Jucatorii nostri au avut parte de o primire rece la Dublin.Ei au fost intampinati de un singur reprezentatnt al formatiei gazda care i-a condus pe jos circa un km pentru a fi imbarcati intr-un autocar.
Tolka Park este un stadion invechit,cu o
suprafata de joc precara,ciudata,in care lungimea si latimea terenului sunt de dimensiuni aproximativ egale.Are o capacitate de 10.000 de locuri.
S-ar parea ca Steaua va avea o galerie puternica.Celor 20 de suporteri plecati cu autocarul,li se vor alatura circa... 4.000 de romani aflati in Irlanda.
Cel mai optimist s-a dovedit a fi Ciobanul care a declarat la aeroport ca nu are nici un fel de emotii.
Cu aceasta ocazie a mai spus ca Steaua va fi doar a Romaniei si a familiei Becali.El a mai mentionat ca o va da gratis nepotilor lui.
Oleg si-a manifestat increderea in forta echipei noastre,subliniind ca jucatorii au acumulat multa experienta in sezonul trecut,in Cupa UEFA.
"11"-le de inceput va fi urmatorul :
Hamutovski - Ogararu,Radoi,Ghionea,Nesu - Dinita,Lovin,Paraschiv,Bostina - Dica,Iacob.
11 jucatori valorosi,puternici,.Pe buna dreptate putem spune ca Steaua e foarte puternica.
Ii dorim mult succes !
FORZA
