Sa ma impac cu fosta prietena

8.Sa mai vad un serial bun gen "Prison Break" ,"Rome" sau "Supernatural".

9.Sa ma mai plimb prin Viena

10.Sa pot sa adorm linistit.

vlad7506.02.2009 10:26

1 Sa ma apuc de arhitectura

2 Sa fac medicina

3 Sa invat japoneza

4 Sa construiesc ceva senzational

5 Sa invat sa-mi fac singur reflexoterapie si masaj

6 Sa ma plimb cu metroul prin Bucuresti

7 Sa ma fac sa rd singur

8 Sa vad un film porno cu Mihaela Ispas alias Nikita si Brad Pitt

9 Sa mai gasesc tenesi Dragasani

10 Sa vad cometa aia care trece prin 1059 sau cat o fi sau!

 

PS

11. Sa vad ultimul episod din "Tanar si nelinistit"

axl06.02.2009 10:38
Sa fac scuba

La vara ia-ti concediu o saptamana la mare. Cu 1000, 1200 de lei faci si vreo 6 balaceli, iti iei si permisul de scufundare. Iti trebuie o adeverinta de la medicul de familie cum ca esti apt de scufundare si-mi pare ca si-o declaratie pe proprie raspundere, la botul calului.

 

Pe Everest n-o sa ajungi niciodata, si daca ajungi n-ai cum sa stai 30 de minute in varf, timpul maxim de stat in varf este de 12 minute de persoana, se sta la coada, organizat.

 

 

A, si saltul cu parasuta il poti rezolva tot in concediul de la mare, la Tuzla, se fac salturi regulat, dar procesul e mai complicat, e nevoie de completat o fisa medicala, e mai scump, plm.

vlad7506.02.2009 10:47

Ce Dumnezeu ,

Multe le puteti face si acum.

Ce-i imposibil?

Eu am pana la 3 dispozitie sa gatesc 8 feluri de mancare

Am ajuns la a 5-a

1 Vita Peking cu ardei gras

2 Pui cu ananas

3 Pui cu susan

4 Mancare thailandeza cu legume

5 Gai pad

6 Fructe de mare cu paste

7 Surimi cu sos de capere

8 Garnituri :Orez cu legume.orez cu ou

*Trebuia sa fac si o Panacota cu zmeura..dar nu mai pot sunt fleasca.

Trebuie sa-mi onorez promisiunile

 

 

Adrian06.02.2009 10:49
5 Gay pad

 

 

WTF?!

:ce_oameni:

vlad7506.02.2009 10:57
WTF?!

:ce_oameni:

Gai Pad ,Adriane

:)

este o mancare thailandeza foarte iute

dee06.02.2009 11:51
1 Sa ma apuc de arhitectura

PS

11. Sa vad ultimul episod din "Tanar si nelinistit"

 

1. trebuie sa fii amenintat cu moartea ca sa te apuci de arhitectura ? :-)

11. cum de am uitat ...

 

Catalyn0706.02.2009 11:57

1. Sa joc intr-un film de oscar alaturi de will smith si chris tucker :D

2. Sa fiu capitanul echipei intr-un meci Steaua-Dinamo din ultima etapa, decisiv pt titlu

3. Sa conduc un Porsche

4. Sa conduc un Bugatti

5. Sa merg pe luna

6. Sa zbor cu un F22 si sa aterizez pe un portavion

7. Sa-l vad pe Jiji la metrou la Unirii, cersind de o paine

8. Sa vizitez piramidele

9. Sa fiu Hugh Hefner pentru o zi ( varianta tanara :D )

10. Sa fiu in tribuna pe un stadion Ghencea cu 40.000 de oameni cantand :D

Marius06.02.2009 12:04
6. Sa zbor cu un F22 si sa aterizez pe un portavion

 

Cred ca nu ma insel cand spun ca F-22, un avion construit pentru dominatia aeriana (next step from superioritatea aeriana), nu va intra in dotarea US Navy. Marina va avea F-35, tot stealth, tot vectorial, shit & stuff.

Catalyn0706.02.2009 12:06
Cred ca nu ma insel cand spun ca F-22, un avion construit pentru dominatia aeriana (next step from superioritatea aeriana), nu va intra in dotarea US Navy. Marina va avea F-35, tot stealth, tot vectorial, shit & stuff.

 

bine atunci...un F-35 :hmmm:

bodanelu06.02.2009 12:26
6 Sa ma plimb cu metroul prin Bucuresti

9 Sa mai gasesc tenesi Dragasani

6) ce te retine?

9) promit ca o sa ma interesez cand ajung acasa. Sa vad daca mai exista fabrica si unde au desfacere.

vlad7506.02.2009 12:35
1. trebuie sa fii amenintat cu moartea ca sa te apuci de arhitectura ? :-)

11. cum de am uitat ...

Chiar regret ca nu am facut si arhitectura.Regret

Am ajuns sa platesc niste ametiti de arhitecti doar sa-si puna o stampila pe proiectele mele.

Nu ma refer la rezistenta,doar la partea de arhitectura.Mama lor cu OAR-ul lor. Si am niste amici arhitecti care n-au "cojones" sa se bage la lucrari.Ca nu au timp ;bine si eu le dau termene scurte,dar daca vor bani trebuie sa puna osul la treaba,ca d'aia-i concurenta.Oricum,niste puturosi multi dintgre ei si slab pregatiti.Eu am mari batai cu o arhitecta,e pe langa tot timpul.

@Bodanelu

Nu ma lasa nevasta-mea sa merg cu metroul,cica ma uit dupa femei.:P

 

 

dee06.02.2009 17:15

probabil ca ai dreptate. Arhitectul e cineva care n-a fost destul de macho ca sa devina inginer dar nici destul de homo ca sa se faca designer vestimentar. Ce sens are sa mai pierzi 6 ani pentru o amarata de stampila? Toata lumea se pricepe sa faca o casa, asa cum toti cred ca se pricep la fotbal. bafta :rolleyes:

 

 

 

ultrash06.02.2009 17:49

1. Sa mai vad un Steaua-Dinamo

2. Sa`i mai spun o data "te iubesc"

3. Sa beau o bere cu prietenii mei

4. S-o tuf pe Eva Longoria

5. Sa extermin tiganii

5. Sa joc un meci pentru Steaua

6. Sa vad un Lazio- rOMA dintre IRR`-isti

7. Sa` cunosc personal o fosta mare glorie a Stelei

8. Sa scap Steaua de jb

9. Sa ma duc cu fularul gri in dungi ros-albastre in pecehash si sa le dau la UE

10. S`o mai tuf inca odata pe Eva Longoria :> sau macar pe Nicole aia alu` Hamilton :P

godsaveultras06.02.2009 18:09

1.Sa demolez tot complexul sportiv Dinamo si Saftica

2.Sa fug in curul gol pe Magheru

3.Sa mai bubui inca o data toate ex-iubitele

4.Sa trag cu arcul dupa cocalari

5.Sa beau bere cu toti tovarasii intr-un pub din Londra

6.Sa-i dau afara de la Steaua pe Jiji,Argaseala si gheorghisor

7.Sa-l imbat pe Lacatus

8.Sa-i pun pe toti gaborii sa dea capacitatea

9.Sa dau tonul in curva nord la un Lazio-Romamerda

10.Sa fiu in peluza la Steaua-Dinamo

Joga Bonito06.02.2009 18:46

Inainte sa mor mi-as dori:

 

1. Sa castige Steaua titlul cu numarul 24.

 

2. Sa conduc un Ferrari 599 GTB Fiorano.

 

3. Sa conduc Mercedes SL 65 AMG Black Series.

 

4. Sa fac sex neprotejat cu prietena mea.

 

5. Sa bat recordul national la crap.

 

6. Sa vizitez regiunea New South Wales, sud-estul Australiei.

 

7. Sa dau mana cu Al Pacino.

 

8. Sa termin Medicina la Harvard.

 

9. Sa-l ucid pe George Becali.

 

10. Sa traiesc inca 100 de ani.

«12»