"Sunt fericit că am ajuns la Dinamo, că am facut pasul asta. Îmi propun ca obiectiv ca Dinamo să se claseze pe un loc de cupă europeană si ca evolutiile mele să ajute in indeplinirea obiectivului. Orice trecere de la Steaua la Dinamo e o surpriză pentru orice jucator, dar am acceptat oferta cu mare bucurie.
Nu mi-e frică de provocari, e o mare provocare pentru mine. Totul depinde de mine. Toate transferurile de la Steaua la Dinamo au fost de bun augur, sper să fie si in cazul meu la fel. Cred că nu voi avea mari probleme de adaptare, e un grup unit aici, nu sunt vedete ca in alte parti.
Dinamo e un progres oricand, e un brand in Romania, indiferent de locul in clasament. Din cate am inteles situatia se va reglementa in scurt timp si Dinamo se va bate din nou la campionat. Nu mi-a fost teamă de problemele financiare, viin dintr-o situatie dezastruoasa mai rau de atat nu poate fi nicaieri".
