Of...Ronaldo...nu se poate nicicum cu tine.
Tu te uiti la fotbalul englezesc, fotbal in care se joaca pe benzi pt ca multe echipe de acolo au jucatori extraordinari pe benzi si...mai e si FOTBAL ENGLEZESC!!!
Asta nu inseamna ca tot fotbalul e asa.
Fotbalul spaniol joaca direct pe poarta, pe centru.
Potbalul portughez la fel, desi si astia folosesc extreme.
Fotbalul olandez e fotbal total!
Nemtii folosesc forta si pasa lunga.
Italienii se apara.
Exista n moduri de a juca fotbal.
Nu desfaci o aparare atacand pe flancuri.
Daca intreaga aparare actioneaza in bloc atunci fundasul lateral de pe partea opusa vine in careu in timp ce fundasul lateral de pe partea pe care atacu tu iasa sa iti intampine jucatorul care vrea sa centreze.
Apar asa 3 aparatori in careu tot timpul. Ca sa nu mai vorbim de inchizatori si ceilalti mijlocasi care pot veni sa faca faza defensiva.
Cum desfaci atunci apararea?
Inghesuindu-i in careul propriu?
Nu ai vazut ca pana acum Steaua tot asa a jucat?
A mers bine jocul?
Tu poate crezi ca da, eu zic ca NU!
Anul trecut cainii ne-au luat titlul cu pase printre, verticale, perpendiculare pe poarta.
Si cand te gandesti ca apararea Stelei e cea mai buna din campionat...ce usor au desfacut-o aia!
