Atmosfera de sarbatoare in TFR,desi stadionul a fost plin doar pe jumatate.
Majoritatea suporterilor au fost concentrati la tribuna I si O.
Tribuna a II-a a fost cam 2/3 plina,peluza N la fel.
Nota discordanta a facut doar peluza S unde au fost foarte putini spectatori.
Hamutovski a fost aplaudat pentru cei 27 de ani impliniti astazi.
La intrarea in teren pentru incalzire Steaua a fost aplaudata la scena deschisa.S-a scandat minute in sir numele capitanului.
A aparut un banner cu urmatorul text : "Pentru noi veti fi mereu invingatori".
E drept ca a mai aparut unul,nu tot atat de magulitor pe care era scris : "Inca un obiectiv ratat".A avut o prezenta meteorica.Imediat au sarit unii binevoitori care l-au ascuns.
Meciul in sine a fost o joaca de-a soarecele cu pisica.
In prima repriza oaspetii au iesit foarte rar din jumatatea lor de teren.
Golurile primei reprize au fost inscrise de Paraschiv in min.9 si de Dica in min.20.
Repriza doua a inceput cu Oprita in locul lui Nicolita.
In min.57 a cazut golul de 3-0 semnat Iacob.
Dupa alte 18 minute Oprita a inscris un gol spectaculos cu capul,la o centrare a lui Dinita,care intrase in joc cu cateva minute in urma.
4 - 0 si tabela a fost inchisa.
Meciul s-a terminat in uralele suporterilor,care au scandat ca la inceputul meciului : Mi-rel Ra-doi,Mi-rel Ra-doi !
L-am remarcat in special pe Nesu,care astazi a alergat foarte mult,a facut curse spectaculoase,deposedari imposibile,a centrat.Risipa imensa de energie.
Steaua a inceput in urmatoarea formula :
Hamutovski - Ogararu,Radoi,Ghionea,Nesu - Nicolita,Paraschiv,Lovin,Bostina - Dica,Iacob.
In repriza a doua au mai evoluat,ca de obicei,Oprita,Dinita si Cristea.
Suntem in continuare lideri,cu 10 puncte din 4 jocuri si golaveraj 9-0!