FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

U Craiova - Steaua 0 - 0 (0 - 0)

«12»
Getodacu20.11.2008 08:12

Univ Craiova... exemplul perfect despre ce se intampla atunci cand un idiot isi bate joc de o echipa...si un posibil exemplu pentru viitorul Stelei...

SzabiStelistu20.11.2008 09:39
La care pusti te referi?

Este vorba despre Jozy Altidore....

Virgil20.11.2008 09:54

Sansa lui Neaga de a juca si in acest meci pe banda stanga a liniei de mijolc, s-a dus pe apa sambetei, pentru ca a facut intindere.

Asadar, nici Neaga, nici Ogararu. Doua piese importante in angrenajul Stelei.

Daca locul lui George va fi luat clar de Golanski, cel al lui Neaga e sub semnul intrebarii. Semedo nu se ridica la nivelul pretentiilor antrenorului, iar Toja e belea mare. Poate ca sansa ii va zambi lui Ochirosii. Poate.

MoWeed20.11.2008 09:55

Plus ca nu stiu cat vor putea juca Goian si Radoi in meciul asta...

Marius20.11.2008 10:03
Daca locul lui George va fi luat clar de Golanski, cel al lui Neaga e sub semnul intrebarii. Semedo nu se ridica la nivelul pretentiilor antrenorului, iar Toja e belea mare. Poate ca sansa ii va zambi lui Ochirosii. Poate.

 

Toja a jucat azi dimineațã în meciul Columbia - Nigeria 1-0 (a fost schimbat în min. 73) și va ajunge în Romania cel mai probabil la noapte. Dacã nu mã înșel, nu e în lot pentru Craiova.

 

P.S. joacã Bãnel si Secheli

Lari20.11.2008 10:46

Arbitru: Alexandru Tudor. Asistenți vor fi Aurel Onița și Gero Szabo.

redondo20.11.2008 11:21
Univ Craiova... exemplul perfect despre ce se intampla atunci cand un idiot isi bate joc de o echipa...si un posibil exemplu pentru viitorul Stelei...

Ce vrei sa spui?

Lari20.11.2008 12:00

Palmares general Univ. Craiova - Steaua: 86 23 19 44 101-142.

Lari20.11.2008 12:39

Ce spune Dorinel despre meci:

 

"În meciul cu Universitatea ne propunem sã obținem mai mult din toate punctele de vedere, atât al jocului, cât și al punctelor. Presiunea punctelor e din ce în ce mai mare și vrem sã câștigãm, chiar dacã știm cã nu va fi ușor. Este normal ca presiune sã fie tot timpul la Steaua. Craiova este una dintre revelațiile campionatului, cu jucãtori tineri și talentați, iar suporterii vor crea o atmosferã senzaționalã, dar aceasta nu ne va speria", a spus Munteanu.

 

"Avem câteva probleme medicale, dar am un lot valoros și numeric, iar jucãtorii trebuie sã dea maximum. George Ogãraru a jucat mai mult în ultima perioadã. A suferit o entorsã și are piciorul imobilizat. Încã nu știu cât timp va fi indisponibil, dar sigur nu va evolua contra Craiovei. Probabil cã prima opțiune este Pawel Golanski, un jucãtor în care am mare încredere. În privința lui Mirel Rãdoi voi lua o decizie, sã vedem cum se va simți, pentru cã nu e ușor sã evoluezi la douã zile. Mã așteptam sã joace mai puțin. Astãzi a efectuat o alergare ușoarã", a subliniat Munteanu.

 

"Niciun jucãtor nu trebuie ținut cu forța. Orice jucãtor care are o ofertã concretã din afarã trebuie lãsat sã plece", a adãugat Munteanu.

Getodacu20.11.2008 13:02
Ce vrei sa spui?

Ma refer la retrogradarea Craiovei cand era Dinel Staicu patron (tot un descreierat ca si oieru) si la faptul ca incet incet avem si noi toate sansele sa ajungem la acelasi rezultat...

1uLy4Nn20.11.2008 17:48

suntem obligati sa invingem pentru a spera la ceva. daca nu vom invinge o sa se complice grav situatia

zzr20.11.2008 20:47

sincer nu stiu ce sa mai cred dupa cum joaca Steaua nu mai cred in victorie chiar as crede ca sar putea alege cu o infrangere de la Craiova :sad2: oricum sper sa ma insel. FORZA Steaua :steag_cruce_invers:

Virgil21.11.2008 07:30

Craiova n-a mai învins Steaua de șase ani. - Sper ca traditia sa se mentina. De altfel in ultimii 2 ani am invins Craiova de 3 ori si am terminat un meci la egalitate.

 

Munteanu: "Rãdoi este obosit" - Si pentru ce? Pentru ca asa a vrut Piturca, pentru inca o selectie si pentru un joc slab in fata unei echipe fara renume.

 

"Meciul de la naționalã l-a scos din circuit pe Costea" - Iarasi de vina Piturca. La ce a folosit acest meci pana la urma? Pentru a ne face inca odata de ras.

 

Dorinel, la scadențã - Care scadenta? Omul de abia a venit de 4 meciuri, avand curajul sa ia din mers o echipa dezbinata. De abia din retur discutam. In fond s-a observat o schimbare in bine in jocul Stelei. Pentru lipsa de eficacitate a atacantilor, poate ca ar fi nevoie de un psiholog la echipa.

 

Boicot la galerie! - Titlu corect. Galeriile Stelei (N + S), au hotarat sa nu sustina echipa la ultimele doua jocuri ale primei parti a campionatului.

 

Titlurile, scrise bolduit, au fost culese din Prosport.

Lari21.11.2008 08:08

"Steaua și-a dat Bacalaureatul la fotbal, în meciurile internaționale. Trei ani de zile Steaua a trecut acest test. Meciul cu Craiova este mult mai important decât cel cu Bayern, luptãm în toate etapele pentru campionat, mai sperãm la primãvara europeanã în Cupa UEFA, dar meciul cu Bayern nu este la fel de important cum este cel cu Craiova", a spus Valeriu Argãsealã la Fanatik Show.

 

"Nu e un blocaj psihic, dacã fãceam egal cu Dinamo și Rapid nu era un capãt de țarã, dar pentru cã a fost aceasta seria rezultatelor negative. E normal ca Steaua sã fie încolțitã, pentru cã este o echipã care țintește vârful ierarhiei, pentru cã cine face performanțã își asumã riscuri, de a fi vânat, de a trãi sub presiune", a adãugat Valeriu Argãsealã.

Virgil21.11.2008 14:38

2. Universitatea Craiova - Steaua Bucuresti

Stadion: "Ion Oblemenco" 21.11.2008 ora 20.45

 

A: Tudor Alexandru (Bucuresti)

A1:Onita Aurel (Constanta)

A2:Szabo Gero (Cluj)

R: Lajos Tiberiu (Timisoara)

Obs:Boc Alexandru (Bucuresti)

Igna Ioan (Timisoara)

 

 

Echipa probabila: Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Marin - Lovin, Ov. Petre - Nicolita, Dayro, Szekely - Stancu

b0RMA21.11.2008 19:08

Ce ratare,Semedo!Ce ratare!

Lance21.11.2008 20:46

Iar egal X(X((X Mi e dor de Steaua :((

Dj21.11.2008 20:52

iar n am jucat nimic.

singurele noastre ocazii au fost....intamplatoare.

simt ca innebunesc.

steaua_gloria21.11.2008 20:57

Comentatorii sunt niste inapti. :noexpression:

Blackzie22.11.2008 10:07

Steaua pe care o stiam e acum inexistenta. Sa ajungi sa ratezi din fata porti.....

Si mie mi-e dor de Steaua...

MyLove4R222.11.2008 16:01

Hai nu mai plingeti...mi-e dor, mi-e dor...lasa ca o sa-si revina. noi doar suntem fular-campionii

cornisa5822.11.2008 20:30

Trebuie sã primim un premiu de cea mai pacifistã echipã NU MAI BATEM PE NIMENI :no:

dany03023.11.2008 10:22
Comentatorii sunt niste inapti. :noexpression:

 

asta e clar! e Gsp deci "Antena" si cum se stie toti acolo in trustul ala infect inafara de Badea sunt niste purtatori de cuvant a lu "Voicomunescu". Ei abia asteapta ca Becali sa mai faca o tampenie si sa asocieze imaginea lui Becali cu Steaua! incredibil comentar la ratarea penaltiului lui Nicolita la meciul cu Buzau "asa patesti cand incerci sa pacalesti fotbalu" cand am auzit asta nu-mi venea sa cred! Noi tocmai rataseram penalty si ala ne facea pe fata blatisti! asta e ! nu mai exista rapidisti , dinamovisti toti din ziua de azi sunt fani Steaua ! numai ca unii iubesc echipa iar altii vor sa o vada jos!

 

nu vedeti ca azi lumea merge la stadion sa vada adversaru cum pierde nu cum castiga echipa lui de suflet! asa se explica cum ca la meciuri Craiova - Steaua stadionu de la Craiova e plin si la alte meciuri nici naiba nu vine sa sustina pe Craiova! iar oamenii de care vorbesc sunt acei suporteri care la greu isi injura propii jucatori , antrenori si staful technic!

«12»