FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Semne bune, semne rele

«12»
Korado24.08.2008 13:39

Prostest ---> Imi perit sa deviez putin mai mult de la subiect din cauza acestui post scarbos numit GSPTV ! NU este coect ca doar o parte din tara sa priveasca acest meci HOOOOOO rusine sa va fie ca ati sticat Liga I ! aveti audiente mici ! Steaua ar trebuie sa joace pe canale adevarate de sPoRt nu facaturi !! Ex eu nu am putut vedea meciu "nu conteaza unde stau" oricum pot sa spun ca la oras destul de mare unde GSP nu transmite ( 110.000 loc ) RUsine !! Steaua o sa arate cu turcii si tatarii ce poate nu cu Gloria!! Respect Steaua !!!

greenyes24.08.2008 13:48

Cand l am vazut pe bistritean cum trece de Ghionea mi am adus aminte de Ghionea de acum cativa ani care era foarte usor de depasit in dueluri unu la unu si mai ales de un jucator de viteza.

 

Eu ce sa inteleg? Ca fundasii nostri is verzeturi daca nu au in fata lor un mijloc super defensiv???? Inseamna ca nu au valoare. Pai inafara de Radoi de care se trece foarte greu in dueluri unu la unu nu prea avem super aparatori. Imi vin in minte momente aproape penibele cu Goian facand faulturi inutile sau fiind depasit la fel ca Ghionea aseara.

 

Inclin sa cred ca inafara de Radoi, pe super aparatorii nostri centrali i a facut mari "super jocul" practicat de Steaua de ceva ani incoace, cu 7 oameni care se aparau.

cosmin_20222224.08.2008 13:49

se pare ca apararea Stelei e varza.cand aveam in poarta un bufon:Carlos,aveam cea mai buna aparare pentru ca toti fundasii erau constienti ca avem un portar de 2 lei.Acum cand avem in poarta un portar de clasa, dar care in ultima perioada a dezamagit, avem si o aparare foarte slaba.

Cred ca fundasii nu mai sunt la fel de concentrati ca si pe vremea lui Carlos deoarece stiu ca ii poate scoate Zapata.Posibil sa ma insel.

mirceaor24.08.2008 14:28
Cand l am vazut pe bistritean cum trece de Ghionea mi am adus aminte de Ghionea de acum cativa ani care era foarte usor de depasit in dueluri unu la unu si mai ales de un jucator de viteza.

 

Eu ce sa inteleg? Ca fundasii nostri is verzeturi daca nu au in fata lor un mijloc super defensiv???? Inseamna ca nu au valoare. Pai inafara de Radoi de care se trece foarte greu in dueluri unu la unu nu prea avem super aparatori. Imi vin in minte momente aproape penibele cu Goian facand faulturi inutile sau fiind depasit la fel ca Ghionea aseara.

 

Inclin sa cred ca inafara de Radoi, pe super aparatorii nostri centrali i a facut mari "super jocul" practicat de Steaua de ceva ani incoace, cu 7 oameni care se aparau.

 

Exact prietene, te-ai prins. Goian si Ghionea sunt lenti, buni la jocul aerian, dar lipsiti de viteza de deplasare si de reactie... Mai sunt fundasi inalti in fotbalul european (vezi Lucio de ex), dar baietii aia mai si pot alerga...

Verssace24.08.2008 16:08

cred ca Stancu e cu 7 clase peste Dicã

greenyes24.08.2008 17:26
Cand l am vazut pe bistritean cum trece de Ghionea mi am adus aminte de Ghionea de acum cativa ani care era foarte usor de depasit in dueluri unu la unu si mai ales de un jucator de viteza.

 

Eu ce sa inteleg? Ca fundasii nostri is verzeturi daca nu au in fata lor un mijloc super defensiv???? Inseamna ca nu au valoare. Pai inafara de Radoi de care se trece foarte greu in dueluri unu la unu nu prea avem super aparatori. Imi vin in minte momente aproape penibele cu Goian facand faulturi inutile sau fiind depasit la fel ca Ghionea aseara.

 

Inclin sa cred ca inafara de Radoi, pe super aparatorii nostri centrali i a facut mari "super jocul" practicat de Steaua de ceva ani incoace, cu 7 oameni care se aparau.

 

Exact prietene, te-ai prins. Goian si Ghionea sunt lenti, buni la jocul aerian, dar lipsiti de viteza de deplasare si de reactie... Mai sunt fundasi inalti in fotbalul european (vezi Lucio de ex), dar baietii aia mai si pot alerga...

 

Problema e, daca poate fi numita asa :), ca acum or sa atace unii noul stil de joc al Stelei bazat pe FOTBAL nu pe mimat fotbalul a la Piturca e co. O sa sara toti ca uite mijlocul e descoperit, tre sa jucam cu inspe inchizatori. Acum se va vedea cat de buni is "super" aparatorii nostri.

 

Offf, totul se face pe calea branzei.....mi a zis printre altii si pitruca ca Ionescu e bun......e bun atunci........daca piti a zis ..... daca X a zis...ca e bun i l iau....fundasi stanga....dreapta de meserie nu avem in lot dar daca X din afara clubului a zis luam la gramada mijlocasi....ce daca avem aproape 8 mijlocasi....sa fie acolo...

Roger24.08.2008 20:11

Stiti cine a sarit la cap la golul 2 al lui Stancu? Ghionea...

Bundy24.08.2008 21:37
Stiti cine a sarit la cap la golul 2 al lui Stancu? Ghionea...

Mai trebuia sa vina si Zapata sa inscrie din foarfeca:)

MALDINI24.08.2008 21:44

@Bundy pai de la Zapata a pornit faza...el a pasat :))))

AdrianUltras2524.08.2008 21:45
Stiti cine a sarit la cap la golul 2 al lui Stancu? Ghionea...

 

 

Stii cine a gresit la amandoua golurile bistritei?

Mugur_Cornateanu25.08.2008 03:47

Tot o dau unii cu Lovin si recuperarile...pai daca tot vrem un recuperator bun atunci haideti sa il bagam pe liderul galerie, Mustata pe teren la recuperare

IONUTG1325.08.2008 06:26

poate ma ajuta cineva si imi raspunde si mie:

 

mai lucreaza MM la Steaua????

 

eu inteleg ca e stelist,dar toata saptamana vorbeste numai de Steaua,daca faci 1 sondaj prin mass-media de 10 ori vorbeste de Steaua(critica intruna) iar de Urziceni dace zice ceva odata!!!!

 

CHIAR asa I SE PERMITE ORICE???? A AJUNS EL MAFALDA :thumbdown: SI LE STIE PE TOATE!!!!

 

PRIN CEEA CE FACE LOVESTE IN ECHIPA SI IN Marius(PAREREA MEA)!!!!!! :steag_cruce_invers: FORZA Steaua!!! MEREU CAMPIONI SI SA INVINGEM MIERCURI!!! fularsteaua2

 

 

sabin130725.08.2008 06:42
Jos cu Lacatus! Demisia! :)

 

Parca acum mai vii de-acasa :gathering:

Poate mai bine va duceti amandoi acasa.

Noapte buna!

zoloz200525.08.2008 07:56
Tot o dau unii cu Lovin si recuperarile...pai daca tot vrem un recuperator bun atunci haideti sa il bagam pe liderul galerie, Mustata pe teren la recuperare

 

 

de cand nu ai mai fost in galerie ? sa fie 4-5 ani ?

 

meciul de la Bistrita puteam sa il castigam lejer,pacat de gafele din defensiva (Ghionea si zapata..)

multi mijlocasi o sa fie imprumutati in iarna daca nu confirma, eu sper sa confirme toti :)

 

Increzator pentru meciul de miercuri..

kaymack25.08.2008 11:47

off topic... am citit pe pe un site de sport... ca bicfalvi din iarna ar pleca la u Craiova :( sper sa nu fie asa mie unu imi place mai milt ca Andrei ionescu :*:*:( as vrea sa stiu dak definitiv sau imprumut :) dak ar putea sa imi rasp cineva :)

bad_joke25.08.2008 15:47

Ma bucur ca nu l-ati ridicat in slavi pe marele Banel care toata lumea il vede in revenire de forma nu e de ajuns ca a stricat tot la Euro 2008 acum iara o sa revina ca un miros urat de care nu poti sa scapi,mai sti poate o sa-l scoata din schema chiar pe Szekely,nu se stie cei vine lu Lacatus in cap,nu inteleg increderea asta oarba in cineva care nu are cum sa evolueze la nivel inalt vreodata in viata lui pentru ca NU ARE TALENT.

Sper s afacem un meci mare sa atcam turci e clar co sa fie mai periculosi ca niciodata o sa joace pe totul sau nimic si trebe o atentie sporita pe final de meci, doar ii stim cat de ambitiosi sunt,au ceva din sangele german, acum sincer imi doream apararea construita de Zenga.

HAI BAIETII!!! IN DRUM SPRE Liga!!!! :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:fular-campionii

Mugur_Cornateanu25.08.2008 19:12
de cand nu ai mai fost in galerie ? sa fie 4-5 ani ?

 

meciul de la Bistrita puteam sa il castigam lejer,pacat de gafele din defensiva (Ghionea si zapata..)

multi mijlocasi o sa fie imprumutati in iarna daca nu confirma, eu sper sa confirme toti :)

 

Increzator pentru meciul de miercuri..

Pai eu nu am fost niciodata in galerie. Poate doar cand eram pustan si mergeam la meciurile Farului. Am fost in fata galeriei ca jucator al Stelei si campion al Romaniei in sezonul 1998-1999. Intrebarea e, tu erai in galerie pe vremea aia?

 

SylvyuUltras25.08.2008 19:49
Fie ceo fii,vreau sa batem Miercuri si sa aratam ca avem fata de Liga Campionilor !

BaNNeR.png

zoloz200525.08.2008 21:04
Pai eu nu am fost niciodata in galerie. Poate doar cand eram pustan si mergeam la meciurile Farului. Am fost in fata galeriei ca jucator al Stelei si campion al Romaniei in sezonul 1998-1999. Intrebarea e, tu erai in galerie pe vremea aia?

 

tot respectul pentru tine, chiar daca ai jucat mai mult la echipa a 2`a..si pentru cariera de antrenor..si mult succes in continuare..

 

si daca nu ai fost in galerie si nu stii cum stau treburile , de ce trebuie sa iti dai cu parerea si sa faci afirmatii "gratuite"? nu mai inflama spiritele , momentan PN e un butoi de pulbere..

 

si ca sa iti raspuns si la intrebare, primul meci al meu in peluza a fost in 1994..la un meci cu servette incheiat cu 4-1 ..

 

«12»