FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Brigate, cãzut la datorie...a 2-a oarã!

«123»
sorinf25.08.2008 11:37
NU inteleg eu ce se intampla sau carpa asta e mai importanta ca punctele de la Bistrita????????????

Probabil ca o sa mi spuneti ca nu inteleg fenomenul ultras. ba da , insa hai sa umplem site ul stelistilor cu poza carpei asteia

trist

FORZA Steaua

E, exagerezi. Nu s-a umplut site-ul cu poza carpei asteia, e doar un articol cu 3, 4 pagini de comentarii. Si e foarte frumos ca e asa. Pentru ca e site-ul SUPORTERILOR STELISTI, nu al ultrasilor, sau al samantarilor, sau al intelectualilor rasati cu comentarii acide.

mda , obiectiv si ff ok comentariul tau , ca intotdeaua de alffel

da parca tot ma lasa rece carpa asta

in plus.............

daca baietasi aia care isi zic singuri ultrasi fac parte din cotetul( gruparea) brigate si au un picut de cultura ultras( vai ce alaturare de cuvinte)s ar defiinta . se pare ca s doar niste catelusi de plus pe care i perie mamica inainte de a pleaca la meci.

 

unuspecial25.08.2008 16:08

BA ... hai lasa!

enjoy25.08.2008 18:08

@ noname_fu

reactia ta confirma cele spuse in interventia mea. finalul insa nu-l inteleg, e o amenintare? atunci halal! poti sa-mi iei oricand boii de la bicicleta! ti-i dau gratis spre impacare; pace voua!

noname_fu25.08.2008 19:39

Era un indemn la respectarea regulilor forumului. Insa cum tu nu intelegi o cutuma precum libertatea individuala, nu ma astept sa intelegi nici regulile forumului. Asa ca da, ia-o ca pe o amenintare!

AdrianUltras2525.08.2008 21:31

Noname_Fu

 

Nu inteleg de ce simti nevoia sa raspunzi fiecarui cetatean in parte.

Lasa-i in pace.

Nu au ei cum sa inteleaga ce inseamna fenomenul Ultra.

 

 

Sa nu ma inteleaga lumea gresit.Sunt sigur ca sunt multi stelisti adevarati care nu sunt ultrasi.

Foarte multi.

La fel de sigur sunt si de faptul ca exista o groaza de ultrasi de carton al caror singur scop e impresionatul pitipoancelor.

 

Dar cand vorbesti despre Ultrasi adevarati, despre baieti si fete care fac deplasari fara numar ca sa fie alaturi de echipa, care fac bannere si pierd bani si timp pt echipa, nu poti sa nu o faci decat cu respect.

 

Daca nu ar fi Ultrasii adevarati cine ar mai canta la meciuri?

 

S-ar auzi doar top top top tot meciul si bineinteles "dinam0 eium dinam0".

 

Asa ca, pt cei care nu inteleg fenomenul Ultra, va rog, nu mai vorbiti fara sa stiti si nu va mai dati cu parerea.

 

Ultrasii adevarati trebuie respectati. ATAT!

sabin130725.08.2008 21:33
Mda! In primul rand:

 

Ba, da' prosti s-au nascut! javrele, bineinteles! Totul se invarte in jurul Stelei, doar de asta s-au nascut! Si astia, si aia de subpod! Daca nu ar exista Steaua, ei nu ar exista!

Asta a fost in primul rand!

 

 

In al doilea rand:

 

Am primit warn ca am jignit antrenorul! Ca am spus ca nu e antrenor de Steaua si ca e penibil sau ca nu are treaba cu antrenoratul si ca o Curca ar antrena mai bine Steaua decat el!

Deci, nu am voie sa-mi spun parerea in tara asta libera! Cu alte cuvinte, WELCOME BACK COMUNISM! Gata frate, nu ne mai spunem parerea! O sa fim ca presarii, pe spaga si pe interes!

Nu o sa mai spun ca Steaua nu are antrenor! Gata Laca, esti antrenor! Esti mai tare ca Mourinho, Ferguson, Wenger, Capello!

Steaua e o superechipa, jucam "mai mult ca perfect", Banel este un geniu, Lovin e cel mai tare, toti suntem fericiti! TRAIASCA PARTIDUL! Traiasca Tovarasul! Traiasca Marele nostru antrenor, un simbol, o stea pe cer, un diamant nepretuit, un inger printre noi, un om care a indeplinit toate sarcinile date de Partid! Traiasca Republica Socialista Romania! URAAAA! Traiasca si Tovarasul George Becali, acest Profesor Universitar desavarsit, acest licentiat in Fizica Quantica si Literatura Romana! Sa Traiti tovarase Becali! Fara dumneavoastra unde am fi???

Sa traiti si dumneavoasta, tovarase Banel Nicolita, soim al patriei si pionier, viitor secretar de partid!

 

E bine??? E ceea ce vrem sa auzim??? Sau sa o dam si din legionari?? Sau poate niste citate din Mein Kampf???

 

Asta e! De ce sa ne mai spunem parerea?

 

Atata timp cat nu am injurat antrenorul, cat nu l-am trimis la origini sau nu m-am luat de etnie sau alte chestii din astea si primesc Warn, e clar! Securitatea nu mai e la Dinamo! Nici Militia!

 

Atata timp cat Pitzi ii spune lui Becali ca Banel sa fie titular, iar Lacatus il baga numai pe Banel (ca doar nu face tovarasul Becali echipa, nu??) sau atata timp ca Mitica "de la Liga sau Puscarie" ii spune lui Becali ca Lovin e cel mai tare jucator, iar Lovin joaca mereu, cand se vede ca nu au valoare nici de Steaua 10, atata timp cat Bicfalvi sau Ochirosii, doi superfotbalisti nu au loc la Steaua acum ca sunt tineri ci peste 30 de ani, iar altii la Arsenal joaca de la 15 ani sau atata timp cat se vede ca Lacatus, Tovarasul Lacatus, este fricos ca antrenor si joaca cu Steaua cum ar juca cu o echipa de locul 16-18, atunci eu nu am voie sa critic antrenorul, subliniez CRITIC si nu jignire! Am eu vina ca nu stie nimic??? AM eu vine ca aia de la Galata dormeau in ghete din minutul 60 si noi faceam schimbari defensive???? Am eu vina ca la Bistrita, Neaga era varza si tu nu il scoti sa-l bagi pe Ochi ca sa castigam meciul??? Sau ca Banel bate TOATE fazele fixe si din 100 batute, una ajunge la un stelist, 60 la adversari si 39 in spatele portii, iar Magnificul Laca nu vede asta in fiecare meci???

 

Ba, sa-mi fie rusine, dar daca Lacatus, jucatorul, il avea antrenor pe Lacatus, antrenorul, eu zic ca il casapea si il batea in vestiar de il facea praf pentru cum joaca Steaua! Si ce potential avem si ce jucatori, dar daca nu stie cine si cum sa-i puna in teren!

 

Eu nu m-am luat,inca, de Lacatus, omul sau jucatorul, dar ca antrenor e mediocru, pardon, Tovarasul Lacatus este cel mai bun antrenor din lume, insa se vede ca el nu stie meserie!

 

Dar hai sa ne mintim si sa spunem ca e bine! DA, Steaua are ceva rezultate, dar asta e pentru ca lotul este foarte bun! Pacat, ca daca aveam si antrenor, atunci eram departe! Acum stateam si ne intrebam daca sa pierdem si cu 0-4 cu Galata dupa ce ii vom fi batut pe turci cu 7-1 la ei!

Am ajuns sa-mi doresc sa pierdem ca sa iasa scandal si sa plece Lacatus! Si asta doar pentru ca e mai bine pentru Steaua! Laca a prins sansa asta si tine de ea pana la capat! Pe undeva e de inteles, dar daca ar gandi rational (nu stiu daca e in stare, ups jignire,nu???) si-ar da seama ca nu are clasa de Steaua! Steaua este ca un ferrari care nu are sofer! Recunosc ca el incearca, Laca, si vrea, dar nu poate! Chiar e atat de greu sa vedem asta!???

 

Sa va spun ceva! Daca nu i-ar mai baga pe Lovin si Banel, care incetinesc si distrug joacul Stelei, eu nu as mai avea nici o treaba cu Lacatus si as recunoaste ca a invatat ceva si ca mai face si el echipa! Dar mi vedeti ca nu stie???

 

PS: Gata ma, nu mai spun adevarul si o sa mint! Banele esti minunat bai, Lovine, esti peste C.Ronaldo, iar Laca, esti cel mai tare din istoria trecuta si viitoare a fotbalului!

 

Yuhuuuuuuuu, ce fericire! WE ARE HAPPY! Traiasca Comunismul, Traiasca tovarasul Nicolae Ceausescu! Trei culooori cunosc pe lume, amintind de-un brav popor..............

Parerea mea e ca tu ai avea 100% dreptate daca am omite elementul-Becali. DAR, daca nu il omitem din calculul nostru si ne aducem aminte ca LA Steaua NU EXISTA ANTRENOR, atunci 90% din argumentele tale pica. OK, acum vine discutia de ce mai ramane Lacatus la Steaua. Nu stiu asta, pot doar sa speculez, dar sunt convins ca momentan solutie mai buna nu este. Eu cred ca un antrenor, indiferent de numele lui, nu poate fi etichetat bun sau rau dupa cateva luni cu numeroase schimbari de lot si cu un parvenit psihopat la conducere.

Numai bine!

 

P.S.: Atat ne mai bucuram la acele 0-0 ale maestrului Oli, iar acum ne ingrozim atat de un 2-2 pe Ali SamiYen, de parca in vara la Steaua au fost adusi Messi, kaka si cr. Ronaldo; iar noi nu reusim sa catigam cu 7-1 pe terenul Galatei.

«123»