FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Olympique Lyonnais - Steaua 2 - 0 (1 - 0)

«123»
Hassan05.11.2008 00:52

Haide Steaua, hai baietii, ploaia este aliatul nostru traditional! Hai cu un punct macar inapoi din Franta!

Este clar ca dupa "legendarul 3-5" francezii or sa ne ia la pret de matineu, si trebuie sa le bagam un pumn in figura. Chair as vrea sa-i tavaleasca Radoi de cateva ori tare prin noroi sa vada ca nu sunt ei chiar asa niste dumnezei. Sincer, vreau sa vad niste francezi umiliti maine seara!!!

Cracker05.11.2008 07:34

 

Mãsuri de siguranțã la Rapid - Steaua.Spectatorul și chibritul.

Speriați de un nou caz "Bricheta", rapidiștii își iau mãsuri de siguranțã stricte la partida de duminicã Conducerea rapidistã pregãtește fiecare detaliu al întîlnirii cu Steaua, de duminicã seara, în direct pe Antena 1 de la 21:30. Giuleștenii se tem cã incidentele din sezonul trecut s-ar putea repeta și au anunțat cã nici un spectator nu va intra pe stadion cu bricheta.

"Vor fi controale extrem de stricte. Nimeni nu va putea asista la meci atît timp cît va avea asupra sa brichetã sau chiar umbrelã. Fanii vor fi percheziționați și în portofel", a declarat directorul general Constantin Zotta.

Prima mãsurã pe care rapidiștii au luat-o a fost achiziționarea a 9.000 de chibrituri, care vor fi împãrțite suporterilor la intrarea în tribune. "Respectãm fumãtorii și de aceea le vom oferi cîte un chibrit. Nu vrem sã riscãm nimic pentru cã e un joc important, un derby care naște orgolii, iar tensiunea e și așa ridicatã", a explicat Zotta. De asemenea, fanii celor douã formații vor fi controlați de un numãr impresionant de jandarmi dotați cu camere video. Acestea se alãturã sistemului de supraveghere, impus de Comisia de Licențiere, montat deja pe stadion.

Teama rapidiștilor e provocatã de incidentele de la meciul din primãvarã, cînd s-a iscat cel mai mare scandal al ultimilor ani din fotbalul românesc. "Centralul" Deaconu a oprit meciul în minutul 73, la scorul de 1-0 pentru Rapid, dupã ce un suporter de la tribuna a II-a l-a lovit în cap cu o brichetã. Comisiile FRF au decis ca Steaua sã cîștige partida cu 3-0, la "masa verde".Probabil cei din Giulești nu cunosc foarte bine regulamentul. Dacã domnul Zotta ar avea cunoștințã de modul în care se organizeazã un meci important, atunci nu i-ar fi teamã de un nou caz "

Valeriu Argãsealã, președinte Steaua

 

JDERUL05.11.2008 07:53

Constantin Zotta:,,Fanii vor fi perchezitionati si in portofel".

Parca mai era nevoie sa ne reaminteasca cineva care este indeletnicirea de baza a subpodarilor? A celor de la tribuna a doua? Ca cei de la oficiala scuipa. Aristocrati,deh! Dar pentru adestia le-am pregatit o surpriza (apropos de tic-ul lui Dorinel): ne-am tras antrenor care scuipa mai mult decat ei!

strezahuzum05.11.2008 08:04

Revenind oarecum la subiect ... slabe sanse diseara. Sa fim realisti, Lyon are nevoie de puncte, asa ca au sa ia meciul foarte in serios. Nimic nu ma face sa cred ca va fi vreo schimbare fata de acum 2 saptamani, cat timp iarasi la mijloc va fi un duel Keita - Lovin, sau Toulalan - Radoi. Probabil ca iarasi vom pierde mingile rapid iar francezii vor domina jocul cap-coada. As vrea sa ma insel, dar cred ca vom pierde si de data asta.

JDERUL05.11.2008 08:16

Sau poate vom castiga noi cu 1-0 printr-un gol norocos chiar daca vom termina meciul inghesuiti in saisprezecele nostru! Cu putin noroc si multa determinare in joc e posibil.In orice caz,ploaia de goluri de la Bucuresti nu se va mai repeta.

aleyanddru05.11.2008 08:37

Totusi cred ca ar trebui titularizat Toja in lucul lui Semedo caci asta joaca bine numai cu echipe mici pe cind Toja folosit pe stinga face meciuri bune ....... Semedo va trebui introdus in locul lui Toja (in repriza a doua ) pentru a da un plus de viteza cind echipa va fi obosita

 

Cracker05.11.2008 08:40

Diseara la Lyon se vor inscrie goluri :) dar la care poarta speram sa fie in plasa francezilor sa faceo o surpriza Bomba diseara,categoric ca echipa ei sunt peste noi au foarte multi jucatorii buni mai ales Benzema-PERICOLUL NO.1 care aproape meci de meci inscrie in campionat

bubu_steaua05.11.2008 10:59

depinde cum va juca munti.daca jucam la 0-0 si jucam cu 3mijlocasi defensivi adica Radoi,lovi,tiago atunci poate o sa baricadam mijlocul si daca avem noroc facem ceva.si un vb impins si 2 extreme(Banel si szekely).oricum ne trebuie noroc ca sa facem ceva.

Cracker05.11.2008 11:06

Ne jucam ultima sansa,diseara facem egal poate cine stie chiar castigam, Forza Steaua x2 Diseara dar sa fim optimisti se poate sa castigam dar se poate sa o luam iar,vom trai si vom vedea

DelPiero1005.11.2008 12:45

Sub 20% sanse.Luam bataie.

Kittutza05.11.2008 14:06
Sub 20% sanse.Luam bataie.

 

 

Pesimistule! :thumbdown:

di_canio05.11.2008 15:52
:steag_sah_mic: Steaua nu pierde...scor 2-2...dar as da orice sa nu mai vad 'pantera' in echipa...chiar nu vede nimeni ca asta e un ratat de jucator? inlocuiti o litera in ratat
redondo05.11.2008 16:49
acum 2 ani puteam sa castigam la ei acasa,de ce nu am castiga acuma

Atunci nu mai era miza...acum e altceva....sa speram

 

Sub 20% sanse.Luam bataie.

Sansele sunt intr-adevar mici.Cam tot atatea cate ar avea Juventus sau Inter pe Anfield Road.

Robinson Rufay Zapata05.11.2008 16:50

2-0 pentru Lyon daca e sa dau un pronostic realist

 

2-0 pentru Steaua daca e sa dau un pronostic de stelist

mountytoma05.11.2008 16:51
Sub 20% sanse.Luam bataie.

 

realist, ca intotdeauna. sper insa, si sunt sigur ca si tu la fel, ca tocmai statutul asta de victima sigura ne va ajuta sa facem un meci bun. speram ca scorul final va fi cu noi!

DAMASKINOS05.11.2008 17:27

Eu nu pricep pe ce va bazati cand spuneti ca scoatem macar un egal cu Lyon.Tinand cont de faptul ca au nevoie de 3 puncte iar or sa ne dea o lectie de fotbal. Nu uitati ca in urma cu 2 ani cand am facut 1-1 , Lyon era deja califica si a jucat doar cu 3-4 titulari.

 

Blackzie05.11.2008 19:23

Ultimu joc al Stelei, cel cu Dinamo a fost unul foarte bun in ciuda rezultatului. Daca vom face acelasi joc avem sanse mari la un egal sau chiar la o victorie. Cu putin noroc putem castiga. Sa speram ca baietii vor face o treaba buna. Forza Steaua! :steag_cruce_invers:

weeezer05.11.2008 20:49

Suntem pe ei.

Allyylla05.11.2008 21:43

2-0 :-j

:((

 

olfgob05.11.2008 21:51

Pentru suporteri..rahat,nu jucati!Pentru banii de la berbecul ala,rahat...nu jucati! Sa va ia mama dracu cu sportul vostru de performanta!

Stanici05.11.2008 22:04
«123»