FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Marele Derby la București: Steaua - SC Miercurea Ciuc!

«12»
fcsteaua.ro22.11.2008 13:17

Dupa ce au invins aseara, in deplasare, echipa Progym Perla Harghitei Gheorghieni cu scorul de 5-1 (3-1, 1-0, 1-0) - gratie unei mobilizari exemplare si a unei prestatii deosebite pe gheata - componentii echipei de hochei Steaua Bucuresti se pregatesc pentru marele derby cu traditionalii adversari din Miercurea-Ciuc.

 

Partida Steaua - SC M.Ciuc va avea loc maine, duminica 23 noiembrie, incepand cu ora 15.00 la patinoarul "Mihai Flamaropol" din Bucuresti.

 

Partida conteaza atat pentru sezonul regulat al Campionatului National, cat si pentru campionatul comun romano-maghiar "Liga Mol", in care echipele ocupa pozitia a treia, respectiv a patra, la un singur punct diferenta.

 

Pentru stelistii condusi de antrenorul Alecsandr Kulikov partida de maine este una de "totul sau nimic", unde Timaru, Geru si coechipierii au sansa de face uitata prestatia slaba impotriva Brasovului de la inceputul acestei saptamani si de a-si mari avantajul fata de echipa ciucana in clasamentul general.

 

Singurii jucatori din lotul Stelei incerti pentru partida de maine sunt canadianul Cam Severson si ucrainenanul Pavlo Akymov.

 

Intrarea la meci va fi libera in conditiile legii, pe baza de bratari rosii si albastre distribuite la intrarea in patinoar.

 

Biroul de presa

 

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE22.11.2008 15:02

voi fi prezent, FORZA Steaua!!!

Tupac Amaru22.11.2008 17:45

Nu vin decat daca sunt si jandarmi imbecili (ce pleonasm!) si prostovanii lui Zmarandescu (alt prostovan!).

Bratarile, chiar daca ros-albastre, sa fie de fapt catuse, iar la intrarea in patinoar sa fie un portret mare cu Fecali, la care sa fim pusi sa ne inchinam!

 

Brrrr!

 

Am uitat singurul lucru ce conteaza: FORZA Steaua!

Hok3y22.11.2008 17:54

maine prezent:)

Marcu^22.11.2008 20:43

O sa fiu acolo

Saramago22.11.2008 21:10

Dupa 22 de jocuri disputate in Mol Liga, statisticile ne arata urmatoarele realizari ale jucatorilor pregatiti de Alexander Kulikov:

1. Portarul numarul 1, ex-internationalul ucrainean Evgeny Brul, a aparat in toate jocurile, a parat 516 din cele 574 de suturi trimise pe spatiul portii sale, a inregistrat un procentaj de 89,89% si nu a izbutit niciun shutout. Rezervele Adrian Catrinoi si Istvan Csergo au disputat 7, respectiv 1 joc, iar procentajele lor (46/53 si 86,79%-Catrinoi, 2/8 si 80%/-Csrego) nu sunt relevante.

2. Cei mai buni realizatori dintre fundasi au fost slovacul Peter Krehac (10 goluri+6 pase decisive=16 puncte in 18 meciuri disputate)si ucrainenii Evgeny Pisarenko(5+9=14, 18), Evgeny Emelyanenko(3+3=6, 19) si Pavlo Akimov(1+5=6, 13). Ceilalti aparatori - Andras Kostandi(0+5=5, 20), Nicusor Lusneac(1+3=4, 22), Stefan Florea(0+0=0, 4) si Andrei Dumitru (0+0=0, 3) au contribuit mai putin, cel putin prin prisma cifrelor, la jocul de atac al ros-albastrilor.

3. Dintre atacanti s-au distins prin eficacitate Catalin Geru (18+21=39, 22, locul 5 in ierarhia golgheterilor din Liga Mol), Ioan Timaru(14+19=33, 22, loc 8), canadianul Cam Severson(17+11=28, 15, loc 10), Viorel Nicolescu (12+12=24, 20), bielorusul Serghei Golovinov[Halavinou](8+15=23, 19) si Razvan Lupascu(9=7=16, 22). Statistica retine insa si realizarile lui Mihai Georgescu(4+8=12, 19), Leonard Pascaru (1+4=5, 22), Ciprian Tapu(2+2=4, 22), Andrei Butochinov(2+2=4, 5, ucraineanului

i-au fost oferite prea putine sanse!), Bogdan Selea(1+1=-2, 3, plecat intre timp de la echipa), Claudiu Mihailescu (0+1=1, 18), Roberto Gliga(0+1=1, 1), Catalin Ghenea(0+1=1, 13) si Cristian Palarie(0+0=0, 5).

4. Intre cei mai indisciplinati jucatori din campionat se situeaza si stelistii Pisarenko(78 de minute de penalizare, locul 3), Severson(62, loc 9) si Nicolescu(47, loc 29).

5. 26 de jucatori au fost rulati de Alexander Kulikov in cele 22 de partide disputate in Liga Mol.

 

zoloz200522.11.2008 23:01

sa va imbracati gros..gros tare..

Saramago23.11.2008 01:14

Ex-stelistul Artiom Bondarev a urcat pe locul 4 in campionatul Belarusului (in care evolueaza si 4 team-uri din Letonia) alaturi de formatia la care este inregimentat in prezent - HC Vitebsk. Echipa lui Bondarev a acumulat 46 de puncte in 25 de etape, iar Artiom a reusit 5 goluri, a oferit 9 pase decisive si a suportat 20 de minute de penalizare.

Sa amintesc ca intrecerea din Belarus (si Letonia!) este vaduvita de prezenta echipelor Dinamo Minsk si Dinamo Riga care, din acest sezon, evolueaza in Liga Continentala de Hochei (KHL), noua denumire a campionatul rus.

Hok3y23.11.2008 06:06
sa va imbracati gros..gros tare..

 

in patinoar e bn:)....nu e ca afara

bla bla23.11.2008 12:00

Mai fratilor,un bou ca Mihai Mironica da in Steaua cum vrea el ,mizer.fara ca noi sa incercam sa-l punem la punct.

"Lacatus si Radoi sunt doua dintre cele mai mari minciuni ale fotbalului"-Mihai Mironica

tipbv23.11.2008 12:17

sc e in cadere libera crad ca ii batem relativ usor..si pe 5 dece trebuie sa-i rupem pe aia de la ujpest..trebuie sa fim cat mai multi in patinoar,cine poate sa mearga,eu personal abia astept sa se faca patinoarul olimpic din tractoru-Brasov sa mi vad idoli pe viu..

cu Steaua mereu!

S.S.Lazio23.11.2008 12:31

sa-i dam la .."mironica " :) ..te agiti degeaba,asta e un om dexazat,capabil sa-si exprime frustrarile ..doar in direct ..nu se merita sa bagam in seama !

MoWeed23.11.2008 12:33
eu personal abia astept sa se faca patinoarul olimpic din tractoru-Brasov sa mi vad idoli pe viu..

cu Steaua mereu!

In locul unde se zvonea ca face patinoar olimpic au facut teren sintetic de fotbal...

sabin130723.11.2008 12:47

Nu e televizat nici meciul asta?

pugliesi23.11.2008 14:52

Steaua-sc miercurea ciuc 2-1 dupa repriza a 2-a...

 

 

12:24 1:0 Steaua Bucuresti gól: EQ 23 Pisarenko Evgeny (12 Nicolescu Viorel, 19 Tapu Ciprian)

16:45 1:1 SC Csíkszereda gól: +1 18 caósa Endre (5 Wallenberg Patrik Sigvard, 25 Ramstedt Johan Wilhelm)

24:49 2:1 Steaua Bucuresti gól: +1 44 Severson Cameron (9 Geru Catalin, 73 Halavinou Siarhei)

 

Saramago23.11.2008 15:35

Steaua-SportClub 2-5 (1-1, 1-0, 0-4) si sansele ros-albastrilor de a accede in play-off-ul Ligii Mol sunt din ce in ce mai mici. Oaspetii au rezolvat meciul in repriza a III-a, de fapt in 3 minute si ceva din repriza a III-a, interval in care au inscris 3 goluri si au revenit de la 1-2 la 4-2.

...in rest, sa remarcam faptul ca Pisarenko marcheaza, loveste cu cotul, simuleaza, pune crosa la patina, agata cu crosa...mai pe scurt, este mereu in prim-plan, iar lucrurile rele predomina in detrimentul celor bune!

...urmeaza 3 partide in deplasare, in Ungaria, cu Ferencvaros, UTE si Dab.docler. Ne intoarcem din aceste deplasari macar cu 3 puncte? sa vedem...si sa ramanem suporteri ai lui Timaru&comp.

pugliesi23.11.2008 15:38

scor final...Steaua - sc miercurea ciuc 2-5....repriza a 3-a de cosmar.

 

 

12:24 1:0 Steaua Bucuresti gól: EQ 23 Pisarenko Evgeny (12 Nicolescu Viorel, 19 Tapu Ciprian)

16:45 1:1 SC Csíkszereda gól: +1 18 caósa Endre (5 Wallenberg Patrik Sigvard, 25 Ramstedt Johan Wilhelm)

24:49 2:1 Steaua Bucuresti gól: +1 44 Severson Cameron (9 Geru Catalin, 73 Halavinou Siarhei)

42:58 2:2 SC Csíkszereda gól: EQ 5 Wallenberg Patrik Sigvard (25 Ramstedt Johan Wilhelm)

45:23 2:3 SC Csíkszereda gól: +1 5 Wallenberg Patrik Sigvard (25 Ramstedt Johan Wilhelm, 2 Ordzovensky Peter)

46:02 2:4 SC Csíkszereda gól: EQ 10 Poznik Anton (26 Elekes Levente)

59:04 2:5 SC Csíkszereda gól: EQ 79 Filip Peter (27 Szõcs Szabolcs)

Saramago23.11.2008 15:38

Duminica, 23 noiembrie - doua infrangeri previzibile - 21-28 cu Cehovski Medvedi (handbalistii) si

2-5 cu SportClub Miercurea Ciuc (hocheistii). Si cand te gandesti ca marti fotbalistii lui Dorinel Munteanu trebuie sa-i ofere replica lui Bayern Munchen pe Allianz Arena...

tipbv23.11.2008 16:06

ce inseamna hazardul in hockey..ne-am chinuit 2 reprize ca in a3a sa dea ei goluri..ce porcarie..stima pt geru..sa dea domnul sa aiba dreptate ca am pierdut doar o lupta..dar de jucat in play-off tot vom juca..nz stars e inca departe..din urmatoarele 3 partide sigur ii batem pe ferencvaros dar cel mai mult imi doresc sa i batem pe ujpest

forza Steaua!

Sax20823.11.2008 16:27

La 2-1, cu Steaua jucand in inferioritate, am avut o sansa imensa de a marca golul 3 ... acolo cred ca s-a rupt meciul, era altceva sa incepem ultima repriza de la 3-1 ...

keluboss23.11.2008 17:07

pacat din nou pentru putinii spectatori veniti, oricum ma declar multumit fata de meciul cu Ferencvaros, pacat de rezultat pentru ca am dominat 2 reprize. Oricum am ramas extrem de dezamagit de gestul unui baiat de la sud care i-a subtilizat pucul primit de un pusti... urat

floroflores23.11.2008 19:04

@keluboss

nu inteleg cum te poti declara "multumit" de o asemenea "afluenta" de public...cand se va desfiinta sectia,sa-i vezi pe cei care stau acum acasa ce o vor mai plange...si in plus,hocheiul este un sport mai greu de inteles decat fotbalul,in care multi dintre cei care nu vin,recunosc probabil ca n-au capacitatea mentala de a-l intelege...inclusiv in cazul multor redusi mintal acest sport poate deveni si "plictisitor"...cand de fapt este unul dintre cele mai dinamice...Dar,astia suntem...

keluboss23.11.2008 20:53

n-am spus ca sunt multumit am spus ca sunt multumit fata de meciul cu ferencvaros, de data asta a mai fost ceva lume cred ca ne-am adunat macar 100. Cat despre club exista doua variante mari si late

1. se gaseste un sponsor si se face un patinoar in Ghencea in spatele peluzei sud pe fostul stadion de atletism sau

2. echipa se va muta in provincie la Buzau sau la Brasov unde exista interes de la stelistii de acolo si pentru altceva decat fotbal

In varianta a doua noi Bucurestenii ramanem in pom ...Cum am mai spus ne meritam soarta...

Saramago23.11.2008 21:12

Inca o veste proasta: NZ Stars-UTE 2-1 si...stelistii din Budapesta au 39 de puncte dupa 21 de jocuri. In etapa urmatoare ei joaca cu Miskolc pe teren propriu, iar noi cu UTE in deplasare (pe 28 noiembrie).

Sax20823.11.2008 21:58
pacat din nou pentru putinii spectatori veniti, oricum ma declar multumit fata de meciul cu Ferencvaros, pacat de rezultat pentru ca am dominat 2 reprize. Oricum am ramas extrem de dezamagit de gestul unui baiat de la sud care i-a subtilizat pucul primit de un pusti... urat

 

Cand s-a intamplat faza cu pucul? Eu m-am dud dupa un puc in prima repriza, dar un paznic a fost mai rapid ... la insistentzele noastre, a ajuns la un pusti, mai departe n-am vazut sa se mai fi intamplat ceva. Daca e cum spui tu ... naspa :(

«12»