Valeriu Argãsealã: "Nu ne temem de Bayern!"
Nici Argatu' nu e trist,
Când e Gigi îndrãzneț,
ªi Valeriu e glumeț...
Marius Lãcãtuș: "Grupa nu este încã jucatã!"
Dar Steaua e terminatã!
O vor "juca" între ei,
Se va "juca" doar în trei!
Marius Lãcãtuș: "Ne-a lipsit mult Mirel Rãdoi."
Chiar și de tine știute,
Cât va fi Gigi "pãstorul"
Îi va lipsi ANTRENORUL!
Gigi Becali: "Nu mã implic în acest moment la echipã, pentru cã joacã bine, îmi place. Dacã nu mai merge,atunci mã bag, indiferent cine este antrenor!"
Sã se bage peste el,
Cã doar el e antrenoru',
Patronu', finanțatoru'...
Gigi Becali: "CFR—ul are mai multe șanse ca Steaua la calificare!"
Ești precum o oaie udã!
Sper acum cã-ți cade bine,
Când râd frânarii de tine!
Gigi Becali: "Moral, pentru mine s-a terminat unu la unu.Golul lui Stancu a fost valabil!"
Sã le dãm la nemți cu tifla,
Sã ne dea un punct moral.
Ciobane, ești criminal!
Gigi Becali: "Eu sunt convins cã ne vom califica! Batem și pe Fiorentina, mergem la victorie peste tot! Revin Nicolițã și Rãdoi, va fi altceva!"
Mai dați-i un Rudotel,
Fãceți-i testul cu becu',
C-a înnebunit berbecu'!
Dorin Goian: "Acum trebuie sã acumulãm puncte,apoi sã vedem dacã ne putem califica. "
Foarte multe cãcãreze,
Cã Nea Gigi de la stânã
Þine Europa-n mânã!
Rummenigge: "Cu Becali m-am simțit ca la Hollywood!"
Lui "Gheibãl" de Dâmbovița?
Ai stat și ai degustat
Telemea de la palat...
Dorin Goian: "Pãcat!"
E nasol și e pãcat,
Cã Steaua, un club regal,
A ajuns ultimul hal!
Cristian Ionuț
(LDS)
