Adversarii echipelor românești ne desconsiderã
Se pare cã prestația României la Euro 2008 nu a speriat pe nimeni.
Evoluțiile palide ale tricolorilor în Austria și Elveția face ca team-urile românești sã nu stârneascã decât voie bunã.
Adversarii echipelor românești ne desfințeazã.
Fie cã este Wolfsbug sau Hamburg, pânã și Partizan se bucurã cã vor juca cu echipe din România.
Astfel, antrenorul lui NEC a spus cã " nu am auzit de Dinamo", cei de la Hamburg au pus o fotografie cu un Martin Jol zâmbitor lângã știrea cu Vaslui, iar siteul lui Wolfsburg spune, nici mai mult nici mai puțin decât cã "tragerea la sorți a fost blândã pentru noi.
Puteam sã jucâm cu FC Sevilla sau Paris Saint Germain". Dovadã cã nemții ne iau la preț de matineu este cã nici mãcar nu știu câte titluri are echipa giuleșteanã, trecând unul în plus: "Rapid are 4 titluri, dar este în umbra mai cunoscutei Steaua București, echipã care joacã regulat în Champions League ".
Mijlocașul lui Partizan, Ivan Tomic, a spus pentru site-ul clubului cã " suntem favoriți în fața Politehnicii".
