Am deschis acest topic pentru toti impatimitii jocului Pro Evolution Soccer.Acest joc din punctul meu de vedere si a mai multor useri este mult peste FIFA la gameplay,dar trebuie sa recunoastem ca FIFA este peste PES doar la un singur lucru : licente...in rest fifa nu se poate compara cu acest joc superb.Anul acesta KONAMI ne-a facut noua , iubitorilor acestui joc , o mare surpriza : au reusit sa obtina licenta pentru UEFA Champions League.Deasemenea , Steaua si CFR vor fi prezente in acest joc.In cateva zile trebuie sa apara si demo-ul pentru PES 2009.Speram la mai multe surprize din partea celor de la KONAMI.Acesta va fi ultimul an in care EA mai poate interzice echipelor sa semneze cu KONAMI ( avand licenta exclusiva cu FIFA ) .Incepand din 2010 cei de la KONAMI au dreptul sa negocieze cu FIFA pentru obtinerea licentelor,acest lucru insemnand ca din 2010 seria PES de la KONAMI va avea cat mai multe ligi licentiate.
Trailer UEFA Champions Lague
