FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Balonul De Aur

«12»
steaua_gloria19.10.2008 12:45

Pe 2 decembrie 2008 se va alege balonul de aur, castigatorul fiind ales din cei din lista de mai jos.

 

1.Samuel Eto?o (Barcelona)

2.Didier Drogba (Chelsea)

3.Cristiano Ronaldo (Manchester United)

4.Iker Casillas (Real Madrid)

5.Gianluigi Buffon (Juventus)

6.Karim Benzema (Lyon)

7.Michael Ballack (Chelsea)

8.Andrei Archavin (Zenit)

9.Emmanuel Adebayor (Arsenal)

10.Yuri Zhirkov (TSKA Moscova)

11.Xavi Hernandez (Barcelona)

12.David Villa (Valencia)

13.Nemanja Vidic (Manchester United)

14.Ruud Van Nistelrooy (Real Madrid)

15.Rafael Van der Vaart (Real Madrid)

16.Edvin Van der Sar (Manchester United)

17.Luca Toni (Bayern Munchen)

18.Sergio Ramos (Real Madrid)

19.Marcos Senna (Villareal)

20.Wayne Rooney (Manchester United)

21.Franck Ribery (Bayern Munchen)

22.Guglielmo Pepe (Real Madrid)

23.Lionel Messi (Barcelona)

24.Franck Lampard (Chelsea)

25.Kaka (AC Milan)

26.Zlatan Ibrahimovic (Inter Milano)

27.Steven Gerrard (Liverpool)

28.Fernando Torres (Liverpool)

29.Cesc Fabregas (Arsenal)

30.Kun Aguero(Atletico Madrid)

 

Lyon are 1 nominalizat , Bayern 2 , Fiorentina niciunul.

Chelsea 3 nominalizati,AS Roma niciunul, G Bordeaux nici unul.

f234567k19.10.2008 13:18

Eu l-as alege pe Iker dar mai mult ca sigur o sa-l castige Ronaldo.

MoWeed19.10.2008 13:20

Slabe sperante sa nu castige Cristiano Ronaldo

steaua_gloria19.10.2008 13:28

Mie imi place mult Pepe de la real .

c.ronaldo1719.10.2008 13:37

Daca s-ar da pe merit, atunci Ronaldo ar trebui sa castige acest trofeu.

_yang19.10.2008 19:36

O sa-l primeasca Ronaldo, dar cel mai bun jucator al anului si FIFA World Player este Arshavin...

Pacat ca lumea nu stie nimic de acest trofeu si il considera pe "balon" cel mai bun... :( Drak s-o ia de presa si a ei manipulare...

redondo19.10.2008 20:16

Sa fim seriosi.Ronaldo a fost de departe cel mai bun anul acesta,iar singurii care i-ar putea face concurenta sunt Messi sau Gerrard.

Lasati chestii de genul Arshavin,n-au ce cauta aici.

adidwu19.10.2008 20:53

Cristiano Ronaldo cred ca nu rateaza Balonul,si pe locul doi Fernando Torres.

Pe trei cineva de la Chelsea ,ca tot sunt in echipa ideala din C.L.,probabil Lampard.

DelPiero1020.10.2008 09:35

Ronaldo a avut un sezon fantastic,merita Balonul de Aur din acest an.Cred insa ca Messi este mai talentat ca el...e doar o parere!

Catalyn0720.10.2008 10:44

cred ca o sa fie o "batalie" intre Ronaldo, Gerrard si Lampard

DelPiero1020.10.2008 10:53
cred ca o sa fie o "batalie" intre Ronaldo, Gerrard si Lampard

Ma tot intreb ce trofee si ce mari meciuri a facut Gerrard in acest sezon...il respect ca jucator,e un 'grande',insa nu cred ca avut un sezon extraordinar...

MoWeed20.10.2008 11:06
Ma tot intreb ce trofee si ce mari meciuri a facut Gerrard in acest sezon...il respect ca jucator,e un 'grande',insa nu cred ca avut un sezon extraordinar...

Mai degraba Torres decat Gerrard...sezonul asta cel putin

sabin130720.10.2008 11:23

Anul asta e al lui Messi trofeul. :rolleyes: Mai ales ca Barcelona va castiga Primera si CL.:hooray:

MoWeed20.10.2008 11:28
Anul asta e al lui Messi trofeul. :rolleyes: Mai ales ca Barcelona va castiga Primera si CL.:hooray:

Pai n-are cum sa le ia pana in iarna...

sabin130720.10.2008 11:38

@Mo

Era un plus ca sa fortez nota cu Messi. :biggrin:

Daca ar fi doar dupa trofeele castigate sezonul trecut jumatate n-ar avea ce cauta in lista aia.:)

DelPiero1020.10.2008 12:01
Anul asta e al lui Messi trofeul. :rolleyes: Mai ales ca Barcelona va castiga Primera si CL.:hooray:

In 2009 va veni si randul lui Messi sa ia Balonul de Aur.Forca Barca!

s0r1n11120.10.2008 17:02

Principalii favoriti cred ca sunt Ronaldo si Messi,poate si Torres.

 

Personal as vrea sa'l ia Messi,l'ar merita pe deplin!

Robinson Rufay Zapata20.10.2008 17:23
Pe 2 decembrie 2008 se va alege balonul de aur, castigatorul fiind ales din cei din lista de mai jos.

 

1.Samuel Eto?o (Barcelona)

2.Didier Drogba (Chelsea)

3.Cristiano Ronaldo (Manchester United)

4.Iker Casillas (Real Madrid)

5.Gianluigi Buffon (Juventus)

6.Karim Benzema (Lyon)

7.Michael Ballack (Chelsea)

8.Andrei Archavin (Zenit)

9.Emmanuel Adebayor (Arsenal)

10.Yuri Zhirkov (TSKA Moscova)

11.Xavi Hernandez (Barcelona)

12.David Villa (Valencia)

13.Nemanja Vidic (Manchester United)

14.Ruud Van Nistelrooy (Real Madrid)

15.Rafael Van der Vaart (Real Madrid)

16.Edvin Van der Sar (Manchester United)

17.Luca Toni (Bayern Munchen)

18.Sergio Ramos (Real Madrid)

19.Marcos Senna (Villareal)

20.Wayne Rooney (Manchester United)

21.Franck Ribery (Bayern Munchen)

22.Guglielmo Pepe (Real Madrid)

23.Lionel Messi (Barcelona)

24.Franck Lampard (Chelsea)

25.Kaka (AC Milan)

26.Zlatan Ibrahimovic (Inter Milano)

27.Steven Gerrard (Liverpool)

28.Fernando Torres (Liverpool)

29.Cesc Fabregas (Arsenal)

30.Kun Aguero(Atletico Madrid)

 

Lyon are 1 nominalizat , Bayern 2 , Fiorentina niciunul.

Chelsea 3 nominalizati,AS Roma niciunul, G Bordeaux nici unul.

 

daca in top sunt astia 4 atunci ar fi avut loc cu siguranta Chivu , Mutu si Goian

steaua_gloria20.10.2008 17:51

Zirkov e cam fortat, ballack nu a facut mare lucru , in schimb:

 

zlatan a rupt in italia cu interu , ai vazut si aseara 4-0 cu roma, 2 goluri el

 

pepe e cel mai tare fundas central din europa , imi place la nebunie, foarte des ajunge si in atac si creeaza panica.

 

super gol ibrahimovic , acum vreo 2 saptamani

DelPiero1020.10.2008 20:41

Pepe,mare fundas!=)). Am trait sa o aud si p-asta...

c.ronaldo1721.10.2008 11:47

Pepe a evoluat foarte mult fata de inceputul sau la Real Madrid.

steaua_gloria21.10.2008 12:48

delpiero , sa vezi ce sa se chinuie juve cu pepe azi....

 

uita-te la meciurile portugaliei de la euro si poate , la un meci mai recent, zenit -Real Madrid, cand pepe salveaza realul de la remiza :smile:

 

portugalia turcia euro 2008

 

 

DelPiero1021.10.2008 16:56

Juve se schinuie cu oricine,nu numai cu Pepe...poate facem totusi o surpriza azi! :D

Blackzie22.10.2008 17:33

Habar nu am ce cauta Pepe de la Real pe lista asta.

 

Ronaldo merita :)

_yang23.10.2008 13:38
Sa fim seriosi.Ronaldo a fost de departe cel mai bun anul acesta,iar singurii care i-ar putea face concurenta sunt Messi sau Gerrard.

Lasati chestii de genul Arshavin,n-au ce cauta aici.

 

Sa fim seriosi... Trofeul e o chestie de care ar trebui sa se vorbeasca mai putin...! Daca Arshavin juca la Man. Utd., Ronaldo ar fi fost pe banca.

«12»