FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pes 2009

«12»
MALDINI13.09.2008 12:21

Am deschis acest topic pentru toti impatimitii jocului Pro Evolution Soccer.Acest joc din punctul meu de vedere si a mai multor useri este mult peste FIFA la gameplay,dar trebuie sa recunoastem ca FIFA este peste PES doar la un singur lucru : licente...in rest fifa nu se poate compara cu acest joc superb.Anul acesta KONAMI ne-a facut noua , iubitorilor acestui joc , o mare surpriza : au reusit sa obtina licenta pentru UEFA Champions League.Deasemenea , Steaua si CFR vor fi prezente in acest joc.In cateva zile trebuie sa apara si demo-ul pentru PES 2009.Speram la mai multe surprize din partea celor de la KONAMI.Acesta va fi ultimul an in care EA mai poate interzice echipelor sa semneze cu KONAMI ( avand licenta exclusiva cu FIFA ) .Incepand din 2010 cei de la KONAMI au dreptul sa negocieze cu FIFA pentru obtinerea licentelor,acest lucru insemnand ca din 2010 seria PES de la KONAMI va avea cat mai multe ligi licentiate.

 

Trailer UEFA Champions Lague

 

 

 

razvan_stelist200713.09.2008 22:34

pes e cel mai tare

_yang14.09.2008 18:36
.Incepand din 2010 cei de la KONAMI au dreptul sa negocieze cu FIFA pentru obtinerea licentelor,acest lucru insemnand ca din 2010 seria PES de la KONAMI va avea cat mai multe ligi licentiate.

Adica o sa avem PES 2010 sau 2011 cu licenta ???

MALDINI14.09.2008 19:24
.Incepand din 2010 cei de la KONAMI au dreptul sa negocieze cu FIFA pentru obtinerea licentelor,acest lucru insemnand ca din 2010 seria PES de la KONAMI va avea cat mai multe ligi licentiate.

Adica o sa avem PES 2010 sau 2011 cu licenta ???

 

 

Exact.Acum trebuie sa asteptam sa se termine contractul celor de la FIFA cu EA adica in 2010

DelPiero1014.09.2008 21:00

Cand apare PES 2009,stiti?Apropo,odata cu obtinerea licentelor,PES o va surclasa pur si simplu pe Fifa...

steaua_gloria14.09.2008 21:34

Clipul acela cu CL imi place foarte mult. Si voi vreti sa spuneti ca in fifa vor aparea in viitor echipe fictive ca in PES ?

MALDINI15.09.2008 08:35

@DelPier , PES 2009 va aparea pe 17 Octombrie.Dar , cei de la Konami vor lansa un Demo din cate se pare cu 3 saptamani inaintea aparitiei variantei full.De precizat ca anul trecut PES 2008 Demo a aparut pe 25 septembrie , deci,cine stie , poate vom avea un demo tot pe 25 septembrie.

 

@steaua_gloria , nu neaparat.Si sa iti spun si de ce : cei de la EA au un contract de exclusivitate cu FIFA care va expira in 2010 , Konami fiind obligata sa negocieze cu fiecare club in parte , iar daca cei de la EA vor ca cei de la Konami sa nu obtina o licenta de la un anumit campionat ( ma refer la logo-ul ligii , numele , bannere publicitare , formatul ligii,etc ) o pot face , ceea ce au si facut pana acum ( vezi anul asta Liga Spaniola ).Dar in 2010 se va face o noua licitatie pentru o noua licenta.Se pare ca se vor schimba "regulile" acestei licitatii dat fiind faptul ca cei de la EA abuzeaza de licenta si pana la urma refuza concurenta , stiind ca PES-ul (varianta PC ) surclaseaza fifa.Ei se leaga doar de acest aspect.De ani de zile cei de la EA se vad cu sacii in caruta avand licente si uita de gameplay-ul jocului care nu prea l-au schimbat de ani de zile.In schimb cei de la PES au schimbat gameplay-ul an de an imbunatatindu-l. Oricum sa speram ca cei de la Konami vor castiga acea licitatie , cum au castigat-o si anul acesta ( 4 ani - UEFA Champions League ).

_yang16.09.2008 18:33

Imi raspunde si mie cineva la intrebare... ???

c.ronaldo1702.10.2008 13:51

A aparut PES 2009 Demo.

1on02.10.2008 14:50

Precizare: CFR și Steaua sunt prezente în joc cu licențã (emblemã, echipament, sponsori, probabil și fețele jucãtorilor)

psr02.10.2008 16:09

Mi se pare absolut minunat :thumbup:

Desi nu este o diferenta uriasa intre pes2009 si versiunea precedenta, consider ca s-a realizat o imbinare foarte buna a unor elemente din pes 2008 cu elemente din pes 6.

DelPiero1002.10.2008 19:19

A aparut?Poate fi luat de pe ODC?

psr02.10.2008 19:34

A aparut docamdata demoul.

Iar jocul va fi lansat pe data de 17 octombrie.

MALDINI03.10.2008 05:48

Vedeti ca DEMO-ul este pus si pe un server romanesc.Dati un search pe google Romania si gasiti demo-ul

psr03.10.2008 07:41

Maldini, ce parere ai despre joc??

MALDINI04.10.2008 07:16

Imi place foarte mult ! Seamana la gameplay cu PES 6 .Este foarte greu, se bazeaza mai mult pe jocul de pase acum ( si imi place asta la nebunie ) :) . Tu ce spui...iti place?

psr04.10.2008 10:59

E superb :thumbsup:

Imi place foarte mult fapul ca aduce cu pes6 si nu mai poti sa pleci cu un jucator sa driblezi tot si sa marchezi. Cum ziceai si tu conteaza foarte mult jocul colectiv.

Astept cu nerabdare varianta full.

razvan_stelist200704.10.2008 19:58

abia astept sa apara varianta full....sa joc cu Steaua in UCL si sa ii macelaresc pe man united si Real Madrid :punk:

c.ronaldo1714.10.2008 18:54

A aparut PES 2009 varianta full pe PC si Xbox!

PS: Este si Steaua in joc! :)

steaua_gloria14.10.2008 19:05

Ce cerinte are ?

c.ronaldo1715.10.2008 17:53

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS:

 

* Windows XP SP2, Vista

* Intel Pentium 4 1.4 GHz

* 1 GiByte RAM

* 6 GB hard disk space

* GeForce FX or Radeon 9700th Pixel / Vertex Shader 2.0 and 128 MiByte VRAM.

* 800 x 600 display resolution

 

RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS:

 

* Windows XP SP2, Vista

* Intel Pentium 4 3.0 GHz

* 2 GiByte RAM

* 8 GB hard disk

* GeForce 6800 GT / GS, Radeon X1600 or higher. Pixel / Vertex Shader 3.0 and 256 MiByte VRAM

* 1,280 x 720 display resolution

steaua_gloria15.10.2008 19:35

NU-MI MERGE CLAR ...

andrey_ptm_steaua15.10.2008 19:57

am vrut sa instalez demo si nu ma lasa pt ca nu am spatiu in C....l-am bagat in D unde am spatiu dar imi cere si spatiu in C...ce sa fac???

steaua_gloria15.10.2008 20:07
am vrut sa instalez demo si nu ma lasa pt ca nu am spatiu in C....l-am bagat in D unde am spatiu dar imi cere si spatiu in C...ce sa fac???

MAI STERGE CEVA DIN C, PENTRU CA JOCUL INSTALAT OCUPA SI EL SPATIU, CAM LA FEL CA IMAGINEA . DECI STERGE VREO 7 GIGA DIN C.

ultra_ss16.10.2008 09:13

ce ma enerveaza ca la Steaua nu are lotu actual

«12»