FORZA Steaua! LA MULTI ANI ZAPATA! )))
FORZA Steaua! LA MULTI ANI ZAPATA! )))
Cu alte cuvinte amarule esti un prost..mare specialist ce esti tu bai amarule .. veziti de treaba ta ca esti pe din`afara..nu vezi ca tu dai comenturi da nu prea te baga nimeni in seama. Eu te`am bagat din mila ca te vad ca suferi de frustrare..si poate te ajut sa`ti revii. Nu mai bine comentezi la Cheferei? sau sa`i tragi frana de mana lu pajkani?! Aici e pt stelisti adevarati nu frustrati ca tine..SI eu sunt de acord ca nu avem jucatori de mare valoare dar oricum nu suntem departe de fiorentina.. SI prevad un 3-1 pt Steaua asa ca poate mori de oftica ![]()
@tupac amaru
ma amuza ce zici...ai avut tupeu cand ai scris ce ai scris...vad ca te deranjeaza multe la Steaua..antrenorul nu`ti place,jucatorii nici atat..de ce nu te duci tu sa antrenezi?poate le dai putin curaj...spui ca Steaua nu va marca in aceasta seara...am CURAJ sa te contrazic;)..am incredere in echipa..discutam dupa meci;)
va rog dati-mi un link unde as putea vedea diseara victoria Stelei la fiorentina!mersi.
hai baieti diseara victorie.se poate hai Steaua
Cu alte cuvinte amarule esti un prost..mare specialist ce esti tu bai amarule .. veziti de treaba ta ca esti pe din`afara..nu vezi ca tu dai comenturi da nu prea te baga nimeni in seama. Eu te`am bagat din mila ca te vad ca suferi de frustrare..si poate te ajut sa`ti revii. Nu mai bine comentezi la Cheferei? sau sa`i tragi frana de mana lu pajkani?! Aici e pt stelisti adevarati nu frustrati ca tine..SI eu sunt de acord ca nu avem jucatori de mare valoare dar oricum nu suntem departe de fiorentina.. SI prevad un 3-1 pt Steaua asa ca poate mori de oftica
Fear, multumesc!
Esti foarte milos, esti un bun crestin, semeni cu Becali!
Chiar si cand elucubrezi cu chestii gen 3-1 pentru Steaua! Si inscrie Nicolita un hat-trick, nu-i asa?
va rog dati-mi un link unde as putea vedea diseara victoria Stelei la fiorentina!mersi.hai baieti diseara victorie.se poate hai Steaua
www.Jiji_trage_pe_nas_si_are_viziuni_cu_victorii_ale_Stelei_si_cu_Balaurul_si_Sf
.Gheorghe.ro
@tupac amaruma amuza ce zici...ai avut tupeu cand ai scris ce ai scris...vad ca te deranjeaza multe la Steaua..antrenorul nu`ti place,jucatorii nici atat..de ce nu te duci tu sa antrenezi?poate le dai putin curaj...spui ca Steaua nu va marca in aceasta seara...am CURAJ sa te contrazic;)..am incredere in echipa..discutam dupa meci;)
Vad ca esti senior, nu puber...asa ca intrebarea mea este cat ne mai pacalim singuri?
PS Daca marcheaza Nicolita in poarta lui Cizma (Zapata) se pune ca a inscris Steaua?
@tupac amaru
of of of...Steaua in unele momente nu are curaj..asta recunosc..dar asta nu inseamna ca nu o sa aiba si diseara..nu strica sa fim putin mai obtimisti:Dparerea mea..fiorentina nu e bayern..asa ca acum chiar putem spera intr`o victorie...sau un egal...
pana la urma nu avem nimic de pierdut ,in plus chiar avm echipa,deci ce conteaza daca pierdem cu 1-o sau 8-0,conteaza daruirea si sa nu ne fie frik,fiindca putem castiga acolo.....suntem Steaua
Foarte inspirat articolul!
Si eu cred ca meciul de diseara va fi decis de atitudinea Stelei. Chiar daca arata neplacut in ochii multora, Lacatus este evident mai fricos decat erau Protasov si Olaroiu pe timpul mandatelor la Steaua. Nu discutam tactica, profilul ofensiv sau defensiv al titularilor, ci atitudinea de joc pur si simplu. Cel putin in era Protasov, sau in prima parte a mandatului Olaroiu , Steaua iti transmitea siguranta in toate cele 90 de minute din deplasarea externa, fara sa joace in asteptare, si nu doar distructiv cu mingi inalte pe varf ca acum. La Cluj am jucat curajos, la nivelul numelui in primele 10 minute , si cam atat.
Curaj? Poate fi util dar nu este determinant. La ce bun cand nu ai valoare? . Ce jucator de la noi poate evolua cu succes la o echipa cu adevarat mare? Aseara Balaci a fost intrebat daca Radoi (cel mai bun din echipa noasta) ar fi avut loc in marea echipa a craiovei. A raspuns fara sa ezite ca nu. Il cred.
Raspunsuri d-astea a mai dat Balaci cu carul ! Si nu merita crezut intotdeauna ,stim noi de ce! Ca n-a ascutit el ovazul si nici n-a inventat el apa de ploaie ! Sa faca mai intai ceva rezultate ca antrenor aici in tara(si nu in honolulu sau "unde si-o intarcat dra cu iapa !),sa descopere ceva talente tinere aici altele in afara de "ginerica" si apoi sa se exprime!La mistouri e super si el da cand sa faca treaba ca "mare antrenor" cam scartaie baiatu !Nu putea el acum sa laude Steaua si jucatorii ei cand ar fi lovit in interesele lu "ginerica"- trica !Au fost si ei mari la vremea lor dar cine a trait acele vremi isi aduce aminte cu amar de meciurile catastrofale ale lor atat la cluburi cat si la nationala !Ne uimeau uneori cu unele jocuri tembele !Si rezultate prin Europa ioc sau foarte rar ! Greseste profund cand isi permite sa "monteze" la un loc jucatori din generatii diferite!Atunci era alt fotbal mai "babesc" ,alta asezare in teren,alte conditii,etc(care nu se pot compara).Aceasta afirmatie a lui dovedeste RAUTATE SAU INCOMPETENTA ,una din doua sau amandoua deodata, si asta nu-l avantajeaza pe Balaci!!!
Foarte inspirat articolul! [...]Cel putin in era Protasov, sau in prima parte a mandatului Olaroiu , Steaua iti transmitea siguranta in toate cele 90 de minute din deplasarea externa, fara sa joace in asteptare, si nu doar distructiv cu mingi inalte pe varf ca acum.
Era vorba (cred) despre atitudine si curaj mai ales in CL. Protasov n-a prins asa ceva. Si nu mi-a transmis deloc siguranta in dubla cu Rosenborg.
Despre ce sezon vorbesti in descrierea aia? Schimba caseta cu ¨distructiv si mingi inalte pe varf¨, ca e de pe vremea regretatului Olaroiu, nu de ¨acum¨.
vise vise erotice vise... :-(( :noexpression: :noexpression: :noexpression:
PS Daca marcheaza Nicolita in poarta lui Cizma (Zapata) se pune ca a inscris Steaua?
Daca si Zapata e cizma....
fara suparare, dar aceasta echipa nu are valoare de CL!...o stim noi suporterii, o stie antrenorul si il ciobandante
fara suparare, dar aceasta echipa nu are valoare de CL!...o stim noi suporterii, o stie antrenorul si il ciobandante
Si sa nu ne mai prezentam la meci?![]()
fara suparare, dar aceasta echipa nu are valoare de CL!...o stim noi suporterii, o stie antrenorul si il ciobandante
cine lupta poate pierde, dar cine nu lupta a pierdut deja
@sabin1307
dupa parerea unora de aici ar fi bine sa nu ne mai prezentam:))...pacat ca nu au pic de obtimism in ei:P
BATEM!
1-2!
Si eu tot 1-2 zica ca o sa facem ! Nu stiu ordinea golurilor ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Eu zic ca o sa dominam tot meciul si ca o sa castigam.
fara suparare, dar aceasta echipa nu are valoare de CL!...o stim noi suporterii, o stie antrenorul si il ciobandante
cine lupta poate pierde, dar cine nu lupta a pierdut deja
Daca imi amintesc asta a zis-o unul din maresalii aviatiei germane naziste in WW2. And they lost:)
Sa speram ca noi vom castiga!
Ii batem ma ce drecu, cine-s aia? acu cativa ani erau in serie B ![]()
![]()
@ Lari.
Ok, trebuia sa dau exemple din sporturile de echipa. Sunt multe si in cazul asta, dar noi tot la aceiasi povara ajungem.
E adevarat, nu exista talent si performanta fara mentalitatea de invingator, la fel cum nu exista mentalitate de invingator fara talent si performanta.
Fiecare avem frustrari personale, mai mult sau mai putin legate de Steaua. Unu` e anti-Becali (sper ca majoritatea), altu` e impotriva lui Lacatus, mai erau o gramada impotriva lui Oli s.a.m.d. E normal sa iti ajunga deja cutitul la os, sa se umple pahararul sau cum vreti. Toti suntem satui de promisiuni desarte, de sperante la mai bine, cand toti vedem ca stam pe loc de 5 ani. Totul se produce pe scara ierarhica, de la Becali in jos, pana la suporteri.
Sunt convins ca la celelalte echipe romanesti situatia e si mai nasoala, dam exemplu Rapid sau Dinamo, care-s vai mama lor. Dar pe noi nu ne intereseaza colivia sau cusca lor... Noi vrem ca Steaua sa aiba rezultate, sa rupa gura targului.
Sunt convins ca fiecare din noi isi doreste o victorie deseara. Ce-o sa comentam maine, daca la fel ca in meciul cu Bayern sau cu alte formatii tari, o sa ne aparam 90 de minute si nu o sa legam 2-3 pase calumea? O sa ne resemnam, nu? Dar daca vom castiga si vom face un meci mare, in amintirea acelor meciuri mari facute in trecutul apropiat? Atunci o sa ne bucuram si-o sa spunem ca e bine, ca totul merge brici. Nu exista niciun echilibru. Asta deranjeaza, lipsa oricarei situatii de echilibru, consecventa sau iminenta a victorie ce urmeaza, sau a meciului pierdut. Noi, suporterii, nu suntem siguri pe echipa si nu o sa fim pana cand nu vom vedea acest echilibru.
Sunt convins ca cei de la CFR vad jumatatea plina a paharului, deja se vad in finala, cum multi dintre noi se vedeau acum 1 sau 2 ani. Le vine randul si lor sa se trezeasca la realitate, sunt convins de asta.
Sa speram, in continuare, la o Stea mai stralucitoare decat diamantul de branza al lui Becali...
Apreciez indemnul la echilibru al lui AndyQ.
Dupa meciul cu Bayern s-a exagerat mult, chit ca era mai la cald sau mai la rece.. am spus si atunci ca daca ar fi intrat macar un gol de ala, 90% dintre comentariile de dupa ar fi avut o cu totul alta fata.
E lupta mare acum intre resemnare si speranta..
@AndyQ
De acord cu tine in ceea ce priveste echilibrul. Nu era de ajuns ca eram noi o natie cu destule defecte, mai trebuie sa faca si presa un circ din toate declaratiile bombastice (a se citi "cretine") ale tuturor oficialilor.
Te salut, nu inainte de a-ti spune ca-mi place semnatura ta ![]()
@ LARI
Asta cu presa nu o mai povestim ca deja am fumat-o de prea multe ori si stim toti ca "fumatul dauneaza grav sanatatii".
Eu raman undeva la mijloc. Normal ca-mi doresc victoria, imi doresc o revenire, dar care sa nu tina doar 2-3 meciuri, sau un meci mare la 5 ani. Vreau sa vad cum luam bataie cu demnitate, cum castigam si suntem rezervati, ne bucuram si atat, nu vorbim "napolitane". Vreau sa vad patroni care tac din gura in loc sa elucubreze in mass media de voie si suporteri realisti, care stiu fotbal, care inteleg fenomenul, care nu sunt inscrisi in PNG (ca pe astia ii stim din start de-ai cui sunt) si care pot analiza corect o situatie creata.
Jonathan Scheele spunea urmatoarele: Romania este o tara pe care cu cat o cunosti mai bine, cu atat o intelegi mai putin... si astea le stim toti, nu-i asa?