Pur si simplu, prin faptul ca este ACOLO, pe banca, el ne condamna sa incurajam o echipa cu care ne indentificam foarte putin, una becalizata din care a ramas doar numele si un munte de amintiri.
Nu sunt de acord cu revenirea la echipa a lui Lacatus in perioada asta, dar nu din cauza ca ne-ar impiedica pe noi sa-l contestam pe cioban. Nu suntem obligati sa-l percepem pe Lacatus paravanul dintre noi si Becali.
Daca suntem toti convinsi ca ne identificam prea putin cu echipa asta becalizata si ca protestele la adresa lojei trebuie sa continue atunci sa continuam protestele, fara sa-l manjim pe Lacatus. Nu suntem condamnati sa gandim si sa reactionam mereu dupa acelasi scenariu, ceva de genul ¨reflexul lui Pavlov¨.
