Dragii mei!
Nu am sa va numesc altfel decit am facut-o pina acum, tocmai pentru ca in inima mea voi sinteti aceiasi. Ceea ce s-a intamplat la Galati nu schimba, din punctul meu de vedere, relatia dintre noi.
Stiu ca multi dintre voi sunt suparati in urma articolelor facute de principalele ziare de sport din Romania, unde, tin sa mentionez ca, apar fraze de genul: nu pot sa inteleg reactia suporterilor… sunt total dezamagit de reactia fanilor…nu pot sa-mi explic gesturile lor…fraze pe care eu nu le-am folosit. Au folosit titluri de genul " Ogararu in conflict cu fanii de la Peluza Sud"…doar un copil poate crede ca intre mine si fanii Stelei poate fi vorba, vreodata, de un conflict. Aici, insa, este vechea problema cu presa, cei care se folosesc de presa ca sa manipuleze oamenii in functie de propriul interes si, bineinteles, scandalul care, nu mai merita nici un fel de comentariu. Tot ceea ce am declarat dupa meci, am spus-o in fata camerelor de luat vederi iar cei care vor sa se convinga de asta, pot sa urmareasca jurnalul de stiri…Sunt sigur ca vor promova acest mic incident cu mare interes.
Pe alti fani stelisti, i-a deranjat faptul ca am luat acel banner de pe gard. Aici as vrea sa explic gestul meu. Pe parcursul meciului au fost afisate mesaje de genul : mercenarii, sclavii banilor sau mirajul banilor. Inteleg supararea voastra dar, cred ca aceste mesaje sunt de-a dreptul umilitoare iar echipa nu merita sa indure asta. Nu consider ca, colegii mei sunt mercenari sau sclavii banilor si acesta este motivul pentru care am desprins acel banner. Majoritatea jucatorilor prezenti la Galati au realizat performante care vor ramane in istoria fotbalului romanesc pentru mult timp. Ei au adus foarte multe momente de fericire in randul suporterilor stelisti. Pentru acesti suporteri si pentru acest club, multi au jucat si loviti, accidentati sau in pericol de accidentare, obtinand astfel rezultate formidabile. Cu acest prilej s-au nascut cantece de genul : " Vom fi aici, vom fi mereu, cu voi la bine si la greu". Este evident ca, acum, pentru echipa, este un moment greu, dar voi, ati putea sa ne ajutati ca sa iesim din aceasta situatie.
Va confesez ca in vestiarul Stelei nu s-a mai facut o gluma de cateva zile bune, asta ca sa nu credeti ca jucatorilor si antrenorilor Stelei nu le pasa. Pe nimeni nu linisteste faptul ca nu are rezultate in meseria pe care o face, indiferent citi bani ar cistiga.
Daca fanii de la Peluza Sud ,sau oricare dintre voi aveti vreo nelamurire legat de cele scrise mai sus, si nu numai, va astept cu drag la stadion sau pe site, pentru a rezolva situatia!
Cu drag,
George.