FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Galatasaray 1 - 0

«1567»
dragomir mariuss29.08.2008 11:23

.EU II FELICIT DIN TOATA INIMA PE TOTI DIN CLUBUL Steaua pentru IMENSA BUCURIE CARE NEAU FACUTO LA TOTI STELISTI ADEVARATI DE SAU CALIFICAT IN GRUPE.TOATA STIMA MEA SI RESPECTUL pentruTOTI.SI CU PUTIN NOROC TRECEM DE GRUPE SI SA MOARA TOTI DUSMANI DE CIUDA.

dax4729.08.2008 12:15
.EU II FELICIT DIN TOATA INIMA PE TOTI DIN CLUBUL Steaua pentru IMENSA BUCURIE CARE NEAU FACUTO LA TOTI STELISTI ADEVARATI DE SAU CALIFICAT IN GRUPE.TOATA STIMA MEA SI RESPECTUL pentruTOTI.SI CU PUTIN NOROC TRECEM DE GRUPE SI SA MOARA TOTI DUSMANI DE CIUDA.

 

Mai lasa maneaua si Caps Lock ul si pune mana pe o carte de gramatica !

STARforce29.08.2008 12:26
.EU II FELICIT DIN TOATA INIMA PE TOTI DIN CLUBUL Steaua pentru IMENSA BUCURIE CARE NEAU FACUTO LA TOTI STELISTI ADEVARATI DE SAU CALIFICAT IN GRUPE.TOATA STIMA MEA SI RESPECTUL pentruTOTI.SI CU PUTIN NOROC TRECEM DE GRUPE SI SA MOARA TOTI DUSMANI DE CIUDA.

 

Mai lasa maneaua si Caps Lock ul si pune mana pe o carte de gramatica !

Hehehe da,da bine taxat tatii!!!Big up! :boxing:

victor29.08.2008 12:41

e timpul sa ne bucuram! nu doar pentru calificare, importanta si ea, ci si pentru modul cum am obtinut-o: in stil de mare echipa! miercuri 27 august 2008, Steaua s-a intors! ca de atatea ori!

 

se pot spune multe despre seara de miercuri, dar indiscutabil ea a avut si cativa mari si neasteptati castigatori! o dovada in plus ca pana la urma viata ofera fiecaruia cate o sansa si depinde de noi cum si daca o fructificam?!

 

nu neaparat in ordinea importantei, as incepe cu Banel "inima de leu", un jucator in care putini mai credeau, care ne-a dovedit ca daca exista un munte de vointa orice este posibil. chiar si sa tragi dupa tine o echipa mare precum Steaua, intr-o infruntare de foc cu ultima campioana a unei tari cu fotbal fruntas in europa.

 

ar urma apoi Lovin, "fiul neiubit", un baiat hulit de atatea ori, marginalizat si ironizat chiar si de suporterii Stelei. miercuri in turnirul galatei, Lovin nu a mai fost ratusca cea urata ci un cavaler coborat din vechile povesti. s-a ridicat ca un zid in fata atacurilor adverse si a intrat si el pe poarta invingatorilor!

 

Lacatus ne-a invins miercuri pe noi, scepticii specialisti, resemnati in verdicte implacabile. pentru a descrie prestatia unui antrenor nu e nevoie sa folosesti exagerari si figuri de stil. marii profesionisti exista prin rezultate si prin modul cum isi conduc echipele. in fata galatei Lacatus a fost un profesionist exceptional si l-a dominat autoritar pe skibbe, un antrenor cu o carte de vizita mult mai bogata! sigur, vor urma si alte meciuri importante si poate se vor mai face greseli. dar miercuri 27 august 2008, antrenorul Lacatus si-a castigat singur dreptul de a nu i se mai aminti NICIODATA de marea ratare din 4 mai 2008. bravo lui!

 

in final un cuvant si despre Becali! probabil un taranoi, probabil un increzut, probabil un nebun, dar totusi unic in felul lui: un om norocos si iubit de Dumnezeu! macar pentru atat el merita sa fie conducatorul de azi al Stelei! era imposibil ca o echipa "sonata" cum e Steaua noastra sa aibe un altfel de patron!

 

bucurati-va! Steaua s-a inaltat din nou si a pornit pe nesfarsitele carari ale gloriei! noi, cei multi, avem dreptul sa visam colorat!

 

 

 

 

 

 

Th3_Sc0rpi0ns29.08.2008 13:44
Inca o seara superba pt orice stelist. Nu vreau sa fiu rautacios, dar Lacatus a dat multora peste gura in seara asta! Sunt foarte curios in ce masura vor mai apare opinii aberante la adresa muncii lui, in ce fel si mai cu seama de cine vor fi facute.

Altfel pentru stelistii adevarati - ne vedem in Ghencea sa ne bucuram impreuna pt prima calificare in primii 16 ai Europei.

 

milovan djilas29.08.2008 17:24

Prieteni, sa ne bucuram! Lacatus este antrenor, iar echipa noastra, un adevarat miracol! Singura din tara care respira rautate pozitiva, dorinta de victorie si mentalitate de invingator. Iar despre Radoi nu stiu ce ar mai fi de scris, spus, comentat... Desi Steaua nu va mai fi niciodata la fel de puternica fara el, imi doresc enorm ca Radoi sa joace la Liverpool, Barcelona, Inter sau macar in plutonul doi al Europei, fiindca trebuie sa ne gandim si la implinirile si visele lui. El s-a gandit la noi cu prisosinta. Si am puterea sa afirm ca un astfel de jucator ar fi avut loc si in perioada 1985-1990 la Steaua!

Sa nu ii uitam pe P. Marin, veritabil metronom si pe Mihaita Nesu, un caracter sublim! Sa mananci norii la ultimul tau meci, sa te arunci la sacrificiu iarasi si iarasi, in fata atacurilor turcilor, ei iata o proba de demnitate, dragoste pentru clubul nostru si cultura sportiva.

Trebuie sa fim mandri de baietii nostri si haideti, va rog, macar pana la primul meci din UCL sa nu ii mai injuram pe Lovin, Banel, Ov. Petre sau altii, fiindca toti si-au adus o contributie semnificativa la eliminarea Galatei.

 

Eeeeeei, dar iata un fragment dintr-un articol exceptional din rubrica "Opiniile unui stelist linistit", dupa eliminarea lui Stabdard Liege:

" Tarziu in noapte, in fata unei halbe cu bere, am revazut la o terasa, cu un prieten, primul gol al lui Vali Badea. Privindu-i fata congestionata de o bucurie imensa, am auzit ca prin vis cuvintele prietenului meu: " Bai, ia fii atent aici, Vali Badea arata exact ca fiumeu atunci cand-i e foame!".

Si atunci am stiut ca, de fapt, belgienii n-avusesera nici o sansa sa se califice in seara aia. Nu ma intelegeti gresit. Standard e o echipa buna si care ne-a facut pe toti sa suferim pana la fluierul final al lui Graham Poll. Golul lui Jovanovici mi-a inghetat si mie sangele in vine, iar ratarea aceluiasi mi-a taiat si mie respiratia.

Insa retrospectiv privind, am stiut ca Steaua n-ar fi putut sa rateze calificarea. Si de lucrul asta m-a convins privirea lui Vali Badea.

Privirea lui care arata ca aceea a unui bebelus flamand. O foame instinctuala care nu tine seama de conventiile oamenilor mari privitoare la hrana. O foame transformata intr-o furie devastatoare.

Cu foamea lui Vali Badea si cu foamea noastra nu s-ar fi putut pune nici o echipa belgiana miercuri seara.

Am stiut asta atunci cand am auzit zgomotul furios care dupa gol a venit din 55000 de piepturi. Un zgomot care, asemeni mugetului valurilor in timp de furtuna, parca nu venea de nicaieri, ci parca se auzea dintotdeauana si pentru totdeauna. Un urlet atavic caruia nimic nu ii putea sta inainte.

Si cum ar fi putut Carlos sa plece pe fenta lui Jovanovici, cand si el era flamand sa demonstreze atatea? Atatea nedreptati si mizerii care s-au scris si spus despre el trebuiau razbunate si contrazise.

Cum ar fi putut Olaroiu sa nu ghiceasca solutiile cele mai potrivite? Cand era atat de flamand sa stearga definitiv amintirea cosmarului de pe Riverside si sa se trezeasca zambind in Liga Campionilor.

Cum am fi putut noi toti sa nu urlam pana la epuizare cand aveam de razbunat amintirea anilor in care a trebuit sa suportam elucubratiile unui vanzator de butelii care visa ca se pregateste de Liga Campionilor in timp ce noi ne zbateam in mediocritate? Cum altfel am fi putut reactiona noi toti cand narile ne erau inca dureros de dulce mangaiate de aerul din Eindhoven pe care n-am apucat sa il mai mirosim?

Cum ar fi putut belgienii sa se puna cu toate astea?

Gandindu-ma la toate astea am stiut ca pur si simplu Standard n-avusese nici o sansa!"

 

Mie mi se pare magnific acest articol.

Si in final: ce-ar fi sa renuntam cu totii la cretinoida initiativa de a-l injura pe Mutu? In cazul unuia ca Pancu mai inteleg, dar cu Adi ce aveti? Care din voi stie ca deja se antrena cu Steaua la Forban, dar din cauza "abilitatii" conducerii noastre din acele timpuri si actiunii de gangster a lui Netoiu a ajuns la Dinamo?

Dar de penaltiul tras absolut aiurea cu noi, la un derby, fiindca fusese ceva nefair-play isi mai aminteste careva?

Poate oi fi eu mai visator si mai romantic, dar si acum sunt convins ca Dinu i-a transmis lui Mutu sa rateze, pentru a nu iesi circ.

Banuiesc ca toata lumea a racnit din toti bojocii cand Mutu a marcat - de cate ori - pentru nationala.

Ignorati indemnurile demente ale ciobanului si purtati-va cu demnitate fata de Mutu, fiindca nu ne-a gresit cu nimic. Altfel, vom da o noua proba in fata lumii civilizate, care nu va ezita sa ne eticheteze drept "milogi care se mananca intre ei".

 

Th3_Sc0rpi0ns29.08.2008 21:22

...... iaca na fratilor multi l-ati injurat pe Nicolita.....v-am mai spus io candva ca un jucator cand e intr-o pasa proasta noi suporteri ar trebui sa-l sustinem.....iaca ca Banel are inima lui puternica care l-a ajutat atunci cand multi il huiduiau si injurau din toate colturile tribune.....si acum........Forza Steaua....si sper sa trecem mult mai departe de grupe.......cu Armata ultra inainte:D :steag_cruce_invers:fularultras

w3bmaster29.08.2008 21:45

Cat ma oftic ca nu am vazut meciu eram pe drum din Austria catre budapesta dar FELICITARI Stelei incaodata scrim istorie ce o mai zice Borcea acu ca si Galata era adversar usor ...

 

 

FORZA Steaua

Oga hai acasa

Belodedici29.08.2008 22:02
...Lacatus e un nume sfant si ar trebui protejat chiar si aici pe fcsteaua.ro...Forza Steaua!

 

 

Hai sa nu exageram, sunt multi oameni care nu dau 2 bani pe notiunea de credinta si brusc Lacatus e un nume Sfant???

«1567»