FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Protest incepand cu meciul cu Otelul

«12»
UltraSS24.08.2005 17:01

S-au enumerat multi vinovati pt ratarea calificarii (Protasov,Radoi...etc)...dar nu s-a luat in calcul principalul vinovat -Ciobanul- sub mana caruia viitorul nostru este sumbru:

-aducerea unui antrenor care a reusit cea mai mare umilinta posibila in grecia 7-0 meci pierdut cu juventus

-aducerea la Steaua a unor jucatori de mizerie Dinita,p.Marin,Lovin,Baciu,Cernea,Goian..etc

 

-supra-evaluarea si distrugerea psihicului unor jucatori:Cristea...urmeaza Nicolita

-renuntarea pe gratis de cele mai multe ori a unor jucatori de certa valuare:miu,Danciulescu,Vladoiu,aliuta,Neaga,Martin Tudor,d,Munteanu..etc

-faptul ca jucatorii de valuare ocolesc Steaua tocamai din cauza conducerii (ex:plesan)

Managementul prost si o strategie neprofesionista a dus la acest nou soc:eliminarea din CL...faptul ca nu s-a dorit aducerea unor glorii din trecutul Stelei (Adrian Ilie,laurentiu rosu sau Catalin Munteanu la un moment dat toti liberi de contract) si in afara de Iacob nu a fost adus nimeni mai ales pe postul lui Munti (A.Stoica cea mai ieftina si buna alegere)

 

Zeci de motive pt care conducerea trebuie sa renunte...multumim Becali ca ne-ai scos din rahat in 2000 si ca pana in 2003 ai investit suflet dar mai ales bani in echipa dar acum e timpul pentru un nou inceput!

 

Propun o ampla manifestatie de protest la adresa conducerii care sa inceapa de la meciul cu galati pt ca va spun efectul ''piti piti lasa-ne'' a fost lung dar folositor....va fi greu si sefii de galerie de la peluza N nu vor accepta usor protestele dar e greu sa te pui cu 25mii de oameni!!!

FORZA Steaua!

SteauaToronto24.08.2005 17:03

Baiatule avem deja un topic cu Steaua-Otelul unde poti sa spui asta! Nu e nevoie sa deschizi topicuri inutile! :idea:

Bisquit24.08.2005 18:15

Toronto...esti mai nou si moderator al forumului??!!

Ce-ai cu omul....are intr-o buna parte dreptate. "Esti penibil".....

 

 

 

(acest e reversa postului pe care mi l-ai adresat aseara)...vezi cum e??!!

SteauaToronto24.08.2005 18:22

Bisquit man am fost nervos aseara si imi cer scuze! Dar uita-te la forumul GSP ! UNDE VEZI ASA TOPICURI INUTILE!

Bisquit24.08.2005 18:28

Nu tre sa-ti ceri scuze...nu port pica pe stelisti!!..Bafta in continuare!! Pe gsp numai terminati...dar hai ca deviem de la subiect si n-avem voie!! :lol:

 

 

Cat despre ideea cu protestul..e si buna si rea.

E buna pentru ca trebuie odata si-odata sa se schimbe ceva..si e rea ca nu stiu daca chiar acum ar fii momentul cel mai potrivit pentru a produca scandaluri!! Cine va privii mai profund va intelege!!!

SSK24.08.2005 19:13

Desi am fost si raman un contestatar convins al conducerii noastre, ideea unui protest incepand cu meciul cu Otelul mi se pare...cu doua taisuri. In plus, momentul mi se pare total prost ales din doua motive :

 

1. Va fi un semnal extrem de prost pentru echipa, care are nevoie in aceste momente de sustinerea noastra mai mult decat oricand. Ne place ori nu ne place, echipa este cea care ne poate face fericiti si cea care poate salva acest sezon sau il poate ingropa definitiv. Sa ne apucam acum si sa contestam trei sferturi dintre jucatori, antrenorul si conducerea mi se pare...dubios : in fond, daca ne apucam sa contestam totul, pentru ce ne mai batem ? (nu mi-o spuneti pe-aia cu culorile, ca stiti foarte bine ca in spatele culorilor trebuie sa fie ceva intotdeaua)

 

2. Paradoxal, dar acesta e un moment in care conducerea poate fi invinuita foarte putin de ceea ce se intampla. Steaua nu a ajuns in UCL nu pentru ca nu s-au facut transferuri, nu pentru ca loveste Stoica suporterii si categoric nu pentru ca a dat Radoi un autogol. Steaua nu a ajuns in UCL pentru ca nu este inca pregatita din orice punct de vedere sa ajunga acolo. E drept ca am fost la un pas de UCL, cu putin noroc ne vedeam acolo, dar ne-am fi amagit inca o data. Inca nu avem fata de UCL.

 

Dincolo de asta insa, vinovata pentru aceasta situatie nu mi se pare atat conducerea, cat atmosfera generala in care Steaua "inoata" in fotbalul nostru. Chiar si-asa, noi reusim aproape de fiecare data sa tinem steagul sus si sa fim o oaza de performanta intr-o mare de mediocritate. Tocmai de aceea sa contesti conducerea intr-un moment atat de inselator, in care i se pot reprosa direct si la obiect atat de putine lucruri, mi se pare o greseala.

 

In plus, ar trebui sa ne dam seama cu totii ca daca ne angajam la un protest continuu, acesta va trebui sa fie de lunga durata si sa atraga cat mai multi aderenti. Razboiul va fi lung si "sangeros", iar ghilimelele ar putea sa fie in plus...

 

Deci...nu cred ca e momentul potrivit.

UltraSS24.08.2005 20:42

Momentul potrivit nu va veni niciodata...dupa cum ai zis razboiul ar fi lung...dar Steaua nu e o echipa e deja un fenomen...si lasata in mana unor mizerii va sfarsii in mediocritate...cum sa emiti pretentii cand aduci doar jucatori liberi de contract????...dar iar revenim la subiectul transferuri...

Parerea mea e ca fara o ''revolutie'' sau o schimbare cu 360 grade a viziunii conducerii suntem condamnati!

zarboss25.08.2005 05:30
Nu tre sa-ti ceri scuze...nu port pica pe stelisti!!..Bafta in continuare!! Pe gsp numai terminati...dar hai ca deviem de la subiect si n-avem voie!! :lol:  

 

 

Cat despre ideea cu protestul..e si buna si rea.

E buna pentru ca trebuie odata si-odata sa se schimbe ceva..si e rea ca nu stiu daca chiar acum ar fii momentul cel mai potrivit pentru a produca scandaluri!! Cine va privii mai profund va intelege!!!

 

 

Eu zic ca e bun protestull.. dar acum nu e momentul... oricum nu o sa se mai schimbe nimic.. in lotul Stelei...asa ca acum ne trebuie liniste pentru un parcurs cat mai lung in UEFA si in campionat si cupa... dar protestul e bun .. trebuie gandit cand sa inceapa.

Virgil25.08.2005 06:16

Propunerea initiatorului acestui topic mi se pare o joaca de copii.

Una-doua,trebuie sa protestam.

Stati putin mai baieti.Jocul asta de fotbal presupune trei posibilitati:victorie,egal,infrangere.

Nu exista nici o echipa in lume care sa nu fi trecut prin clipele amare ale esecului.

Ce s-ar intampla daca dupa fiecare meci mai important pierdut am face cate un protest?

Raspuns exact:ar domni haosul.

Se pare ca unii asta vor sau nu pot sa inteleaga ca asta inseamna.

Nu prin proteste se manifesta dragostea pentru o echipa aflata in momente grele.

V-ati gandit care ar fi rezultatul unui astfel de protest,cat de cat puternic?

Relatii incordate,tensiune,lehamite.

Suntem proprii nostri dusmani?

Nu cred.

Trebuie sa discernem.

Trebuie sa fim constienti de ce e bine si ce e rau.

Altfel mai bine ne vedem de ale noastre.

Sa nu dam cu piciorul linistii care se instaurase inaintea acestui amar general stelist.

Sa privim peste.

Sa fim superiori.

Sunt mandru ca sunt Stelist.

redbluestar25.08.2005 06:20
Momentul potrivit nu va veni niciodata...dupa cum ai zis razboiul ar fi lung...dar Steaua nu e o echipa e deja un fenomen...si lasata in mana unor mizerii va sfarsii in mediocritate...cum sa emiti pretentii cand aduci doar jucatori liberi de contract????...dar iar revenim la subiectul transferuri...

Parerea mea e ca fara o ''revolutie'' sau o schimbare cu 360 grade a viziunii conducerii suntem condamnati!

 

nu zice nimeni, ar trebui un protest, dar chiar acum? si o schimbare chiar de 360 grade... cam mult, nu crezi? :wink: nu uita ca cu aceeasi conducere am luat titlu anul trecut si am mers super bine si-n UEFA

 

o sa zici ca sunt vreunu care tine cu Becali. tin cu echipa, si asta va trebui sa facem toti suporterii adevarati acum; o "revolutie" (fie ea si cu conducerea) i-ar destabiliza pe baieti si mai rau, si nu vrem asta, nu?

redbluestar25.08.2005 06:21
Sa privim peste.

Sa fim superiori.

Sunt mandru ca sunt Stelist.

 

bravo, man

si eu sunt mandru ca sunt stelist!

forza Steaua!

Virgil25.08.2005 06:39

Post scriptum :

parerea mea sincera e ca daca suntem suporteri adevarati,daca dorim binele Stelei,daca dorim sa aratam jucatorilor dragostea pe care le-o purtam,duminica,pe Templul Fotbalului Romanesc,trebuie sa-i primim cu un stadion plin si cu ropote de aplauze.

Va imaginati ce ar insemna asta pentru ei?

Un imens sprijin moral care ar aprinde in mintile lor dorinta de a fi mai buni.

 

FORZA

redbluestar25.08.2005 06:42

duminica se va vedea intr-adevar dak suntem cei mai tari suporteri din tara

atunci le vom inchide gura tuturor fraierilor si baietii nostri vor simti ca suntem cu ei si la BINE dar si la RAU

SSK25.08.2005 06:43
Momentul potrivit nu va veni niciodata...dupa cum ai zis razboiul ar fi lung...dar Steaua nu e o echipa e deja un fenomen...si lasata in mana unor mizerii va sfarsii in mediocritate...cum sa emiti pretentii cand aduci doar jucatori liberi de contract????...dar iar revenim la subiectul transferuri...

Parerea mea e ca fara o ''revolutie'' sau o schimbare cu 360 grade a viziunii conducerii suntem condamnati!

 

Din anumite puncte de vedere iti dau dreptate. Nici eu nu suport actuala conducere a Stelei. Si eu cred ca trebuie cumva scapat de ea. Si mai cred ca pe termen mediu si lung nu ne asteapta lucruri bune de la tandemul Becali-Stoica. Dar...

 

...dar, asta nu ne opreste sa fim un pic intelepti. Si destepti. Cand pornesti un razboi nu il pornesti oricand si cu orice pret. Il pornesti cand ai un avantaj fata de adversarul, cand terenul e de partea, eventual vremea... la fel si acum. Steaua NU ESTE INTR-O SITUATIE GREA. A ratat o calificare la care lumea fotbalului spera doar in virtutea inertiei (ce'am fost odata...). In plus, ganditi-va ca ne trebuie multi "aderenti", iar eu cred ca atmosfera acum (desi nu e destinsa) nu este suficient de incordata. Lumea nu are inca chef de revolutii, Steaua joaca bine in campionat, este cap de serie in Cupa UEFA. Tendinta omului este sa se adapteze, nu sa se razvrateasca.

 

Deci...cred ca mai trebuie asteptat.

Padrese25.08.2005 07:15

Frate da aveti scandalul in sange? Va place cearta si nervozitatea?

 

Abia s-au linistit apele, ciobanul nu prea mai apare prin presa cu declaratii.

 

In loc sa ajutam echipa noi parca vrem sa o distrugem, asa a inceput si la Craiova a plecat unu la presiunea suporterilor, a venit altu mai rau si s-au dus de rapa echipa.

Din nou pleaca ciobanul - CINE VINE? Paunescu cu Piturca ? prefer un prost care da bani unor smecheri care vror sa faca profit de pe urma echipei.

rareeslh25.08.2005 09:50
Momentul potrivit nu va veni niciodata...dupa cum ai zis razboiul ar fi lung...dar Steaua nu e o echipa e deja un fenomen...si lasata in mana unor mizerii va sfarsii in mediocritate...cum sa emiti pretentii cand aduci doar jucatori liberi de contract????...dar iar revenim la subiectul transferuri...

Parerea mea e ca fara o ''revolutie'' sau o schimbare cu 360 grade a viziunii conducerii suntem condamnati!

 

 

Ar fi o mare prostie sa ne apucam sa protestam.........dc n-a protestat nimeni cand am pierdut cu Villareal? Dc nu o protestat nimeni cand era cat pe ce sa pierdem Titlul 22? UCL ii o mare competitie, in care nu poti ajunge asa d usor. Titlul l-am luat cam chinuit, si cred in continuare ca nu avem INCA forta sa scoatem capul afara. Iacob n-a mai jucat in Europa, Nicolita la fel, trebuie GG sa nu o tot tina pe a lui cu "avem un lot valoros, n-avem nevoie d transferuri". Fiecare echipa d club trebuie sa aduca jucatori pe niste posturi unde stau prost si sa vinda cativa de pe niste posturi unde ii surplus. NOI AM FACUT INVERS. Am lasat un portar foarte bun si un mijlocas central extraordinar, si am adus un varf bun si un portar slab.(si un mijlocas central de 17 ani) Trebuie sa ne gandim bine, saincepem, usor-usor, sa formam un nou lot, si sa eliminam din vechiul lot jucatorii care nu mai dau randament.

 

Aaaaaa, si vezi(dak ai cam chiulit la matematica) ca 360 d grade ii sa sa te intorci la loc :lol: :lol: :lol:

Padrese25.08.2005 10:32
Dc nu o protestat nimeni cand era cat pe ce sa pierdem Titlul 22?

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

La cate meciuri ai fost pe Ghencea returul trecut?

montreal25.08.2005 10:36

Becali a luat exact ce a investit pentru acest sezon: nada, praful de pe toba,un zero barat...

Marele afacerist (afacerea lui fiind Steaua) a gandit cu curul.

Ori investesti ori ne lasi.

Vrea sa fie Gigi Scartarul si cu pretentii chiar, sa fie in alta parte.

Da vina pe Protasov, cand asta nici nu a avut ce sa bage in teren.

Imi pare rau, dar Gigi e un afacerist de 2 bani.

Vrea sa profite cat mai mult si sa cheltuiasca cat mai putin. Uite ca nu se poate.

pletea25.08.2005 10:48

chiar credeti ca Gigi este principalul vinovat?Toti sunt vinovati de acest esec,dar nu are nimic poate data viitoare.... poate

sorin_77725.08.2005 11:36

Este o aberatie sa te apuci sa protestezi... dar presimt cu un zumzet se va auzi... Nu vad rostul acestui protest acum... Poate altadata... Poate daca nu vedem nici grupele UEFA si nici sa scoatem o victorie cu cainii in etapa 6... atunci da

ulivius25.08.2005 12:11

Duminica trebuie sa ne incurajam echipa in frunte cu capitanul ei.

Oare dupa meciul cu Rozenborg, MM si Jiji au invatat ce e aia UMILINTA ? Daca da ar fi foarte bine, daca nu, ma tem ca nu vom ajunge curand in CL. DE ce oare cred ca oamenii astia vor ramane in continuare mult pre plini de ei sa observe evidenta.

 

NE TREBUIE JUCATORI STRAINI PENTRU A ACCEDE IN CL !!!

FORZA Steaua !!!

montreal25.08.2005 12:13

acum jucam cu REAL, sa se zgareie pe ochi Gigel.

Pe asta nu-l intereseaza Steaua ci cum sa scoata bani cat mai usor si mai repede. Mai pupi tu Real la pastele caiilor.

Virgil25.08.2005 14:05
...

Parerea mea e ca fara ...o schimbare cu 360 grade a viziunii conducerii suntem condamnati!

 

Tradusa,parerea ta inseamna ca am pleca dintr-un punct aflat pe cerc,am face un ocol de 360 de grade si ne-am intoarce fix in acelasi punct.

 

Merci.

 

Ai uitat sa precizezi la ce am fi condamnati ?

Presupun ca te-ai gandit la tot ce poate fi mai rau.

Orice trebuie facut,numai o revolutie(protest) acum,nu.

 

De altfel protestele reale nu vor porni niciodata de pe forumuri,ci din mijlocul tribunelor.Si numai atunci cand vor fi semne ca o astfel de manifestare ar fi necesara.

Fara discutie insa ca unele opinii iresponsabile furnizate de forumuri pot da consistenta laturilor ziarelor de scandal.

IL_Diablo25.08.2005 16:59
Este o aberatie sa te apuci sa protestezi... dar presimt cu un zumzet se va auzi... Nu vad rostul acestui protest acum... Poate altadata... Poate daca nu vedem nici grupele UEFA si nici sa scoatem o victorie cu cainii in etapa 6... atunci da

 

vad ca toata lumea e impotriva unui protest. Uite ce zic eu. daca batem pe Otelul mergem in piata si sarbatorim. :evil: asta vreti nu?

 

sa se spuna despre acest protest ca este inutil mi se pare o tampenie. am uitat prea repede bodiguarzii lui Becali. mult prea repede. l-ati vrut pe Protasov antrenor. Singurele meciuri importante le-a pierdut. Cu rosenborg si Dinamo. Si eu asez mai bine echipa pe teren la hattrick :wink:

 

CE VRETI SA FACEM??? Vreti sa-i aplaudam pe incompetenti. Trebuie sa fim alaturi de valoare nu de prostie. Noi tinem cu Steaua nu cu Bostina sau P.Marin. asteptam meciul asta de aproape 10 ani. Cel mai usor adversar posibil. totul a fost in favoarea noastra. si am ratat. la asemenea esec trebuie gasiti vinovati. Nu a fost un meci normal. a fost cel mai important meci din ultimii ani. si l-am facut praf... :evil: :evil: :evil:

montreal25.08.2005 17:03

ceva trebuie facut, sa se vada ca nu sunt numai "oi" care se complac cu "lasa ma ca merge si asa" , "poate la anul", " fara Gigi murim", etc..

«12»