FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Moravuri grele: Eugen Tricã

«12»
fcsteaua.ro03.12.2008 07:00

Lorena Tricã: "El dã 20,30,50 de euro pe o pereche de chiloți. El are chiloți de unicã folosințã. Așa face el. E o modã luatã dupã David Beckham. Eram la o întâlnire de afaceri și el era acasã. Avea nevoie sã spele ceva la mașinã. ªi habar nu avea sã umble la mașinã. Am încercat sã îl învãț..."

 

"A fost o decernare de premii când el juca la echipa naționalã de tineret. Mergeam sã ridic un trofeu pentru tata. E culmea cã eram tunsã la chelie și el a fost încântat când m-a vãzut."

 

Tricã: "Am zis de atunci cã ea o sã fie soția mea și așa a fost. Când nu sunt eu acasã ea bate cu pumnul în masã. Am multe tatuaje: numele copiilor mei și al soției."

(Pro TV, emisiunea Happy Hour)

 

Tricã face treabã micã

ªi pe loc chilotu-l sTricã,

Cum nevasta tre' sã vinã,

Dã fuguța la mașinã.

 

Nu știe sã o porneascã,

Nevasta tre' sã soseascã,

ªi imediat ce-l gãsește,

Iarãși îl blagoslovește:

 

-Ce-ai facut, , Eugene?

Iar ai fãcut în izmene?!

Iarã cheltui zeci de mii

Pe chiloți și pe prostii?

 

-Ho , nu mai fi nebunã!

Cã-i doar zece mii pe lunã,

Nu-i așa mare avere,

ªi nici n-o fac din plãcere...

 

-Tu știi cât mã chinui eu?!

Fac afaceri pe traseu!

Ãștia chiar sunt bani munciți,

Doare când sunt risipiți!

 

-Ce țipi așa la mine?

Unguru' platește bine,

Nici nu trece luna, anu',

Cã a și sãrit cu banu'!

 

, pe Beckham l-am vãzut

În chiloți, și mi-a plãcut,

Pe el l-am luat model,

Vreau și eu sã fiu ca el!

 

-, Beckham e gentelmean

Nu-i ca tine, un meltean,

Are slugi sã îl slujeascã

În orice treabã lumeascã.

 

Nouã atâta ne-a fost dat:

O mașinã de spãlat!

Pui programu' de bumbac,

N-arunci chilotu' la sac!

 

Ai pe tine tatuaje

Parcã ai fi lucrat pe barje,

Parcã ai fi matelot,

De la crâșmele din port!

 

-, io sunt doar fotbalist,

Nu-s vreun inginer-chimist,

Are cincizeci de butoane,

Nu-s pilot de avioane!

 

Nu mã fã tu meltean,

Io sunt șmecher, sunt oltean,

Plozii mi i-am tatuat

Sã nu-i confund când sunt beat!

 

Te-am tatuat și pe tine,

Da' mai mult doar din rușine,

Sã arãt în vestiar

Cât sunt de familiar!

 

Te-am luat când erai chealã,

Dã-te-n spume de nasoalã,

Vroia tactu' ãl netot

Musai sã-i torn un nepot!

 

-, tu chiar nu mã iubești?!

Chiar așa de pervers ești?

M-ai luat doar pentru tata,

Sã fii titular și gata?

 

Când mâncam la șanț semințe

ªi mã umpleai de dorințe,

Furai flori din cimitir,

Sã mi le pui la chimir...

 

ªi mã duceai la cișmea,

Mai pe drum, pe-alãturea,

Sã mã spãl, sã m-aranjezi,

Acum mã abandonezi?

 

Ai scãpat și tu la bani,

Te-ai înhãitat cu golani,

Mã ții numai de soție

Doar sã-ți spãl chiloții ție?

 

Eu stau numa' pe acasã

ªi tot dau cu pumnii-n masã,

De ciudã cã ești plecat,

Nu mai pot, m-am sãturat!

 

-Ho , gata, nu mai plânge,

Cã inima mi se frânge,

Vezi și tu, m-am enervat

Pe mașina de spãlat...

 

Hai sã ieșim în lume,

Mergem la emisiune,

Acolo sã spui la toți

Câți bani dau eu pe chiloți.

 

Sã cunoascã țãrișoara

De la Iași la Timișoara,

Cã-s gagiu fenomenal,

Cã mi-s Beckham din Ardeal!

 

***

 

Iar cei doi s-au împãcat

Pe mașina de spãlat,

De-atunci Tricã a-nvãțat,

Chiloți nu a mai sTricat.

 

Ca sã nu mai aibã ceartã

Cã nevastã-sa nu-l iartã,

Nici sã nu aibã vreo vinã,

Face treaba în mașinã...

 

 

Cristian Ionuț

(LDS)

Bodanel03.12.2008 07:05

hihihi. Pentru trica fara numar.

Matrixone03.12.2008 07:38

TAREEEEEEEEE!!!, ar trebui sa-i trimiti si lui Trica (daca o avea adresa de email) :bananadance:

Joint03.12.2008 07:53

Mosule...am ris cu lacrimi...GENIAL !!! E cel mai frumos cadou pentru familia aia de godzile..

Asta e durere :

 

"Sã cunoascã țãrișoara

De la Iași la Timișoara,

Cã-s gagiu fenomenal,

Cã mi-s Beckham din Ardeal!"

 

Mama lor de cocalari parveniti... FELICITARI !

crossman03.12.2008 09:06

-Fã, io sunt doar fotbalist,

Nu-s vreun inginer-chimist,

Are cincizeci de butoane,

Nu-s pilot de avioane!

 

NUMAI POT DE RAS :gathering:

steaua-no103.12.2008 09:47

"Când mâncam la șanț semințe

ªi mã umpleai de Dorințe,

Furai flori din cimitir,

Sã mi le pui la chimir..."

 

:)))))......esti fenomenal lds. :yeahh:

Danna6503.12.2008 11:27

Excelent pamflet! Asa le trebuie parvenitilor! Am ras cu lacrimi :steag_sah_mic:

Dragoshel03.12.2008 12:41

bravo ma LDS :))))) esti cel mai tare

 

 

Te-am luat când erai chealã,

Dã-te-n spume de nasoalã,

Vroia tactu' ãl netot

Musai sã-i torn un nepot!

clausblaus03.12.2008 16:51

Tare, ca de obicei.Felicitari!!!

:steag_cruce_invers:

steaua_gloria03.12.2008 19:26

super tare :laugh:

 

aporpo, care s-a uitat la gala fanatik , butoiul ala de femeie care a prezentat emisiunea este lorena trica ?

hutt03.12.2008 20:30

Genial.Maxim respect pentru cei ce traiesc si se daruiesc pentru Steaua ! CONTINUAM IMPREUNA !!!! :steag_cruce_invers:

dax4703.12.2008 21:39

Ai talent, nu gluma. Probabil si o gramada de timp liber la dispozitie. :)

 

GG ! L-ai lovit pe tantalau asa cum trebuie. Inspiratie mare si in continuare !

DelPiero1003.12.2008 22:02

Nu are rost sa te mai laud frate,pentru ca esti si tu constient de talentul pe care-l ai.Spun doar ca este una dintre cele mai reusite rubrici(alaturi de Il Soldatino,sper sa nu se supere ceilalti redactori) de pe fcsteaua.ro.Multumesc ca m-ai facut sa rad.

w3bmaster03.12.2008 22:54

Ca deobicei genial

 

Ps : Mersi incaodata pt mica balada de pe PM

 

Cat despre Trica e oltean si e si fotbalist deci e prost de bubuie si e fudul ...

stelist24/2404.12.2008 11:37

m-a doborat

oliver_1904.12.2008 11:42

super tare=))))))))) da pe masa bani p chiloti ca beckam

fredysteaua04.12.2008 12:03

Te-am tatuat și pe tine,

Da' mai mult doar din rușine,

Sã arãt în vestiar

Cât sunt de familiar!

 

foarte tare :))) am ras cu lacrimi

respect!

redondo04.12.2008 12:15
Ca deobicei genial

 

Ps : Mersi incaodata pt mica balada de pe PM

 

Cat despre Trica e oltean si e si fotbalist deci e prost de bubuie si e fudul ...

Trica e prost pentru ca e oltean? Din pacate nesimtirea,incultura si proasta crestere vor fi mereu la loc de cinste in tara asta.Din aceasta categorie faci tu parte (ca tot ai vorbit in felul tau despre Romania pe un alt topic). Nu ai tu cultura necesara pentru a putea face categorisiri si mai ales jigniri in ceea ce priveste provinciile tarii.

Iar daca vorbesti fotbalistic aminteste-ti cati olteni au jucat si inca joaca pentru echipa ta de suflet. Ca sa intelegi ce a insemnat Oltenia pentru aceasta tara din punct de vedere fotbalistic iti trebuie si creier.

 

axl04.12.2008 12:16

Din cate stiu eu si Radoi e oltean asa ca afirmatia lui Webmaster e cel putin hazardanta.

AGRESSIVO198+104.12.2008 13:09

lui Jiji cand ii compui?ca ai mare talent.

ytse jam04.12.2008 14:52

de unde le scoti frate? deci sunt geniale versurile. cui ii bubuie mintea in halu asta, inseamna ca e un om foarte citit si cultivat, asa ca nu pot decat sa ma plec in fata autorului.

 

@redondo, accepta caterinca ca pe o caterinca, si ai sa vezi ca vei avea numai de castigat...

iNsTiGaToR04.12.2008 15:56

[...]

 

ON: super tareeeeee !!!! :))))...de unde le scoti ma pastea?...si cum le mai pui si rima???...mai incerc si io cateodata...si nu prea imi ies

DelPiero1004.12.2008 16:27
frate...si io sunt oltean...si numi place ca un LABAGIU INFECT sa zica ceva de mine sau de aceasta provincie....gandestete putin...cati jucatori OLTENI de fotbal a avut Romania care au jucat foarte bine.....dute si impuscate ca n-avem nevoie de dastia ca tine pe aici...si tu si webmaster

 

 

ON: super tareeeeee !!!! :))))...de unde le scoti ma pastea?...si cum le mai pui si rima???...mai incerc si io cateodata...si nu prea imi ies

Iti dau un pont ca sa-ti iasa rimele:incearca cartea de limba romana.Ai putea afla lucruri interesante acolo...de exemplu,sa pui cratima! :happy:

redondo04.12.2008 16:58
de unde le scoti frate? deci sunt geniale versurile. cui ii bubuie mintea in halu asta, inseamna ca e un om foarte citit si cultivat, asa ca nu pot decat sa ma plec in fata autorului.

 

@redondo, accepta caterinca ca pe o caterinca, si ai sa vezi ca vei avea numai de castigat...

Sa accept genul asta de caterinca? Probabil ca cei mai multi useri sunt din capitala,si daca as spune si eu la fel despre ei probabil ca as fi banat definitiv.Si asa am fost facut de multi "becalist" desi am avut mereu argumente cand am postat.

godfather8604.12.2008 20:07
Ca deobicei genial

 

Ps : Mersi incaodata pt mica balada de pe PM

 

Cat despre Trica e oltean si e si fotbalist deci e prost de bubuie si e fudul ...

 

Bah neolteanule?

 

Tu nici nu sti sa numeri cati fotbalisti a dat oltenia Stelei, ca sa nu mai pun la socoteala ca nu sti nimic despre olteni.

 

Fi atent cand vorbesti ca nu se stie niciodata peste ce olteni dai la meciurile Stelei................

«12»