Steaua a dezamagit in meciul din aceasta seara: un joc lent pe faza de atac, presarat cu combinatii previzibile, suturi telefonate la poarta si greseli tehnice (Sania, Stavrositu, Cian, Nadoveza, Georgescu etc.) demne de juniorii III, o aparare rigida, incapabila sa mute in functie de faza "propusa" de adversar (in superioritate ne-am trezit la un moment dat cu o jumatate de semicerc gol si Voica a inscris fara probleme), cu o incredibila lipsa de concentrare, care ne-a "ajutat" sa nu ne desprindem de Dinamo atunci cand am jucat 6 contra 4, cu portari fara reflexe, cu o banca tehnica pe care Munteanu si Berbece au exersat un soi de "conducere colegiala" s.a.
La inaltime au fost doar suporterii, care au avut puterea sa isi aplaude favoritii si dupa incheierea jocului.
Dinamo? O echipa greoaie, cu interi puternici si lenti, cu un portar imobil, cu jucatori iesiti din zona de mare performanta (Bota, Purcarea, Barza, Dimache, Roua, Cojocea...) si cu un cuplu de antrenori care se pot lauda doar cu...2 victorii obtinute la Chiajna impotriva Stelei! Ei bine, acest team subtirel pregatit de Colin Voica si Ionel Ene a obtinut pe merit victorie in fata baietilor nostri, baieti pe care, nu-i asa?, vom continua sa-i iubim...Joi debutam in Liga Campionilor - meci in deplasare cu Portland. Acum nu gasesc puterea sa ma gandesc la aceasta partida, gasesc insa puterea sa ii salut cu amicitie pe toti fanii Stelei, dezamagiti, intre altele, si de penibila prestatie a poloistilor in jocul cu Leonardo Oradea.