FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Supersteaua - Andrei Vochin

«12»
1on22.09.2008 20:33

Toatã cartea, scanatã paginã cu paginã, din scoarțã-n scoarțã și cotor. Ar merge sã fie pusã la secțiunea "download" a site-ului, ori pe tracker. Poate se pricepe careva și e interesat sã transforme paginile din "poze" în text selectabil caracter cu caracter, ca în orice document pdf (pot sã-i pun la dispoziție scanãrile originale, care sunt la rezoluția de 2338×1700, au dimensiunea totalã de 400 MB și format jpg). Dimensiunea ar fi mult diminuatã. ªtiu cã sunt programe, dar mi-a fost silã sã mai caut.

Lecturã plãcutã!

 

 

 

LE: Din pãcate, acum am observat cã lipsesc paginile 6-7 (și doar am verificat de 3 ori dacã-s toate :wall: ) . Remediez în cel mai scurt timp.

 

LLE: Am remediat :D

 

 

LLLE: Ca sã nu fie confuzii, asta e PRIMA EDIÞIE, aia din 2001 (uitați-vã de când e postarea asta).

SuperSteaua___Andrei_Vochin.PDF

Adrian22.09.2008 21:04

Ioane esti omul meu!

:worthy:

Iti raman dator pt cartea asta!

Am cautat-o de foarte mult timp.

 

Multumesc frumos ca ai pus-o aici.

 

Esti the man! :thumbsup:

_yang23.09.2008 12:07

Multe multumiri... Nu inteleg de ce nu mai scot o editie... Eu de 2-3 ani o caut...

 

:thumbsup:

Azzido26.11.2008 23:17

mersi

cristian01427.11.2008 01:06

Multam fain !!

Virgil27.11.2008 07:29

@ 1on

 

Ai facut o treaba excelenta pentru aceasta sectiune a forumului.

1on25.01.2009 23:16

Dupã 8 ani, Vochin s-a gândit s-o reediteze. Cam aiurea împãrțeala asta pe volume. Probabil prima parte va fi ori pânã la demiterea lui Halagian, ori pânã la începutul campaniei în CCE.

Probabil ne putem aștepta, pe viitor, și la reeditarea cãrții "Hagi" de Cartianu.

carminastan26.01.2009 00:08
Marți, 10 februarie, împreunã cu Gazeta Sporturilor, veți putea achiziționa și primul volum din cartea SuperSteaua, semnatã Andrei Vochin, redactorul-șef adjunct al GSP, pe care ziarul le scoate pe piațã. Ambele se referã la performanța de vîrf a fotbalului românesc la nivel de club, cîștigarea de cãtre Steaua a Cupei Campionilor Europeni.

 

Prima parte conține întreaga poveste a modului în care s-a format echipa Stelei pînã la debutul sezonului 1985-1986. Culisele transferului lui Lãcãtuș în Ghencea, cine l-a descoperit și l-a adus pe Belodedici, cum a fost convins Boloni sã accepte sã joace pentru Steaua și ce rol a avut Halagian în alcãtuirea acelei supertrupe sînt doar cîteva dintre cele mai atractive capitole din cartea pe care o veți gãsi la chioșcuri pe 10 februarie și care va costa 10 lei, împreunã cu ziarul.

 

gsp

Virgil26.01.2009 13:25

Bine face ca o reediteaza. Sper sa o gasesc la chiosc la prima ora a zilei.

bodanelu26.01.2009 13:53

eu am blaturi la un chiosc :D

carminastan26.01.2009 14:07

Me too :>

Virgil26.01.2009 18:01

Daca n-o s-o gasesc, o s-o rog pe Carmina sa mi-o imprumute. :)

1on09.02.2009 22:42

Marțea viitoare apare și volumul 2.

Daniel-Ionut10.02.2009 17:23
user-online.png1on Esti G-E-N-I-A-L Thanks :thumbsup:
Robinson Rufay Zapata10.02.2009 17:38

am luat cartea , incepe senzatinal cu vorbele lui Duckadam in momentul penalty'urilor , merita cuparata , merita citita

STARforce10.02.2009 17:49

Am si eu vol 1...sper din toata inima sa fie citita de cati mai multi si sa isi dea seama ca disciplina a facut miracole!

Fane10.02.2009 18:46

Am luat-o si eu azi si urmeaza volumul 2 - marti, pe 16 februarie.

frunji10.02.2009 19:49

Maine credeti ca mai gasesc la chioscurile de ziare :chair: ?

Azi nu am avut cum sa ajung ...

Guardian10.02.2009 19:59

si eu tot azi am luat-o , mâine mã apuc de ea :)

c.ronaldo1710.02.2009 20:20

De pe la 6 pana acum nu m-am oprit din ea. Excelenta pana acum!

razvan2810.02.2009 21:19
eu am blaturi la un chiosc :D

si carmina...si io...blatistii ziarelor

am citit decat prefata...mi-au placut vorbele lui Duckadam...de joi-vineri incep si io sa o citesc ca nu prea mai am timp

redondo10.02.2009 22:52

Pacat ca nu a facut si un volum 3 despre perioada 86-90. De altfel nu stiu daca exista vreo carte cu o istorie a Stelei completa.

1on10.02.2009 23:10

Steaua - Legenda unei echipe de fotbal??? Cãtãlin Oprișan

Ce-i drept, e cam scumpuțã

frunji11.02.2009 16:04
Maine credeti ca mai gasesc la chioscurile de ziare :chair: ?

Azi nu am avut cum sa ajung ...

O cumparai azi :bananadance:

FanSte26.03.2009 20:05

E careva de pe aici care a terminat de citit volumul 2 si vre sa-l vanda? Eu am luat decat vol 1 si as vrea sa iau si volumul 2...

«12»