FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Seminte, baietii, seminte!

«12»
corado4STEAUA30.10.2008 01:42
Inafara de semintarii care sunt la noi in peluza(si avem destui) nu s-a asezat nimeni jos. Iar "Mitica la puscarie" Nu cantam doar atunci cand suntem condusi. Nu are legatura cu meciul dar cu fotbalul are pentru ca din cauza acestui puscarias se umple stadionul de mancatori de seminte dotati cu goarne.

 

Conceptul meu este simplu. Vrei sa vii la meci sa-ti incurajezi? Atunci vino frate in peluza nu te mai duce in tribuna sa te plangi ca iti sufla aia seminte in cap.

 

Esti mare fan nuttline? Marsh ***** la tribuna sa nu va mai plangeti ca luati capace de la "Huliganii aia care vin la meciuri doar pentru scandal"

 

Ca tine sunt multi, ma refer la cei care atunci cand Steaua e condusa sau nu joaca pe placul vostru incepeti sa huiduiti, sa injurati pe ala si pe ala ceea ce nu are legatura cu tensiunea din teren. Suporterii ca tine ar trebui sa se mai uite si la meciurile lui Liverpool si sa invete sum trebuie sa se comporte suporterii atunci cand echipa e condusa si e nevoie de al "12-lea" jucator care e suporterul! Echipa are nevoie de suporteri atunci cand e condusa si cand este egal pentru ca la victorie lumea se bucura. Ce treaba are mitica cu Steaua? Cu ce la influentat pe mitica strigatele voastre? Cu nimic iti spun eu, pentru ca mitica e prea "smecher" si prea destept sa puna suflet la scandarile care nu isi au rostul! La cei ca tine un meci de fotbal reprezinta ringul de lupta pe cand la unii e teatru unde se recreaza si se bucura de spectacol! Din moment ce legea nu interzice mancatul de seminte, nu o poate face un om ca tine. Din moment ce se vand seminte in interiorul stadionului, acestea sunt destinate consumului. Si mai bine mananc seminte si tac decat sa scandez aiureli ce nu au legatura cu Steaua sau huidui jucatorii Stelei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maye30.10.2008 23:58

he he..misto articol...dar mult prea adevarat...

«12»