Virgil, Ipswich a castigat pentru ca jucau intr-un campionat corect. Sa fim seriosi, la noi Unirea Urziceni nu va fii lasata sa castige niciodata si poate ca nici nu vor asta. Mie imi amintesc de FC National prin a doua jumate a anilor 90's. Au dat senzatia ca ar fi putut castiga, aveau antrenor bun, jucau frumos, insa apoi s-au stins. Tot o echipa mica, fara palmares si cu doar o mana de suporter. Dupa retragerea lui Gino, au cazut si acum zac in B. Nu prea vad eu vreun viitor pentru Unirea Urziceni. Cand acest Bucsaru o sa fie nevoit sa plece sau o s-o faca de buna voie, echipa va dispare sau se va duce prin diviziile inferioare.
