Hocheiștii "militari" au reușit 2 victorii în primele 2 meciuri disputate în formatul Interligii româno-maghiare de hochei!
În meciul contra celor de la Alba Volan, Steaua s-a impus scorul de 3-2 (0-2; 1-1; 1-0), golurile sportivilor noștri fiind înscrise de Evgeny Pisarenko (9), Ioan Timaru (20) și Cãtãlin Geru (25).
Tot cu 3-2 au câștigat românii și în cel de-al 2-lea meci, contra celor de la Budapest NZ Stars. Dupã cele 60 de minute de joc scorul era egal, 2-2, Steaua impunându-se printr-un gol marcat in cea de-a doua reprizã de prelungiri. Golurile roș-albaștrilor au fost înscrise de ultimele douã achiziții ale HC Steaua, Bogdan Selea și canadianul Cameron Severson, care a reușit o dublã.
Steaua va întâlni sãptãmâna viitoare echipele NZ Stars și Miskolci JJSE, partidele urmând sã se desfãșoare pe patinoarul Mihai Flamaropol, din capitalã.
Felicitãri hocheiștilor steliști!
Ovidiu
