FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Intre sugi .... si bagabont

«123»
sergiulobont28.10.2008 11:57

De ce nu luam odata atitudine toti "golanii" sa-l calcam in picioare pe Becali asta si atunci sa vedem ce mai face el cu toti bodyguarzii lui. Trebuie sa facem ceva pt ca altfel Steaua va fi mereu jucaria unui cioban

 

Pai ce ma'?

Am ajuns noi sa ii dam explicatii lui Gigi?

 

Sugi aia inseamna fix ce inseamna.

Inseamna sa vina Gigi la fiecare din noi, sa se puna in genunchi si sa ne faca ce l-a invatat pe Dan voiculescu sa ii faca lui.(La noi nu cred ca e necesar sa se uite oancea)

 

Bagabonti am fost

Bagabonti vom fi

Pana vom muri

M**e la Gigi!!

 

Asta-i buna, numai asta sa se auda in Ghencea de acum inainte pana il facem sa plece ca deja prea mult rau a facut

the_ace28.10.2008 12:04

mai bine golan decat tradator

mai bine huligan decat dictator

mai bine hot decat rapidist

mai bine mort decat BECALIST (era dinamuist dar....)

fiara728.10.2008 12:56

 

 

http://nz.youtube.com/watch?v=FpW8sx5mKuE  =))))

 

aia cu Irinel Columbeanu ar merge cantata si pe stadion =))

 

Sarbatori Fericite!

84ava28.10.2008 13:23

SUGI....Gigi si tot neamu tau cu giovani in frunte si toti aghiotantii vostri.

LA PUSCARIE!!!!!!

laur_2328.10.2008 13:26
cu o mica corectura la final,chiar poate fi intonat pe Ghencea:

Mai bine haimana,

Decit tradator,

Mai bine huligan,

Decit dictator,

Mai bine golan,

Decit activist,

Mai bine mort,

Decit PNG-ist!

 

si linia melodica (pt cei care n-au prins vremurile alea) :

http://www.youtube.com/watch?v=rkKs81wdAak

 

@Virgil

Cred ca intri prea mult în amanunte, fara a patrunde în esenta lucrurilor. Decat un repertoriu bogat, alcatuit din "baga", "scoate", "suge" etc. mai bine un slogan simplu, cu un mesaj direct: Becali, pleaca din Ghencea!,care sa fie repetat obsesiv la fiecare meci, de intreg stadionul.

 

 

S a mai incercat, dupa acel episod cu fularul si degeaba...ar fii bine sa fie un atac furibund la adresa grobianului, care sa se perpetueze cel putin pana la finalul acestui tur, poate-poate o intelege ceva si jimbecilul!

In cazul in care si PN si PS ar fi unite in acest demers, se poate ca si restul spectatorilor sa urmeze aceasta cale, bineinteles nu cei prea comozi...insa repetarea pana la epuizare a sloganului e posibil sa il faca pe jijimbecali sa dea inapoi in aceasta situatie, care, se vede de departe ca l consuma psihic!

Ma indoiesc totusi de aparitia vreunui rezultat pozitiv din acest demers, avand in vedere marlania i proprie acestui personaj infect, insa trebuie ca odata si odata sa cedeze in fata suporterilor!!!!!!

Repet, totul tine de unitatea fanilor stelisti...

 

 

dee28.10.2008 13:33
Repet, totul tine de unitatea fanilor stelisti...

 

Unitatea nu o poti obtine prin injuraturi, de aceea am spus ca trebuie gasit un slogan simplu, la care sa reactioneze si tribunele, nu doar peluzele. Se stie ca tribunele sunt populate si de copii, femei, varstnici etc, pe care (sincer) nu-i vad injurand sau scandand trivialitati, cu toate ca isi doresc acelasi lucru: mazilirea lui Becali.Efectul mediatic ar fi mult mai mare; nu doar o mana de "vagabonti" protesteaza, ci un intreg stadion.

laur_2328.10.2008 13:41

Nici n am spus ceva de injurii, pentru ca pe el oricum nu l misca nimic...

Iar faptul ca vin, in ultimii ani, din ce in ce mai multe femei, tati cu copii, e foarte incurajator si ti da o nota optimista in privinta viitorului stelismului in general...

Insa, gasirea acestei cai, a unei solutii pe care s o punem in practica, ambele peluze, ar fi benefica, pentru ca ar insemna un consens care l va face sa se inegreasca la fata de ciuda si sa vada ca lucrurile nu sunt chiar asa cum crede creierul lui stricat!

grgapitic2228.10.2008 14:03

ce retardat!

ebonyc28.10.2008 14:22
Pai ce ma'?

Am ajuns noi sa ii dam explicatii lui Gigi?

 

Sugi aia inseamna fix ce inseamna.

Inseamna sa vina Gigi la fiecare din noi, sa se puna in genunchi si sa ne faca ce l-a invatat pe Dan voiculescu sa ii faca lui.(La noi nu cred ca e necesar sa se uite oancea)

 

Bagabonti am fost

Bagabonti vom fi

Pana vom muri

M**e la Gigi!!

 

e super de cantat pe stadion asta; chiar da bine; dar cu "lu'"" in loc de "la"

w3bmaster28.10.2008 14:37

Ar fi interesant ca la meciu cu dinamu si urmatoarele meciuri sa cante galeria urmatoarele si atat ..

 

Lacatu s Lacatus !!!! sa moare bou de ciuda

 

Bagabonti am fost

Bagabonti vom fi

Pana vom muri

M**e Gigi!!

 

Mai bine haimana,

Decit tradator,

Mai bine huligan,

Decit dictator,

Mai bine golan,

Decit activist,

Mai bine mort,

Decit PNG-ist!

 

 

Sa vedem ce o sa faca il ciobandante ? eu sper sa crape de ciuda ...

MoWeed28.10.2008 14:39

@dee

 

Un "Becali, pleaca din Ghencea" ar fi mai elegant intr-adevar. Dar Becali imi da impresia de un caracter tipic majoritatii parvenitilor din top 300 capital: nu cred ca ar intelege de vorba buna...

vlad7528.10.2008 14:48

Ciobanul este setat pe vulgaritati. La vulgaritati cu vulgaritati va raspunde. Dobitocul nu ar mai stii cum sa procedeze la ideile prezentate de unii colegi .

 

trance_tactics28.10.2008 14:52

Daca tot n-aveti ce face toata ziua si stati pe forumuri, rupeti blogul handicapatului pana innebuneste butonista sefa .Referitor la prostest, dupa cum bine se stie s-a mai incercat, tineti minte meciul de pe Cotroceni cand toata tribuna il injura si el nu facea decat sa rade . E drept si de data aceasta incercare moarte n-are. Cat despre afisarea pe Dinamo a unui banner impotriva lui , credeti ca cei din peluze nu s-au gandit la asta ? mai intai trebuie sa intram pe Dinamo si apoi sa vedem cu mesajele ce se face

aditza_stelistu28.10.2008 14:58

Bagabonti am fost

Bagabonti vom fi

Pana vom muri

M**e lu' Gigi!!

 

atat si nimic mai mult

Adrian28.10.2008 15:01

Gigi,

Coboara-te cu fata pe covor,

Sa-ti arat UE,

Cu degetul de la picior!

steaua-no128.10.2008 15:02

**** Gigi augh augh augh......**** Gigi augh augh augh !!! asta cred ca l-ar supara cel mai mult. abia astept sa-i vad, iar, fatza aia de om speriat pe care o aveam dupa meciul cu Ceahlaul.

da' cel mai mult cred ca l-ar durea daca i s-ar injura familia. [...]

dee28.10.2008 15:11
Ciobanul este setat pe vulgaritati. La vulgaritati cu vulgaritati va raspunde. Dobitocul nu ar mai stii cum sa procedeze la ideile prezentate de unii colegi .

 

pai protestul nu-l faci pt Becali, ci mai degraba pentru mass media. O actiune singulara din partea suporterilor nu poate avea sorti de izbanda fara suportul mediei. Ea l-a facut celebru, ea trebuie sa-l distruga. Din punctul meu de vedere injuriile si vulgaritatile discrediteaza din start demersul suporterilor. De aceea am subliniat ca trebuie gasita o cale de protest inteligenta, care sa fie preluata in presa noastra si in strainatate. Bineinteles, asa cum mentiona cineva pe alt topic, implicarea AISS-ului trebuie sa fie concreta, prin luari de pozitie.

morosanu'28.10.2008 16:07

io cred ca pe asta nu-l scoate de la Steaua numa glontu,asa ca artrebui sa facem o cheta si sa angajam un lunetist. mult **** in gura Jiji!

valentin2day28.10.2008 16:37
**** Gigi augh augh augh......**** Gigi augh augh augh !!! asta cred ca l-ar supara cel mai mult. abia astept sa-i vad, iar, fatza aia de om speriat pe care o aveam dupa meciul cu Ceahlaul.

da' cel mai mult cred ca l-ar durea daca i s-ar injura familia. [...]

 

nu avem nimic cu familia lui

doar cu ciobanu

CaTaLiNsm StElIsTu28.10.2008 17:18

Intr-un articol aparul azi in"The Guardian"englezii il dadeau pe JJ drept pricipalul vinovat de tot ce se intampla la Steaua.Deci sa ajuns pana intr-acolo incat si strainii si-au dat seama cine e vinovat pt aceasta situatie nefavorabila care e instaurata de ceva timp la Steaua.Daca a fost vreo data vremea pt proteste,acuma,mai mult ca niciodata,a sosit clipa in care suporterii trebuie sa-si exprime punctul de vedere.Acum cand cu totii sunt cu ochii pe noi si cel mai indicat ar fi ca suporterii sa nu merga la meci ci in strada si saprotesteze pe intreaga durata a meciului si chiar si dupa.

enjoy28.10.2008 17:21

in prima faza am ramas mirat, in a doua am zis ca este o chemare la civilizatie si in a treia am vazut realul (nu madrid). sigur, poate fi o experienta, dar ramane o experienta sub nivelul la care se pretinde a fi site-ul. sa ma explic de ce am aceasta parere:niciodata nu poti urca mergand prin gropi; pentru a urca trebuie sa escaladezi muntii nu sa te arunci in groapa cu gunoi; cine crede ca avanseaza in felul asta (chiar si in lupta cu patronul Stelei), se inseala amarnic; comparatia cu decembrie '89 nu rezista - "golanii" de atunci au ripostat elegant, superior, civilizat (indiferent de ce se intampla in corturi) - riposta necivilizata a venit de la aceeasi masa de le care pornise etichetarea. sunt de parere ca se poate ataca si fara trivialitati, desi acestea nu pot fi evitate in totalitate, dar ele nu trebuie sa fie prioritare si dominatoare; sa nu cadem in capcana comportamentului patronului pentru ca atunci nu ne vom deosebi de el. sper sa biruie civilizatia in ciuda pasiunilor aruncate in joc!

84ava28.10.2008 18:16
Intr-un articol aparul azi in"The Guardian"englezii il dadeau pe JJ drept pricipalul vinovat de tot ce se intampla la Steaua.Deci sa ajuns pana intr-acolo incat si strainii si-au dat seama cine e vinovat pt aceasta situatie nefavorabila care e instaurata de ceva timp la Steaua.Daca a fost vreo data vremea pt proteste,acuma,mai mult ca niciodata,a sosit clipa in care suporterii trebuie sa-si exprime punctul de vedere.Acum cand cu totii sunt cu ochii pe noi si cel mai indicat ar fi ca suporterii sa nu merga la meci ci in strada si saprotesteze pe intreaga durata a meciului si chiar si dupa.

Eu zic ca daca am face-o si pe stadion ar fi bine,numai sa nu degeneram si sa le dam motive la Pulescu Vip Security aia sa intervina...Daca tot stadionul ar tipa,ar canta,ar protesta,bannere,tricouri individuale inscriptionate cu litere din care sa reiasa mesaje.....orice,numai sa il facem sa se simta nedorit si mic,mic mic asa cum este de fapt in lumea asta a fotablului.

Sa nu mai acceptam nimik,nici antrenori foste glorii,nimik nimik nimik.

Si inca ceva,va spun ca o sa fie din ce in ce mai rau cu giovanni langa el.Acum este momentul,s-au strans prea multe,trebuie intervenit cumva.

razvanshadow28.10.2008 21:38

Am fost prezent la meciul cu Gloria Buzau in PN desi ma atrage mai mult modul de sustinere al echipei al PS,dar acolo sunt grupurile mai compacte si m-as simti penibil sa ma duc undeva intre ei sa cant.Cand incepea sa se cante anti Becali unul din liderii galeriei facea semne disperate sa se inceteze cu scandarile asa ca va fii cam greu sa se faca ceva pe tot stadionul.Afara Gigi!!!!

fansteaua4628.10.2008 22:11

3 cuvinte striga tot stadionu:SUGI **** Gigi ! fularultras

 

 

Daca tii neaparat sa injuri, macar cenzureaza anumite cuvinte

vlad7529.10.2008 04:43
pai protestul nu-l faci pt Becali, ci mai degraba pentru mass media. O actiune singulara din partea suporterilor nu poate avea sorti de izbanda fara suportul mediei. Ea l-a facut celebru, ea trebuie sa-l distruga. Din punctul meu de vedere injuriile si vulgaritatile discrediteaza din start demersul suporterilor. De aceea am subliniat ca trebuie gasita o cale de protest inteligenta, care sa fie preluata in presa noastra si in strainatate. Bineinteles, asa cum mentiona cineva pe alt topic, implicarea AISS-ului trebuie sa fie concreta, prin luari de pozitie.

Pai tu nu vezi ca 80% dintre postarile suporterilor sunt doar sloganuri cu injuraturi? Crezi ca va sustine mass media acest tip de protest? Ce vrei sa facem? Ne plangem de oier,dar multi sunt dupa "chipul si asemanarea sa". Ce vrei sa explici unora care tot fabuleaza cu arme,ucigasi platiti? Se cred intr-un joc de "counter-strike". Ai vazut cum se protesteaza in Spania? Se scot celebrele batiste albe. La noi,toata lumea"sa-mi bag,sa-mi scot,sa te f...,o sugi,..." .Si dupa aia ii dam apa la moara dobitocului sa ne catalogheze drept "bagabonti". Pai la repertoriul asata de cantecele nu cred ca ar aproba nicio primarie un asemenea miting.

Sa vezi cate injuraturi imi iau dupa acest post.Nu are rost sa mai spun varsta celor stupefiati de postul meu.

«123»