FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Un Nou Stadion

«12»
TheSithLord18.09.2008 16:36

poate peste vreo 10-15 ani sa putem face si noi ceva daca pana atunci nu face nimeni.

 

Becali are un ocean de bani,nici in jucatori nu baga,nici in stadion- merge cu taraita pe ici pe colo.

 

Poate ar trebui sa initiem o campanie gen taxa auto pentru mazilirea lui Becali.

CatalinBerceni18.09.2008 20:13
poate peste vreo 10-15 ani sa putem face si noi ceva daca pana atunci nu face nimeni.

 

Becali are un ocean de bani,nici in jucatori nu baga,nici in stadion- merge cu taraita pe ici pe colo.

 

Poate ar trebui sa initiem o campanie gen taxa auto pentru mazilirea lui Becali.

 

La cati bani scoate Steaua din Marketing Becali investeste chiar foarte mult, cand au aparut pachetele pentru Cl jumatate din forumul asta a amutit ca erau bilete exagerat de scumpe , sa faca ei calculul la cat dai pe bilet in afara la meci de Cl si ne iese diferenta de 10 euro maxim mai scump pe tot pachetul la Steaua in peluza in 3 meciuri decat la orice alta echipa din europa la un meci.....spre exemplu in Spania!

Cand o sa ahjungem noi sa ne platim abonamentele vreo 40.000 de persoane din cele 5 milioane care cica sunt suporteri ai Stelei atunci sa mai vorbim si sa avem pretentii de stadioane, pentru ca vrem valoarea in lotul Stelei vrem stadion de 5 stele dar ne huiduim echipa la 0-1 cu bayern ........

ssinpadureacualune18.09.2008 20:57

Foarte proasta ideea cu mutarea gardului lipit de peluze...nu exista un culoar pe unde sa circuli.Foarte proaste scaunele...si pt cei ce stau jos...din cauza spatarului nu ai loc.Cand a schimbat scaunele a lasat sinele asa...acum cad randuri intregi.Foarte proasta constructia salii de presa langa parcare,lasand 1 metru liber pt acces la ultima poarta la tb 2 si toata Peluza Sud.Foarte prost drumul pana acolo.Foarte prost gandite portile,sunt 3 porti la peluze...si cate 2 la tribune...ce tampenie!! Foarte prost sistemul de acces...lent...inapoiat...cu oameni jegosi care pun mainile lor jegoase pe tine.Ti-e si scarba sa nu te murdareasca.Foarte proaste scarile iarna...nu poti cobori...si nici urcatul nu e prea usor.Toaletele sunt infecte si sunt la draq in praznic.Apa nu este, doar sucuri la supra pret, macar de ar fi reci ca am lua d'alea.Parcarea arata ca o curte a unui taran.Reclame peste reclame...scarile din stadion se sparg,scaunele sunt mereu mizerabile si mereu cu o nuanta de alb.....si multe altele.

 

N-avem cum sa vb despre un alt stadion.

 

Si n-avem cum sa vb despre antrenor cat timp becali exista.

lbj19.09.2008 12:30
poate peste vreo 10-15 ani sa putem face si noi ceva daca pana atunci nu face nimeni.

 

Becali are un ocean de bani,nici in jucatori nu baga,nici in stadion- merge cu taraita pe ici pe colo.

 

Poate ar trebui sa initiem o campanie gen taxa auto pentru mazilirea lui Becali.

 

La cati bani scoate Steaua din Marketing Becali investeste chiar foarte mult, cand au aparut pachetele pentru Cl jumatate din forumul asta a amutit ca erau bilete exagerat de scumpe , sa faca ei calculul la cat dai pe bilet in afara la meci de Cl si ne iese diferenta de 10 euro maxim mai scump pe tot pachetul la Steaua in peluza in 3 meciuri decat la orice alta echipa din europa la un meci.....spre exemplu in Spania!

Cand o sa ahjungem noi sa ne platim abonamentele vreo 40.000 de persoane din cele 5 milioane care cica sunt suporteri ai Stelei atunci sa mai vorbim si sa avem pretentii de stadioane, pentru ca vrem valoarea in lotul Stelei vrem stadion de 5 stele dar ne huiduim echipa la 0-1 cu bayern ........

 

iar vorbesti prostii...ca sa iti dau cateva exemple, atat anul trecut, cat si anul asta, avem pachete mai scumpe decat la echipe precum bayern, inter sau roma. Ca sa iti dau alt exemplu, anul trecut, meci Chelsea-valencia, pret 15 euro pe mare parte din stadion. De cate ori trebuie sa se mai scrie aici ca sa intelegi si tu ca Steaua se autofinanteaza de cativa ani, fiind chiar pe plus.

Fishu20.09.2008 12:29

se vb intr-un timp de modernizarea stadionlui dar vechea poveste , Armata nu vrea sa concesioneze stadionul , de ce ? de frica ciobanului ! , oricum conducerea nu face nimic legat de acest aspect , putea sa vina cu un proiect , cu o macheta cu un desen , cu orice dar nuuu ce rost are mai bine asteptam poate se razgandesc ... ce sa facem fratilor , Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul :P

stelistul stelist20.09.2008 13:50

luati'va gandul de la un nou stadion facut de un o persoana cand in Romania nici macar guvernul nu e in stare sa faca unu , bine poate reusesc pana la urma sa faca ceva cu Lia Manpliu

Fishu21.09.2008 07:42

Eu asa as vrea sa arate Ghencea ( paote in viitor sau in alta dimensiune ) :

 

 

Sukru_Saracoglu.jpg

Sukru_Saracoglu2.jpg

Sukru_Saracoglu3.jpg

razvan_stelist200721.09.2008 10:52

din moment ce stadionul nu este full nici la 28 000 de locuri , daca s-ar face unul de 80 000 de locuri si ar fi gol ar fi bne ?

mai bine ar angaja un scouter profesionist sa caute tinere talente de 16-21 de ani in america de sud si africa

Ardelean21.09.2008 14:04

Macar sa ia exemplul lui Paskany de la CFR Cluj, daca tot are Becali o avere de bani. Sa faca propriul Stadion si atunci poti sa zici ca investeste cu adevarat.

Catalyn0721.09.2008 14:59
Macar sa ia exemplul lui Paskany de la CFR Cluj, daca tot are Becali o avere de bani. Sa faca propriul Stadion si atunci poti sa zici ca investeste cu adevarat.

 

de cand si-a facut Paskany stadion ? a construit ceva in plus peste altu vechi, care din cate stiu eu e al primariei

LARI21.09.2008 15:37

Becali are multe bube-n cap, dar pe-asta chiar n-o are.

 

Se roaga de-o groaza de timp la Minister sa i-l dea in arenda pe 20 de ani, le-a prezentat pana si planuri de investitie si nimic.

 

La Dinamo se roaga MI de aia sa-l ia si nu vor! La Rapid, cand a intrat MT in ei ca n-au facut mai nimic cu arena, a iesit shucar.

 

La faza cu Ghencea, chiar imi place de gibi.

Fishu22.09.2008 06:18

Fecali ar avea bani dar e prea zgarcit ! Chiar daca i l-ar concesiona nu ar investi mai mult de 20 000 000 de E , pai dupa parerea mea nu face nimic cu 20 de mil , ar trebui sa investeasca cam 100 de mil daca vrea sa-l mareasca si sa-l acopere !

LARI22.09.2008 08:16

@Fishu

Hai sa nu vorbim discutii. "Daca" si "Parca" sunt cei mai buni prieteni ai romanului.

 

Stai sa i-l concesioneze ministerul si sa vedem atunci cat de zgarcit e.

Raduccio22.09.2008 09:25

Estadio do Dragao a costat 100mil euro dar e stadion de nota 10! Si pun pariu ca aia de la FC Prto nu au dat mai mult de 50% din aceasta suma, cred ca a contribuit si guvernul si federatia si UEFA...

Dar am mai zis-o, n-are rost sa facem stadion nou acuma cand nici asta care-l avem nu e plin decat in 5-6 meciuri pe an.

Fishu22.09.2008 18:43

Pai chiar el a zis ca e dispus sa investeasca 20 000 000 DAAAA EUROO :P , a ziso de parca ar investii un miliard .

FC_STEAUA_194723.09.2008 03:27

Chiar nu inteleg. De ce nu este plin Ghencea de la meci la meci? Chiar asa nu sunt 28,000 de mii de stelisti in tot Bucuresti-ul ala care sunt destul the pasionati de fotbal ca sa mearga la stadion?

 

Sunt in America de 8 ani, asa ca nu inteleg exact care este problema acolo. Pe cand locuiam in Romania nu era aceasta problema.

Raduccio23.09.2008 04:35

Sunt mult mai multi stelisti in Bucuresti... nu doar 28 de mii. Dar ei prefera sa stea acasa si sa vada meciul la TV. Trebuie sa se schimbe aceasta mentalitate.

Fishu24.09.2008 04:33

Va place stadionul asta ? Seamana putin cu Ghencea ;)

karaiskaki1th.jpg

karaiskaki2th.jpg

karaiskaki3th.jpg

karaiskaki4th.jpg

karaiskaki5th.jpg

karaiskaki6th.jpg

karaiskaki24th.jpg

metzzz24.09.2008 05:50

Am votat acolo ca vreau un stadion mai frumos decat viitorul Lia Manoliu , dar sincer cautam optiunea de vot pentru "reconstructia peste stadionul actual". Sincer nu as putea sa merg la meciurile Stelei in alta parte decat locul actual , pur si simplu nu ar avea acelasi farmec.

stelistul stelist24.09.2008 12:28
Am votat acolo ca vreau un stadion mai frumos decat viitorul Lia Manoliu , dar sincer cautam optiunea de vot pentru "reconstructia peste stadionul actual". Sincer nu as putea sa merg la meciurile Stelei in alta parte decat locul actual , pur si simplu nu ar avea acelasi farmec.

 

tot in Ghencea sa il faca , il demoleaza pe actualul si construieste unul nou

sirFlorin25.09.2008 07:25
Sunt mult mai multi stelisti in Bucuresti... nu doar 28 de mii. Dar ei prefera sa stea acasa si sa vada meciul la TV. Trebuie sa se schimbe aceasta mentalitate.

am vazut la meciul cu gazu kteva fete noi prin peluza bn erau putin colorati da nu mai conteaza na "era bilete ieftine" adevaratii suporteri vin la stadion meci de meci canta si isi incurajeaza echipa... si da sunt peste 28 mii de suporteri in buc dar frica d stadion ii fac sa stea acasa frica ce sa instaurat o data cu violentele care le vad p alte stadioane...fratilor Ghencea nu face parte din categoria acelor stadioane deci veniti la meciuri si incurajati-va echipa nu doar la meciuri fara miza...echipa are nevoie de voi tinand cont ca acum urmeaza adevaratele meciuri...

dudu_specialistu25.09.2008 09:40

se poate face stadion cu adevarat de Champions League f. usor pe Ghencea. numai sa se vrea si sa exista bani . Constructia ar trebui sa fie exact ca a celor de la mefere, pe peluze si pe tribuna a 2-a sa se mai puna un nivel care sa fie acoperit . Toata treaba asta cu siguranta nu ar costa mai mult de 30 mil. euro.

sirFlorin25.09.2008 13:15
Toata treaba asta cu siguranta nu ar costa mai mult de 30 mil. euro.

Zii lu Jiji de 30 mil sa vedem ce zice...

«12»