FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Reteta de succes

«12»
sabin130713.01.2009 22:49
Pur si simplu, prin faptul ca este ACOLO, pe banca, el ne condamna sa incurajam o echipa cu care ne indentificam foarte putin, una becalizata din care a ramas doar numele si un munte de amintiri.

Nu sunt de acord cu revenirea la echipa a lui Lacatus in perioada asta, dar nu din cauza ca ne-ar impiedica pe noi sa-l contestam pe cioban. Nu suntem obligati sa-l percepem pe Lacatus paravanul dintre noi si Becali.

Daca suntem toti convinsi ca ne identificam prea putin cu echipa asta becalizata si ca protestele la adresa lojei trebuie sa continue atunci sa continuam protestele, fara sa-l manjim pe Lacatus. Nu suntem condamnati sa gandim si sa reactionam mereu dupa acelasi scenariu, ceva de genul ¨reflexul lui Pavlov¨.

mikutu14.01.2009 00:14

ai fost super pana acum Soldatino ! adica , aproape vreo 3 ani de cand bantui eu pe aici ! dar acum ai dat cu batul in balta rau de tot ! intr-un autentic stil romanesc !

articolele tale erau in ultima vreme , printre putinele motive pentru care intram pe aici ! de acum , nu prea mai am motive !

toate cele bune !

snoWman_st314.01.2009 15:25

nu inteleg de ce atata rautate...

omul a avut o idee, a scris-o. daca nu va place bine, daca nu la fel de bine. dar pana sa se ajunga la decizii gen "nu mai intru pe site pentru ca soldatino a scris un articol care nu-mi place" mi se pare penibil.

 

articolul sau "interviul" ironizeaza faptul ca simbolul Stelei, Lacatus, este acum un mic sclav si face tot ce zice "nea' Gigi", devenind marioneta sa. partea proasta, este ca el face toate acestea pentru bani, nu pentru culori. eu unul mi-am schimbat parerea despre Lacatus.

 

articolul trage un semnal de alarma si ne avertizeaza, intr-un fel, ca antrenorul este manipulat si nu se mai poate avea asa de multa incredere in el. de asemnea, ne readuce aminte ca un dictator conduce echipa:)

c.ronaldo1714.01.2009 16:01
Da' oare noi, Steaua, nu ar fi trebuit sa cerem rejucarea?

 

Dar ce suntem noi Adriane, maica Tereza? Gresesti, platesti.

 

Vorba aia: "Radem, glumim, fu*em, platim." Sau ceva pe-acolo.

Adrian14.01.2009 16:11

Nu Ronaldo, nu suntem maica Tereza.

 

Suntem castigatori ai CCEului si ai Supercupei Europei, suntem cea mai titrata echipa din Romania, cea mai puternica.

Trebuia sa dam dovada de onoare si mandrie si mai ales de curaj.

Noi am ales, insa, drumul cel mai usor spre banii din CL.

Meciul trebuia rejucat iar ghiulestenii depunctati rau de tot.

 

p.s.

Hai sa ne gandim asa.

Daca rejucam meciul, poate ca il castigam.

Si daca rejucam meciul, poate ca ghiulestenii, POATE, nu le-ar fi dat ceferistilor meciul asa de usor.

c.ronaldo1714.01.2009 16:18

Atunci hai sa ne incarcam programul din cauza tiganilor. Regulamentul este facut pentru a fi respectat, chiar daca nu este mereu asa. Nu vreau sa incepem din nou o dezbatere pentru ca am fi off-topic, dar raman la parerea ca 3-0 este cea mai buna decizie pentru ca clubul Rapid sa se invete minte.

redondo14.01.2009 17:24

Daca regulamentul spunea 3-0 la masa verde e clar. Unde-i lege nu-i tocmeala.

bodanelu14.01.2009 17:37

@redondo, cum acelasi regulament interzice premierile indirecte!

redondo14.01.2009 17:41
@redondo, cum acelasi regulament interzice premierile indirecte!

Aici e cam discutabil deoarece nu se produce nici-o nedreptate.Dar ai dreptate.

Adrian14.01.2009 19:53

Bai da' voi nu v-ati prins ce am zis eu.

 

Da-l in colo de regulament.

Noi trebuia sa zicem ca vrem sa rejucam.

Ca se rejuca sau nu, trebuia sa zicem.

 

Oricum, numai noi aveam de castigat din asta.

Daca se rejuca, poate faceam un rezultat bun si poate ca rrapidul nu se preda cu cefereul.

Si daca nu se rejuca, castigam cu 3-0 si tot era bine.Plus ca rrapidistii poate ca nu o tranteau in ultimul hal la CJ.

 

Asa, noi numai am avut de pierdut.

Ganditi-va ce bine ne prindea un "da' noi am cerut rejucarea, sa nu ziceti ca suntem cu comisiile" atunci cand era faza cu "valiza".

 

Steaua ar fi parut revolutionarul din fotbalul romanesc, gata sa schimbe tot, in bine.

axl14.01.2009 19:55
Steaua ar fi parut revolutionarul din fotbalul romanesc, gata sa schimbe tot, in bine.

Ar fi parut pe dracu. Ar fi parut fraierul ligii.

«12»