FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Programul Interligii româno-maghiare

«12»
fcsteaua.ro12.09.2008 00:23

Prin amabilitatea domnului Cristian Cârlan, președintele secției de hochei a CSA Steaua București, vã prezentãm mai jos programul complet al Interligii Româno-Maghiare, competiția care reunește echipe de hochei din România și Ungaria și care înlocuiește campionatele naționale de hochei ale celor douã țãri.

 

12/09/2008 ora 19:00 Székesfehérvár

 

Alba Volán SC - Steaua Bucuresti

 

 

14/09/2008 ora 17:30 JégCentrum

 

NZ Stars - Steaua Bucuresti

 

 

19/09/2008 București

 

Steaua Bucuresti - NZ Stars

 

 

21/09/2008 București

 

Steaua Bucuresti - Miskolci JJSE

 

 

26/09/2008 Miercurea Ciuc

 

SC Miercurea-Ciuc - Steaua Bucuresti

 

 

28/09/2008 Gheorghieni

 

Progym SK - Steaua Bucuresti

 

 

30/09/2008 București

 

Steaua Bucuresti - SC Miercurea-Ciuc

 

 

03/10/2008 ora 18:00 Miskolci Jégcsarnok

 

Miskolci JJSE - Steaua Bucuresti

 

 

05/10/2008 ora 19:00 Dunaújváros

 

Dab.Extra.hu - Steaua Bucuresti

 

 

07/10/2008 ora 19:00 Újpesti Jégcsarnok

 

Újpesti TE - Steaua Bucuresti

 

 

10/10/2008 București

 

Steaua Bucuresti - HC Csíkszereda

 

 

12/10/2008 București

 

Steaua Bucuresti - Miskolci JJSE

 

 

17/10/2008 București

 

Steaua Bucuresti - Progym SK

 

 

24/10/2008 ora 19:00 Székesfehérvár

 

Alba Volán SC - Steaua Bucuresti

 

 

26/10/2008 ora 17:30 JégCentrum

 

NZ Stars - Steaua Bucuresti

 

 

31/10/2008 ora 19:00 Miercurea Ciuc

 

SC Miercurea-Ciuc - Steaua Bucuresti

 

 

02/11/2008 București

 

Steaua Bucuresti - Progym SK

 

 

14/11/2008 București

 

Steaua Bucuresti - Alba Volán SC

 

 

16/11/2008 București

 

Steaua Bucuresti - Ferencvárosi TC

 

 

21/11/2008 Gheorghieni

 

Progym SK - Steaua Bucuresti

 

 

23/11/2008 București

 

Steaua Bucuresti - Sport Club M.Ciuc

 

 

28/11/2008 ora 19:00 Újpesti Jégcsarnok

 

Újpesti TE - Steaua Bucuresti

 

 

30/11/2008 ora 18:30 Pesterzsébet

 

Ferencvárosi TC - Steaua Bucuresti

 

 

02/12/2008 ora 18:30 Dunaújváros

 

Dab.Extra.hu - Steaua Bucuresti

 

 

05/12/2008 București

 

Steaua Bucuresti - Újpesti TE

 

 

07/12/2008 București

 

Steaua Bucuresti - Dab.Extra.hu

 

 

12/12/2008 Miercurea Ciuc

 

HC Csíkszereda - Steaua Bucuresti

 

 

30/12/2008 București

 

Steaua Bucuresti - Alba Volán SC

 

 

04/01/2009 București

 

Steaua Bucuresti - HC Csíkszereda

 

 

06/01/2009 București

 

Steaua Bucuresti - NZ Stars

 

 

09/01/2009 București

 

Steaua Bucuresti - Újpesti TE

 

 

11/01/2009 București

 

Steaua Bucuresti - Dab.Extra.hu

 

 

16/01/2009 Miercurea Ciuc

 

HC Csíkszereda - Steaua Bucuresti

 

 

18/01/2009 București

 

Steaua Bucuresti - Ferencvárosi TC

ariven2112.09.2008 06:29

Excelent!!!

 

Sper sa jucam bine si s u ne facem de ras. Oricum e un mare pas inainte aceasta interliga. Beneficiile sunt multe, sponsori, publicitate, posibili juniori care vor vrea sa faca acest sport. Poate asa le mai pica fisa la unii alti si mai fac cate un patinoar, mai apare cate o echipa...

 

 

Forza HC Steaua!!!

11212.09.2008 08:06

Meciul vostru de azi LIVE text aici :

 

http://www.regi.icehockey.hu/magyar/merkozes.php?mit=2479

 

v-au pus stema de la fotbal :D

 

Bafta ! Dar azi e meci pentru golvaeraj :D

Marius12.09.2008 08:10

Sa nu-mi zici ca e LIVE Text in maghiara...

Korado12.09.2008 08:22

Pfff da multe meciuri mai sunt acuma .. inainte rra u 10-14 parca nu mai tin singur minte ??

11212.09.2008 08:34

E site-ul federatiei maghiare , pe ce limba crezi ca e :D

Dar intelegeti si voi ....se scriu doar marcatorii si minutele de penalizare ( se scrie si in engleza pentru ce sunt penalizarile ). Nu se povesteste meciul .

makaan12.09.2008 08:55

Ce misto o sa fie in Ianuarue cand avem cu Ferențvaroș acasa...

Dar ce se aude pe la AISS,nu se organizeaza o a 3-a intrare in budapesta cand e meciul cu astia la ei?

oop12.09.2008 09:02

am inteles ca Alba Volan o sa joace cu echipa a doua in competitia asta pt ca echipa mare joaca in campionatul austriac,deci s-ar putea sa facem o figura frumoasa!

De asemenea,Ferencvárosi ar fi destul de slaba,dar rivalitatea e frumoasa!

 

Sper sa vina mai multi spectatori pe Flamaropol si sa fie lasat deoparte stupidul conflict romano-maghiar!

Succes echipelor romanesti!

oop12.09.2008 10:12

stie cineva la ce ora o sa se joace meciul de acasa de saptamana viitoare?

SSK12.09.2008 10:13

Orele partidelor de pe teren propriu nu sunt inca stabilite.

sabin130712.09.2008 10:34

Este foarte bine venita ideea unui campionat romano-maghiar. Va fi alt nivel de competitie si va fi benefic pentru Steaua sa joace cu multe echipe de valoare, e logic.

Hok3y12.09.2008 12:05

da cineva la TV meciurile Stelei din ungaria?

 

macar la meciuri cu rivalii de o viata Sport Club & HC sa fie lume la patinoar sa incurajam echipa noastra:)Steaua

11212.09.2008 13:20

Pt cei care chiar sunt pasionati de hochei : pe sportklub azi live partida dintre sportclub si dab . Vizionare placuta , e meci tare .

Hok3y12.09.2008 13:58
Pt cei care chiar sunt pasionati de hochei : pe sportklub azi live partida dintre sportclub si dab . Vizionare placuta , e meci tare .

 

NU NE INTERESEAZA SC!!! Aici e Steaua;);)

oop12.09.2008 14:09

pe mine m-ar interesa meciul,pasionat de hockey fiind ... la ce ora e meciul?

sabin130712.09.2008 14:29

incepe cel mai important sezon hocheistic de dupa 91' .¨.. aici iti dau dreptate; spre surprinderea ta si eu il astept cu nerabdare. Forza Steaua!

Joga Bonito12.09.2008 15:12

oop, meciul e in direct pe sport klub de la ora 19,00.

11212.09.2008 16:54

hok3y : eu cred ca ai ce invata de la orice meci de hochei ce se desfsoara in lumea asta . Poate sa fie si sc si orice echipa din lumea asta . Asta daca esti pasionat de hochei , iiar meciu e unul chiar de un nivel bun .

La ce echipa joci la juniori si la ce nivel ? Nu cred ca esti deja un asa mare campion incat sa n-ai ce invata de la seniori . Ma gandesc ca esti la u16 .... sa mai amintes pe ce loc ati iesit ? Nu ca ar fi prea bun nici ala de la u18 , in caz ca esti la Triumf , si nu la css 6 ...

 

Pana un alta , dupa prima repriza :

 

SportClub - DAB 1-0

Progym - UTE 1-3

Miskolc - HC Csikszereda 0-6

Hok3y12.09.2008 17:39

112...nu vreau sa dau detalii unde joc eu exact....oricum joc la jun 1 anul asta:)...anul trec am fost jun 2....si am luat un loc bun:)..

 

rep 1:

08:37 0:1 Steaua Bucuresti 23 Pisarenko Evgeny (25 Pascaru Leonard)

19:50 0:2 Steaua Bucuresti 16 Timaru Ioan (27 Krechak Peter)

tipbv12.09.2008 18:03

24:18 0:3 Steaua Bucuresti gól: EQ 9 Geru Catalin (44 Selea Bogdan)

tipbv12.09.2008 18:15

http://ro.sportklub.TV/article/sportmix/0809/ro_3873

se pare ca meciurile de hockey le vom vedea la acest canal

multumiri acestui canal de sport !

11212.09.2008 18:44

OK . Bafta la juniori I . Va fi campionat mai slab decat anul trecut acolo . Trebuie sa recunoastem ca Gheorghienul a avut echipa super anul trecut .

 

3-1 pt Steaua dupa 2 repr... nu e rau , dar nici bine . De notat nervozitatea lui Timaru care si-a luat pedeapsa de meci . Inteleg duritatea in meciurile grele ...dar cu astia ...in fine . Interesant ca Adi catrinoi si-a pierdut postul de titular ( asta e rau si pt echipa nationala , cand ne mai gandim ca nici Molnar nu mai e titular ... Kari s-a retras de tot ...iar Antal de la SC e in umbra ... iar cei 2 Fulop sunt eclipsati de Polc si Fedor ...situatie foarte foarte grava ) . Interesant si ca dl Gliga a fost alungat de tot de catre carlan din club .... raman la parerea ca e un mare antrenor si ca asta e o greseala . Din pacate nu sunt afisate si liniile , eram curios cu cine e Selea si Severson in linie . Mai vedem si ca Tapu , Lusneac si Pascaru si-au facut loc in echipa ...are curaj Kulikov .

 

SC - DAB 6-1 . Nimic de spus , ma asteptam la mai mult de la dab . Meci plictisitor , in afara de jocul facut de Orzdovenski .

 

Miskolc - HC 4-7 . Dupa 6-0 dupa prima repriza , se vede ca hc nu a mai insistat . Dar totusi Fedor a primit 4 goluri ... Iar Nilsson nu l-a mai incercat pe Robert Fulop . Si au mai luat gol chiar de la Safonov ..

 

Progym - UTE 7-7 . Sigur cel mai spectaculos meci . Incanu stim castigatorul .

11212.09.2008 20:30

pacat ca de la primul meci se procedeaz asa ... Nu inteleg de ce le place sa joace asa dur . 67 de minutede penalizare ...asta va fi probabil mult timp de acum incolo record pt aceasta competitie . Dupa ce ca erati si asa foarte duri deobicei , a mai venit si canadianul asta care e vestit prin asa ceva . 2 penalizari de meci , in conditiile in care Steaua a aliniat minimul de 15+2 . Cu cine va mai juca duminica , pt ca nu poate incepe meciul in 13 jucatori ...Urmeaza meciuri grele ( asta a fost nimic , doar mai mult de 3/4 din echipa adversa nu aveau peste 21 de ani ) si deja 2 sau 3 etape fara doi dintre cei mai buni jucatori ...

alpopa12.09.2008 21:30

Am vazut statistica de meci pe icehockey.hu si in ultimile 2 reprize Steaua a strans in jur de 55 de minute de penalizare din totalul de 67 ! Iar Severson nu mai putzin de 32 (2+10+20) - probabil pedeapsa de meci etc.

Nu am vazut partida, considera ca e buna victoria, insa ma intreb daca nu cumva dupa 3-0 Steaua a fost vanata de arbitri. Shtiu, pare tipic dambovitzean, dar va intreb, pentru ca mi se pare senzatzional cate minute de penalizare au strans stelishtii.

 

@112 : avand in vedere pedeapsa de 10+20 a lui Severson, asta inseamna ca va primi si suspendari pentru meciurile viitoare ?

 

PS : sportklub.......pe ce retzea de cablu TV se prinde ?

11212.09.2008 23:22

eu sunt pe RCS si prind .

 

Partida n-a vazut-o nimeni ... dar toata lumea stie ca probabil pt Alba Volan e asigurat locul 10 . N-are nicio sansa la un loc mai bun , iar Ferencvaros si Miskolc nu cred ca pot pierde in fata ei . Anul trecut echipa asta era batuta rau de tot in campionat ...va fi si anul asta mai mult ca sigur , statisa oboseasca pustii ...

 

Deobicei cand cineva primeste 20+5 ( Timaru ) si 20+10 ( Severson ) are si pedeapsa de meci asigurata . Se va judeca la Comisia de disciplina .Problema e sa aiba cine intra in locul lor . Anul trecut , ALba Volan a venit in ciuc cu 14 jucatori + 2 portari si nu a fost lasata sa joace . A fost eliminata din cupa maghiara , prin 5-0 dat din oficiu hc-ului .

«12»