FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

U Craiova - Steaua 0 - 0 (0 - 0)

«12»
Virgil16.11.2008 07:47

Vineri 21 noiembrie 2008, de la 20:45, Steaua va intalni in deplasare echipa lui Adrian Mititelu, Universitatea Craiova.

 

Meciul va fi transmis de Antena1 TV

 

De noi nu spun prea multe pentru ca stie toata lumea in ce pasa nenorocita ne aflam. Niciun meci castigat in 11 disputate.

 

15.11.2008 Liga 1 Etapa 15 Steaua 2 - 2 FC Timisoara

09.11.2008 Liga 1 Etapa 14 Rapid 0 - 0 Steaua

05.11.2008 Champions League Lyon 2 - 0 Steaua

01.11.2008 Liga 1 Etapa 13 Dinamo 1 - 1 Steaua

26.10.2008 Liga 1 Etapa 12 Steaua 1 - 1 Gloria Buzau

21.19.2008 Champions League Steaua 3 - 5 Lyon

17.10.2008 Liga 1 Etapa 11 Otelul Galati 2 - 0 Steaua

15.10.2008 Cupa Romaniei Sportul St. 2 - 0 Steaua

04.10.2008 Liga 1 Etapa 10 Steaua 1 - 1 CS Otopeni

30.09.2008 Champions League Fiorentina 0 - 0 Steaua

26.09.2008 Liga 1 Etapa 9 CFR Cluj 1 - 1 Steaua

 

7 meciuri egale, 4 infrangeri si nicio victorie! Golaveraj 9 - 17, locul 4 momentan in campionat si 24 de puncte, pana la disputarea meciului CFR - Arges. Oricare dintre ele ne poate trimite pe locul 5 daca invinge.

Ultimul loc - 4 - in grupa F a Champions League, cu doua etape inainte de terminare. Un singur meci egal si trei infrangeri, 1 punct si golaveraj 3 - 8.

Odata cu venirea lui Dorinel Munteanu, jocul s-a schimbat in bine, dar victoriile nu au venit in doua meciuri in deplasare cu Dinamo si Rapid, si acasa cu o serioasa candidata la locul 2, FC Timisoara. Locul 2, ca locul 1 este arvunit de Dinamo. Cel putin asa ne lasa impresia arbitrii, functionarii din FRF fosti jucatori ai lui Dinamo si comisiile federale care au tratat cu bunavoita gravele manifestari ale suporterilor din Groapa, la meciul cu noi.

 

U Craiova, o echipa tanara si bine condusa de pe banca de Niccolo Napoli, a inceput sa dea masura valorii ei si se afla cu doua etape inainte de final, pe locul 3.

 

_napoli_nicolo_008.jpg

 

Rezultatele ei nu sunt constante, dar suma punctelor obtinute totalizeaza cu 1 punct mai mult decat Steaua.

Ultimele ei doua meciuri, in Cupa si in campionat, dar mai ales scorurile obtinute, i-au mai retezat din nas. 1 - 4 cu Pandurii in competitia surprizelor si 0 - 0 in campionat ieri la Craiova, cu Rapid. La o prima vedere se observa o lipsa de eficienta imbucuratoare pentru noi. Desi in randurile ei se afla doi marcatori a cate 4 goluri in actuala editie. Michael Baird si Florin Costea (in foto).

 

_costea_florin_011.jpg

 

Dar iata ultimele ei rezultate:

 

15.11.2008 Liga 1 Etapa 15 U Craiova 0 - 0 Rapid

12.11.2008 Cupa Romaniei U.Craiova 1 - 4 Pandurii Tg Jiu

07.11.2008 Liga 1 Etapa 14 Gloria Buzau 0 - 2 U Craiova

01.11.2008 Liga 1 Etapa 13 U Craiova 2 - 2 CS Otopeni

26.10.2008 Liga 1 Etapa 12 Gaz Metan Medias 2 - 5 U Craiova

19.10.2008 Liga 1 Etapa 11 U Craiova 2 - 0 Pandurii Tg. Jiu

14.10.2008 Cupa Romaniei CSM Ploiesti 1 - 3 U Craiova

03.10.2008 Liga 1 Etapa 10 FC Arges 1 - 1 U Craiova

27.09.2008 Liga 1 Etapa 9 U Craiova 0 - 0 FC Brasov

22.09.2008 Liga 1 Etapa 8 Unirea Urziceni 1 - 2 U Craiova

 

10 meciuri, 5 victorii, 4 meciuri egale si o singura infrangere. Golaveraj 18 - 11.

 

Mergem la Craiova cu speranta ca echipa se va prezenta cel putin la nivelul ultimelor 3 meciuri si ca de aceasta data vom avea mai multa sansa. Stiu ca va fi un meci greu in fata unor suporteri fanatici, majoritatea anti Bucuresti, deci si anti Steaua. Cu toate acestea stiu ca jucatorii nostri sunt caliti la flacara puternica a unor galerii mult mai numeroase si mai bine organizate.

Sunt sigur ca ros-albastrii vor face tot ce e omeneste posibil pentru a castiga si a sparge odata ghinionul. E foarte posibil.

 

In ce priveste traditia in meciurile Steaua - U Craiova si invers, avem un ascendent asupra lor. Incepand din editia 2006/2007, cand au revenit in Liga 1, am castigat de 3 ori din patru meciuri si am facut un singur meci egal.

2006/2007 Steaua - U 3 - 0 si U - Steaua 0 - 0

2007/2008 Steaua - U 1 - 0 si U - Steaua 1 - 2

 

Speram ca vineri 21 noiembrie traditia sa ramana neschimbata. Si un lucru deloc de neglijat, avem si noi doi jucatori cu cate 4 goluri marcate in topul golgheterilot. Pantelis Kapetanos si Bogdan Stancu. Ne bazam insa si pe Dorin Goian, care a inscris multe goluri din faze fixe.

 

_goian_dorin_019.jpg

 

Pronostic U Craiova - Steaua: 1, x, 2

 

sursa imagini: romanian soccer

steaua_gloria16.11.2008 08:58

Asta o sa fie un meci foarte frumos dupa parerea mea, pentru cine, nu stim inca.

Guardian16.11.2008 18:19

sper sã câstigãm cã deja ne ducem la fund.

de când cu scandalurile, infrângerile etc. mã simt asa naspa nu stiu cum sã descriu .. dar cred cã cel mai potrivit cuvânt este scârbã :noexpression:

4_ever_steaua16.11.2008 18:28

deja m-am obisnuit cu meciurile slabute facute de echipa pe care o iubim cel mai mult...va fi un meci extrem de dificil...maine poimaine o sa ajungem sa zicem ca echipe ca gloria bz,gazul,otopeniul sunt prea bune pentru noi...e foarte tragic..

Fear16.11.2008 22:40

orice s`ar intampla noi am pierdut cam tot in acest an..pun pariu ca dinam0 va fii campioana , Urziceni pe 2 , chefere pe 3 , Steaua pe 4 , Timisoara pe 5 , Rapid pe 6..si pun pariu ca o sa mai schimbam vreo 2 antrenori si ca o sa ramanem cu 1 p in Liga .. vom traii si voi vedea.. sper sa ma insel .

Virgil17.11.2008 04:00

Suntem deja pe locul 5! CFR-ul ne-a luat fata cu 1 punct in plus. Desi au 3 meciuri pierdute si noi numai doua si golaverajj superior. Sunt prea multe meciuri egale in acest tur de campionat. 8 din 15 meciuri. Aproape jumatate, dar e timp sa stabilim jumatatea perfecta la Craiova. Eu sper sa batem.

 

1. Urziceni 33

2. Dinamo 32

3. CFR Cluj 26

4. Craiova 26

5. Steaua 25

6. FC Timișoara 25

7. FC Arges 24

8. Rapid 24

 

dax4717.11.2008 08:50

Suntem praf. In mod normal ar trebui sa avem sanse la victorie, dar parca vad ca mai mult de un egal nu mai putem spera. Poli AEK ne-a chinuit tare in Ghencea. Acum vom juca in deplasare. Nu mai sper la nimic bun. Jumatate din echipa trebuie reciclata.

 

Votez egal.

 

Btw - Forza Urziceni ! Mai bine ei campioni, decat Dinamo sau restul.

Alin Marinescu17.11.2008 10:25

Sper la o tresarire de orgoliu a baietilor ... Eu inca n-am intrebat pe nimeni dar totusi, stiti cumva daca se faca deplasarea la acest meci ?

_yang17.11.2008 14:02

E cel putin 3.50 cota la X... Am timp pana vineri sa ma hotarasc...!

bozdanel17.11.2008 15:32

Mda.. Steaua trece printr-o perioada proasta si sper totusi sa isi revina ca altfel nu stiu daca va mai prinde Liga Campionilor la anul si asa cum zice dax47 o mare parte din echipa ar trebui reciclata (printre ei fiind si mijlocasul acela care gafeaza in continuu).

 

 

 

Pronostic:U Craiova - Steaua: 2

SzabiStelistu17.11.2008 15:49

mda....ne-ar trebui un mijlocas central de mare valoare....si un fundas stanga.....cred ca echipa este destul de valoroasa....nu stiu unde este problema....sper sa obtinem victoria,dar mult mai probabil este un egal :-s......Forzza Steaua! fularsteaua2

ultra_ss17.11.2008 16:21

@SzabiStelistu

 

principala problema la Steaua nu e mijlocasul central de valoare ci patronul _|_ Gigi

Guardian17.11.2008 16:33

defapt problema e aproape tot lotul Stelei cã nu are valoare !

SzabiStelistu17.11.2008 16:42
@SzabiStelistu

 

principala problema la Steaua nu e mijlocasul central de valoare ci patronul _|_ Gigi

cred ca ai dreptate :) in schimb....il urmaresc de ceva timp pe acest atacant.....Jozy Altidore......Ii un tanar de 19 ani,din statele unite,cu calitati exceptionale......are tehnica,viteza,simtul portii,si trage excelent de la distanta..... http://www.fanunity.com/jozy-altidore/bio.php

aici ii biografia lui,si cred ca acest jucator ii lipseste Stelei.....gol contra brazilia http://www.youtube.com/watch?v=EYFfq9tecHk...feature=related

Stiu ca acuma ii la Villareal,dar cred ca ciobanul are bani destui pantru a plati un tanar jucator....daca nu era in stare sa o observe mai devrme...Forzza Steaua!!

Guardian17.11.2008 18:46

nu dã jj 2 mil pe ãsta ! peste 2 ani cam 10 mil zic eu cã o sã facã.. oricum asta e ce ne lipseste.

Blackzie17.11.2008 18:48
defapt problema e aproape tot lotul Stelei cã nu are valoare !

Atunci de ce esti suporterul unei echipe care nu are valoare?

 

~ Craiova e o echipa in forma.. Sper sa castigam, dar ne va fi greu. Sa speram ca poate baietii vor incheia seria meciurilor proaste in care nu am castigat. Forza Steaua!

weeezer17.11.2008 22:44

Craiova - Steaua pronostic 2 :cool:

Virgil18.11.2008 13:22

Foarte bine weeezer, pune 2 ca sa iasa 1. :thumbsup:

bozdanel18.11.2008 14:17

Sa stii ca ai dreptate este bun pustiul pacat ca oierul ala nu-l vede.

raul_steaua18.11.2008 14:59

voi va dati seama ce vorbiti cum sa il ia frate pe altidore cand el e la villarreal va dati seama ca daca a ajuns acolo acolo ramane pentru ca intr-adevar e un baiat talentat si el ar fi la fel ca Bogdan Stancu pentru ca amandoi mai au de invatat pana sa isi arate adevarata valoare fular-campionii

si in orice caz, avand in vedere ca toti aveti opinii gresite despre toti jucatorii care au venit in vara la Steaua pot sa va spun ca aici va inselati. unul din cele mai bune transferuri mi s-a parut a fi cel al lui tiago chiar a facut treaba baiatu de cand a venit si avand in vedere ca nu prea a fost bagat in seama nici de Laca si Dorinel a inceput sa il bage de ceva timp dar este un jucator de care Steaua are nevoie. este ca o completare a lui Mirel si invers.

si apropo de zvonurile pe care le-am auzit si eu despre venirea lui hakan sukur eu zic ca prostie mai mare ca asta nu ar putea exista pe pamantul asta .este imposibil sa aduci un jucator de 36 de ani sa te astepti de la el sa dea golurile "izbavirii" in meciuri capitale. indiferent ce crede Becali despre Dica, chiar daca a facut greseala sa plece nu stiu ce a crezut el ca o sa faca acolo dar sa trec peste asta....daca ar reveni dicanio Steaua in mod sigur si-ar reveni pentru ca Dica impreuna cu Radoi sunt sufletul Stelei si cand joaca amandoi Steaua nu are cum sa piarda....Forza Steaua!!! :steag_sah_mic:

weeezer18.11.2008 15:57
Foarte bine weeezer, pune 2 ca sa iasa 1. :thumbsup:

 

No, da chiar am incredere in meciul asta. Cred ca voi si paria pe acest 2.

Guardian18.11.2008 16:43
Atunci de ce esti suporterul unei echipe care nu are valoare?

in primul rând eu tin cu echipa asta de pe vremea când tu, sunt sigur cã nu erai pe lume , in al II lea rând eu nu sunt genul de suporter care sã lase echipa in momentele grele .. si in al III lea rând e ca un drog pentru mine , mã întelegi ?

*tu probabil esti copil nu ai cum sã întelegi asemenea lucruri!

bozdanel19.11.2008 15:54

Intradevar Dica este un jucator cu valoare si io zic ca ar merita sa se intoarca la Steaua pentru ca ar putea face treaba buna si cu Radoi si cu Dayro.Si dupa cum vedeti nu are cine sa bata loviturile libere care is foarte importante si era cel mai bun executant de lovituri libere al Stelei,vad ca si Ogararu se pricepe dar nu ca el.

Blackzie19.11.2008 18:12
Sa stii ca ai dreptate este bun pustiul pacat ca oierul ala nu-l vede.

La care pusti te referi?

fansteaua4619.11.2008 23:25

Ogãraru are entorsã și rateazã meciul contra Craiovei

«12»