FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Radu, un Banc(iu) de ziarist

«123»
mecarm14.11.2008 11:28
@robespierre

 

Bai baiatule, banciu nu e nici Borcea (predesindele clubului rival ) nici vreun anti-stelist de peluza , care isi dovedeste preferintele sexuale necrofile cand vine vorba de Radoi . Daca ar fi in cele 2 ipostaze nu l-ar condamna nimeni, asa simte el si gata . El insa urineaza practic pe Steaua in presa centrala, in ziare si posturi TV considerate a se adresa "tuturor" suporterilor . El e "echidistant" , e "impartial" , e "deontolog" ,cica ! Ai inteles acum ?

D-aia merita tot ce a zis mercam . Si din fericire, va trebui sa stea mult timp la coada sa-si implineasca dorinta , facand un sondaj printre suporteri (de tribuna, unde stau eu ) am descoperit ca multi il asteapta la cotitura pe cimpanzeu !

 

Postul anterior nu se citeaza!

 

Ai spus cam tot ce vroiam sa spun.

tavimai14.11.2008 13:13

M-apuca greata des de acest banciu

Ca-i tare prost si fara minte "vraciu"

Si la ciclism avea mereu "vedenii"

Si ne servea cam des tampenii !

 

A sconcs acuma gura iara-i pute

Temeinic mintea lui refuza sa-l ajute

Doar prostii pot sa creada ca-i normal

Chiar si cand tace e ..."cretinul ideal"!

 

Venin tembel din secul cap "puiaza"

Pe umeri gatu-i poarta doar "o varza"

Mare ratat , plin de prostie, brav erou

Ar merita din plin...o diploma de bou !

 

Nu e de peste-atat de plina marea

Cata prostie-i debiteaza zilnic proasta ,"vorbitoarea"

Doctori si popi nu pot sa-i faca lui minuni

Caci are locul rezervat la..."casa de nebuni"!

 

Ce moaca de cretin are acest sugaci

Arata ca un "rege care mana vaci"

Hilar este vacaru care rade de cioban

Si radem copios de banciul-mitocan !

 

Pe el masa l-a "fatat"

Intr-un sat indepartat

S-a rasturnat acolo-atunci se stie

Toata caruta cu prostie !

 

comentatorului tembel :

 

Banciule de ziua ta

Sa-ti dam "suc" din "acadea"

Sa ne lingi apoi "felia"

Ca sa iti treaca prostia

 

evita postarile consecutive. Ai butonul EDIT!

didulavi15.11.2008 09:17

aveti dreptate gunoiul asta de banciu deja si-a luat lumea in cap cam bate din gura aiurea zdreantza ca are un cap parca e o gaina beata si un drogat.orikm cu Steaua pana la moarte si dincolo de ea orice sar intampla :steag_cruce_invers:fular-campionii

fansteaua4617.11.2008 13:29
Stie cineva unde sta frustratul asta?Urmaresc de ceva timp sa-l bat dar nu reusesc.Este un anti-Stelist declarat,un gunoier(tine si cu Rapid),o sa-mi spuneti ca tine cu O.M dar tine si cu Rapid.Banciule te asteapta 400 de pumni in gura aia spurcata,o sa-ti iei concediul medical multa vreme,platesc spitalizarea nu-i problema.....are balta peste.Astept cu nerabdare o intalnire cat mai intima intre noi doi.

 

Nu mai bine iti spun unde sa-l gasesti pe ofiterul de securitate al lui FC Steaua, Catalin Zmaradescu ?

fansteaua4625.11.2008 23:53

Eternele crize

de Radu Banciu

Dupã 12 meciuri la rând fãrã victorie, Steaua joacã astãzi în deplasare cu Bayern München, cea mai parșivã echipã de fotbal din toate timpurile. Optimismul fãrã argumente din anturajul patronului nu mai încãlzește pe nimeni. Ne-am plictisit de când rãzboinicii trec prin foc și sabie toatã Europa, acumulând maximum de puncte în toate campaniile imaginare. În realitate, Dorinel e pus la zid de un program infernal pe care l-a moștenit în cel mai nefericit moment al carierei sale, ziua în care a preluat-o pe Steaua de la Marius Lãcãtuș. Nu trebuie omis faptul cã, dupã rezultatele reale din campionat, steliștii ar ocupa în aceastã dimineațã abia locul al 6-lea, cu doar 3 puncte mai mult decât echipa de pe poziția a 10-a. Dacã asta nu-i o crizã profundã, sã ne înghitã Satana pe toți!

 

La Dinamo, relațiile s-au deteriorat dupã ultimele douã înfrângeri fãrã gol marcat. Se profileazã criza de toamnã-iarnã. Orice alt rezultat decât o victorie cu FC Argeș va da probabil foc vestiarului, iar în urmãtoarele trei luni Rednic ar fi obligat sã ia în calcul toate variantele, de la demisie pânã la demitere, culminând cu o serie de atrocitãți declarative cu impact destabilizator. Mã tem cã nu-l mai salveazã decât neantul.

 

 

vede cineva vreo strimba pe aici ?

Adrian27.11.2008 13:15

Ce tare e banciu :))

 

E cel mai mare frustrat din lume.Moare saracul e ciuda cand vorbeste despre Steaua.

 

Asta trebuie sa pateasca ceva, ca sa aibe un motiv intemeiat sa se ia de Steaua.Eu propun sa fie calcat cu autocarul echipei:))

fansteaua4606.12.2008 23:47

Dilema

de Radu Banciu

 

Marian Iancu l-a demis pe Dusan Uhrin jr ca într-un roman de Milan Kundera, unde eroul tocmai își câștigase simpatia cititorului. Acțiunea e plasatã unde trebuie, într-un oraș iluminat electric din Europa Centralã. Conform expresiei consacrate, Timișoara e mai aproape geografic de Moravia și Boemia decât de București.

 

Personajul principal e mãcinat de dileme existențiale, viața lui e o permanentã raportare la trecutul personajelor secundare. Acestea din urmã, ajutate și de inerția vremurilor pe care narațiunea le traverseazã, sfârșesc prin a-l sufoca și a-l arunca în afara societãții. Scriitorul nu oferã explicații pentru propria dramã, iar publicul rãmâne sã-și imagineze tot ceea ce povestea refuzã sã dezvãluie: compromisurile, întâmplarea, deșertãciunile, visele, iubirea, enigmele, caricaturile și tot rahatul unei lumi preocupate sã-și acorde cât mai multã importanțã.

 

Iancu e un personaj universal care se aplicã precum un abțibild oricãrei orânduiri sociale. El respirã, deci existã. Uhrin e neadaptatul. Neînțelesul. Conflictualul. Din cauza lui toate romanele care încep printr-o strângere de mânã sfârșesc într-o fundãturã.

 

 

Iancu sa-l calce cu trenul :gathering:

mountytoma07.12.2008 13:00

radu banciu este doar un alt copil prostit de prea multa onanie, categorie in care are ilustri colegi ca Borcea sau Copos. a fost intotdeauna evitat de ceilalti copii, care se fereau sa se joace cu el, nu cumva sa ii fie prostia contagioasa. a facut ce-a facut si a ajuns si el in prim plan. la radio, in ziar, la TV. si-a luat si el masina, vila. pe credit, evident. cum sa le plateasca? trebuie sa ramana in continuare acolo in prim plan, are nevoie de audienta, altfel ramane fara masina si vila. altfel ajunge iar sa manance de pe jos. asa ceva nu accepta! ca sa evite asta ar fi in stare sa-si critice si mama, care a adus pe lume o astfel de greseala a speciei umane.

 

radu banciu este, pana la urma, a doua cea mai buna dovada a faptului ca prezervativul este cea mai utila inventie din istoria omenirii! de ce a doua? prima e Gigi... desi berbecul turmei nu prea stie ce-i ala prezervativ :-)

«123»