FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Protest incepand cu meciul cu Otelul

«12»
ADRIAN PACURAR25.08.2005 17:03

Nu cred ca a uitat nimeni sunt sigur ca vor rabufni din nou la momentul potrivit toate aceste lucruri negative si ma bucur ca MM nu este uitat inca si Gigi cred ca va avea parte de problemele lui pe viitor,

ADRIAN PACURAR25.08.2005 17:18

Patronul Stelei e autorul moral al esecului cu Rosenborg

 

Echipele arată după "pohta" conducatorilor. La Trondheim, Steaua a ajuns să arate exact după "pohta" lui Gigi. Un umil vehicul de plimbat ursul prin Europa.

 

Nu echipă cu ambitii europene, ci cu nervii paralizati. Tematoare, ezitanta fară incredere, fară idei, lentă in constructie si dezordonată in reactii. O echipă care să nu-i opună rezistență patronului. O echipă care să-l facă celebru. O echipă care să-i confirme parerile bune despre sine. O echipă in care nimeni să nu se priceapă la fotbal mai bine ca Becali. Dacă nu e primul oier al țării, atunci macar să fie primul antrenor de la Steaua. Primul fotbalist, primul masor, primul medic sportiv. Primul si adevaratul capitan. Primul si adevaratul vinovat.

 

Pe antrenori, Gigi ii schimbă cum schimba coana Leana prezentatoarele la TVR. Nici una nu avea voie să fie mai frumoasă ca ea. Nici un angajat de la Steaua n-are voie să fie mai popular decit Gigi. Pe jucatori ii rareste sistematic, să-i stie de frica Cota de capete taiate trebuie indeplinita indiferent de rezultate. Pe Hagi l-ar fi luat nu din considerente fotbalistice, ci numai si numai pentru imagine. Și ce imagine! Gigi iși inchipuia că nimeni nu se va atinge de el, cu "Regele" alaturi.

 

Pe ucrainean l-a ales nu pentru că vorbeste greceste cu accent slav, ci pentru că numele lui n-a fost si probabil nici nu va fi scandat in Ghencea. Antrenorul Protasov e un necunoscut, nu e un nume nici in strainatate, nici in Romania, nici la Steaua. Nu e nici Lacatus nici Dorinel. E un instrument care serveste perfect interesele lui Gigi, nu neaparat si interesele echipei. Plecarea fortată a lui Zenga a stricat atmosfera din vestiar, obisnuintele de pe teren, relatia jucatori-antrenor. Nu e vina lui Protasov, e vina lui Gigi, care a dat peste cap echipa, doar ca să poată tropai singur pe capota

 

Pe fotbalitsi, Gigi ii tratează ca pe niste instrumente salariate si supuse. În ciuda momelii de zeci de mii de dolari, să tragi din greu pentru a-l califica pe Gigi in grila TV nu te motivează cine stie ce. La Trondheim, jucatorii lui Protasov nu pareau deloc siguri că luptă pentru Steaua si destinul ei istoric. Iar nu pentru Ciobanul si destinul lui isteric. Pentru glorie sportiva nu pentru gloria personală a patronului. Nu mai stiau nici cum e bine să lovească mingea. Să suteze ca de obicei la antrenamente? Sau să suteze ca seful, arogant si fară chef?

 

"Pantofii ăștia fac cit zece ghete de jucator", s-a falit Gigi, intiiul fotbalist care valorează mai putin decit echipamentul. Da, si terenul din Trondheim a costat cit zece terenuri cum ar merita echipa din Ghencea. Asta n-o mai spune finantatorul generos cu el insusi. Pentru că nu-l intereseaza O fi scris Steaua istorie in fotbal, dar de acum inainte nu-i mai dă voie să scrie decit istoria lui Ciobanul. Că doar pentru asta plateste.

 

sursa ww.gsp.ro , bun articol

SSK25.08.2005 17:21

Eu am pledat pentru gasirea unui moment mai prielnic. Daca tineti mortis, protestati mai fratilor, dar sa nu va mirati dupa aceea ca protestul nu a starnit nici pe departe ecourile dorite ! In acest moment, situatia nu cere un protest ! Grosul suporterilor se va uita din nou la noi, cei din peluze, ca la niste vesnic si din te-miri-ce nemultumiti si ne vom alege cu praful de pe toba... Eu nu zic ca meciul nu a fost important sau ca esecul nu e dureros. Zic doar atat :

- sa-l tinem minte, dar sa nu ne avantam acum

- daca pornim protestul, sa fim siguri ca sezonul e compromis !

UltraSS26.08.2005 05:06

un moment prielnic dupa tine ar fi atunci cand Steaua ar fi iesita din lupta pt titlu?....tocmai asta e problema sa nu se ajunga aici...sincer acum tu o vezi pe Steaua superioara rrapdiului sau cateilor...atata timp cat pe banca nu exista nici un mijlocas cum vezi tu viitorul?....sau nu...exista totusi 2 superjucatori Dinita si Balan care la valoarea lor oricand pot juca si la mijloc! :evil: :idea:

SSK26.08.2005 09:22
un moment prielnic dupa tine ar fi atunci cand Steaua ar fi iesita din lupta pt titlu?....tocmai asta e problema sa nu se ajunga aici...

 

lolz...pai si ce, tu crezi ca protestul va duce la "renasterea din propria-i cenusa" a echipei noastre ? Sa fim seriosi ! Daca chiar vrem sa scapam de b&s, va trebui sa purtam un razboi lung, ale carui efecte se vor simti in mod cert si in cazul echipei. Eu tocmai asta sustin : sa ne fie clar ca in momentul in care suntem decisi ca pornim la un astfel de razboi, sezonul e compromis !

 

 

sincer acum tu o vezi pe Steaua superioara rrapdiului sau cateilor...atata timp cat pe banca nu exista nici un mijlocas cum vezi tu viitorul?...

 

Da. Si ce am vazut aseara la TV mi-a intarit parerea.

Cat despre mijlocas, ai dreptate. Dar da-mi voie sa-ti spun ca daca Steaua ar achizitiona in acest moment un mijlocas central (de creatie) si un fundas stanga, la anul' am avea echipa de UCL. Tibi Balan mi se pare un jucator potrivit, dar deja intram in alte discutii.

 

Ca s-o mai spun o data, lucrurile nu au atins pragul acela de jos necesar pentru ca toata lumea sa se razvrateasca ! iarasi vom protesta noi, cei din peluze (nici nu-s sigur ca din amandoua...), si nu vom obtine nimic.

UltraSS26.08.2005 09:46

Ar fi o mare prostie sa ne apucam sa protestam.........dc n-a protestat nimeni cand am pierdut cu Villareal? Dc nu o protestat nimeni cand era cat pe ce sa pierdem Titlul 22? UCL ii o mare competitie, in care nu poti ajunge asa d usor. Titlul l-am luat cam chinuit, si cred in continuare ca nu avem INCA forta sa scoatem capul afara. Iacob n-a mai jucat in Europa, Nicolita la fel, trebuie GG sa nu o tot tina pe a lui cu "avem un lot valoros, n-avem nevoie d transferuri". Fiecare echipa d club trebuie sa aduca jucatori pe niste posturi unde stau prost si sa vinda cativa de pe niste posturi unde ii surplus. NOI AM FACUT INVERS. Am lasat un portar foarte bun si un mijlocas central extraordinar, si am adus un varf bun si un portar slab.(si un mijlocas central de 17 ani) Trebuie sa ne gandim bine, saincepem, usor-usor, sa formam un nou lot, si sa eliminam din vechiul lot jucatorii care nu mai dau randament.

 

Aaaaaa, si vezi(dak ai cam chiulit la matematica) ca 360 d grade ii sa sa te intorci la loc :lol: :lol: :lol:

 

360 d grade ma refeream la o schimbare radicala a vizunii conducerii..ceva gen 100% ca sa intelegi si tu..ca vad ca esti cam paralel cu limba rom..

ulivius26.08.2005 11:04

Ne trebuie jucatori pentru a ajunge sa ne batem cu echipe de mana a doua din europa, nu mai zic cu cele de mana intai.

 

Dupa calculele mele ne tebuie vreo 4-5 strainei.

 

FORZA Steaua !!!

I.N.Money26.08.2005 11:18

si eu vreau sa`i distrugem p Otelul,dar am observat cu totzi c revenire de forma a avut Otelul dupa meciu cu Dinamo :?: ..curios...parca ii vad ca o sa manance pamantu cu noi

dadytz26.08.2005 11:26

:evil: protestele nu prea rezolva mare lucru. s-a protestat la Dinamo si ce s-a ales, infringere cu Farul! hai mai bine sa ne razbunam pe norvegieni! sa intram in grupe! hai Steaua!!

zarboss26.08.2005 13:48
si eu vreau sa`i distrugem p Otelul,dar am observat cu totzi c revenire de forma a avut Otelul dupa meciu cu Dinamo :?: ..curios...parca ii vad ca o sa manance pamantu cu noi

 

 

Pai o sa-l manance sa fi sigur.. ca asa au facut de fiecare cu noi... mureau pe teren.. iar cu Dinamo .. erau niste lesinati...Daca sunt la comanda javrelor .. ce sa le ceri ?

Virgil26.08.2005 14:15
Aaaaaa, si vezi(dak ai cam chiulit la matematica) ca 360 d grade ii sa sa te intorci la loc :lol:  :lol:  :lol:

 

360 d grade ma refeream la o schimbare radicala a vizunii conducerii..ceva gen 100% ca sa intelegi si tu..ca vad ca esti cam paralel cu limba rom..

 

Te rog sa nu mai faci aprecieri eronate referitoare la ceea ce scriu sau inteleg.

Pentru ca te lansezi in teorii gresite si e posibil sa o iei in barba.

Apropo,ai barba ?

Dar chelie ?

Dar banca?

Stai cuminte in banca ta!

iancu dragosh26.08.2005 15:12

Daca am fi o forta ar fi normal sa protestam impotriva modului cum este condus acest club. Insa acest lucru nu trebuie facut pe stadion, in timpul meciurilor oficiale. In acest mod nu facem decat sa tragem ecipa in jos. In plus eu unul nu sunt suparat pe jucatori, majoritatea dintre ei se daruiesc la fiecare meci si nu cred ca merita o astfel de reactie din partea suporterilor. Sa nu uitam ca nici noi nu ne-am facut datoria la meciul cu Rosenborg.

Propunere: Daca vrem sa aratam ca suntem o forta si avem personalitate ar trebui sa organizam un mars impotriva conducerii, gen Manchester. pe stadion haideti sa fim alaturi de echipa.

Din pacate acest lucru nu se va intampla niciodata.

UltraSS26.08.2005 17:37

virgil ti-am raspuns la ultimul tau post in pm :arrow:

mountytoma27.08.2005 01:55
-faptul ca jucatorii de valuare ocolesc Steaua tocamai din cauza conducerii (ex:plesan)

sa nu il regreti pe plesan. asta e mai javra decat cainii originali. un fotbalist talentat nu e si unul valoros decat daca e si OM. cum plesan e javra, eu unul cred ca cu el Dinamo va lupta sa se salveze de la retrogradare, sau vor cheltui tot bugetul pe arbitri si adversari!

Captain RedBlue27.08.2005 17:06

Ar fi inutil sa protestam! Singurii afectati ar fi jucatorii si conducerea tehnica si asta nu ar fi bine deloc!

 

Asa cum s-a vazut, celorlalti, stiti voi cine, nu o sa le pese! Eu spun ca, mai devreme sau mai tarziu, daca nu-si vor rupe singuri gatul, vor avea grija altii sa se intample asta! Sper din toata inima ca atunci sa nu fie afectata prea mult si Steaua!

Bisquit27.08.2005 18:41

Stau si citesc posturile voastre si vad ca majoritatea sunteti nehotarati. E bine sau nu sa protestam??!! Eu cred ca asta e intrebarea...Dar mai e una..CINE SI IN CE FEL VA PROTESTA??!! Pentru ca daca vom fii unii intr-o parte si altii in cealalta nu vom rezolva nimic. Iar vom fii catalogati "infiltrati"!! Insa eu sunt de parere ca nu e chiar momenul oportun. Riscam aparitia unor scandaluri care ar afecta serios bunul mers al echipei. Insa nu trebuie uitat!!..

 

Il Diablo sunt total de acord cu tine...cred ca suntem putinii de pe aici care gandesc asa!!!

IL_Diablo28.08.2005 18:41
Il Diablo sunt total de acord cu tine...cred ca suntem putinii de pe aici care gandesc asa!!!

 

Pana acum credeam ca sunt singurul. Oricum felicitari echipei pt victoria de azi. Multumesc cretinilor de la Astral. Eram la job, in presa aia pe care o uratzi voi asa mult :twisted: , si nu am putut sa vad meciul de pe marele Telesport.

UltraSS28.08.2005 18:54

O victorie frumoasa cu Otelul si faptul ca Becali a revenit la sentimente mai bune si a zis ca o sa aduca 3-4 jucatori de valuare..in cazul acesta protestele nu isi au rostul...un singur lucru m-a scarbit faptul ca tot stadionul l-a aplaudat indelung pe Radoi omul care ne-a ingropat la rosenborg..nu zic ca nu merita incurajat dar faptul ca a fost aplaudat la scena deschisa mie mi s-a parut deplasat..niciodata nu va scapa de arfe daca este invatat si la bine si la rau cu ropote de aplauze...oricum Forza Steaua si viitorul suna bine!

I.N.Money28.08.2005 19:40

Echipa joaca bine...dar adevaratu` test o sa fie in etapa a 6 a...atunci s vedem :twisted:

SteauaToronto29.08.2005 22:27

S-a incheiat meciul cu Otelul! Voi inchide acest topic cu o rugaminte! La fiecare meci de acum pe care Steaua o sa-l dispute o sa existe un topic anume(EX: Steaua-Otelul) unde toate lucrurile legate de acel meci o sa discute acolo! Nu mai trebuie sa deschidem topicuri inutile! Multumesc!

 

Sa nu credeti ca sunt prea strict dar asa e mai usor de accesat!

«12»