nu imi este prea clar totusi CE ECHIPA A FOST INTERESATA DE Alin Stoica?
ca si plesan, Alin Stoica e un jucator ce nu iubeste fotbalul si marea performanta! daca nu iti doresti cu adevarat sa joci, practic nu existi in top. Alin Stoica avea calitati extraordinare in anii junioratului. din pacate "ghidat" gresit si beneficiind de o conjunctura favorabila, el a plecat prea repede din Romania si nu a apucat sa lupte pentru. a se face remarcat. si-a vazut visul cu ochii la 20 ani, juca la o mare echipa europeana, si a crezut ca a facut destul. astfel a ajuns incet, incet sa se piarda in anonimat, si din marea speranta au ramas doar pretentiile si ifosele de vedeta.
Alin Stoica nu a fost titular nici macar la national, unde a venit de la Sienna. in Italia a "stat" 3 luni cand nu a prins niciodata echipa mare, iar antrenorul a decis rezilierea contractului pentru. lipsa de interes in pregatire si ne-competitivitate.
desi situatia lui nu era roza, Alin Stoica a continuat sa-si inchipuie ca are Romania la picioare, iar Steaua e f. interesata sa-i satisfaca capriciile. daca esti jucator fara angajament si vrei sa-ti refaci cariera, nu ceri EUR200 mii prima de instalare si EUR200 mii / an salariu, prime duble si alte prostii.
nu trebuie sa plangem dupa jucatori care au uitat ce inseamna marea performanta. Steaua nu e o sinecura unde esueaza diversi ratati sau neintelesi ai momentului, crezand ca aici umbla caini cu covrigi in coada! oferta clubului a fost clara: se prezinta la pregatire si daca antrenorul il confirma, se discuta contractul, care insa va fi la nivelul celorlalti jucatori din lot. cand Dica care joaca meci de meci si ne ajuta are USD110 mii pe an, nu poate Stoica sa aibe dublu.
oricum inainte de a ajunge la Steaua, Stoica trebuie sa-si doreasca acest lucru!
