FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gloria - Steaua 2 - 2

«1234»
Il Soldatino23.08.2008 19:03
Esti prea dur..si inexact in aprecieri!Cu ce-a fost mai bun Arthuro decat Toja,de exemplu?

 

E secret. Ca sa te "luminez": o pasa de gol, ceva spatii create in plus. S-a vazut ca dupa ce a fost scos din teren, Steaua a avut mari probleme in centrul apararii adverse. De altfel cred ca am postat in dreptul jucatorilor ceva explicatii care ar fi trebuit sa fie de ajuns. Cred ca, a intelege ca eu las un mesaj de genul "Arthuro mai bun decat Toja" este o tampenie. Pur si simplu Toja este un fotbalist adevarat dar ca, astazi nu a reusit decat cateva patrunderi de efect.

 

Asa cum am dreptul sa gandesc si sa apreciez intr-un anumit fel, la fel de bine ai si tu acest drept. Asa ca, ai face mai bine sa-ti postezi propria opinie aici pe site si sa-ti asumi acest fapt in loc sa pornesti de la ce am postat eu. Tu ai ales partea mai usoara. Noroc

 

Il Soldatino23.08.2008 19:11
Esti prea dur..si inexact in aprecieri!Cu ce-a fost mai bun Arthuro decat Toja,de exemplu?

 

la asta m-am gandit si eu, toja a jucat destul de bine, chiar m-a incantat

 

Prietene, Toja este un jucator foarte bun, imi place si mie, consider ca detine acel "pedigree" specific doar fotbalistilor rasati dar, pana la a fi incantator in aceasta seara e cale lunga. Fa rost, te rog, de niste fisiere video (la nevoie ti le pot da eu) cu Adi Ilie, Lacatus, Belodedici, Dan Petrescu, Radoi sau Dica (in zilele lui bune) si ai sa descoperi ce inseamna acest concept "incantator".

 

Sa speram ca Toja va marca un gol miercuri si va da si o pasa de gol si atunci voi avea toate motivele din lume sa-l trec in categoria pe care ai pomenit-o tu. Nu ca asta ar fi de ajuns pentru ca el va trebui sa continue.

 

Din pacate, din punctul meu de vedere, te numeri printre suporterii care vad doar ceea ce vor sa vada. Pentru sentimente e scuzabil, dar in felul acesta vom ajunge mereu sa creditam sclipirile si gloria trecatoare, avand mereu parte de jucatori ca Badea, Cristea, Nicolita...Din fericire exista in clipa de fata Bogdan Stancu

 

Intreaba-i, te rog pe suporterii mai "batrani" de cand nu a mai avut Steaua un jucator ca Stancu....si roman pe deasupra.

crismy23.08.2008 19:14
off topic: a zis Becali ca a cumparat un fotbalist din Liga 1 si nu ne spune cine! Cica maine ca acum e la Bucuresti si se transfera in seara asta! Ce ziceti? eu sper sa fie fundas de banda bun! Apropo ce fundasi de banda buni gasim pe la noi ? oare cine sa fie?

 

 

Iti zic eu : nici unul !!!!

Nu e nici un fundas de banda bun pe care sa il cumpere Steaua. Intotdeauna am stat prost la acest capitol...cu exceptii gen : Ogararu sau Emeghara

 

 

 

Andrei IONESCU de la Craiova, a fost in probe in Olanda la PSV.

TheRocket23.08.2008 19:15
turcii prind moral

conduc cu 2-1

http://www.justin.TV/aslan_pencesi

 

 

Sunt perfect de acord cu tine. Multi jucatori sunt ridicati in slavi cand de fapt sunt niste nulitati.

 

 

 

gabriell23.08.2008 19:17

totzi se incapatzaneaza sa dea vina pe portar fara sa vada ca in fatza portzii adverse nici unul nu e in stare sa impinga mingea in poarta... ,Zapata e si va ramane unul dintre cei mai buni de la Steaua,respect pentru el si pentru totzi care sufera pentru echipa rosh albastra...hai Steaua,...in Liga...

milovan djilas23.08.2008 19:22

Noroc cu Stancu! Tare de tot! Altfel, nu ne bagam mintile in cap, cand e clar ca un campionat se pierde cand scapi puncte la echipele mici!

stelist24/2423.08.2008 19:28
[

 

Prietene, Toja este un jucator foarte bun, imi place si mie, consider ca detine acel "pedigree" specific doar fotbalistilor rasati dar, pana la a fi incantator in aceasta seara e cale lunga. Fa rost, te rog, de niste fisiere video (la nevoie ti le pot da eu) cu Adi Ilie, Lacatus, Belodedici, Dan Petrescu, Radoi sau Dica (in zilele lui bune) si ai sa descoperi ce inseamna acest concept "incantator".

 

am 17 ani, pe 20 noiembrie fac 18, in viata asta am reusit doar pe Radoi si Dica sa ii prind, cu toate ca nu am fost la nici un meci la Stelei ( fiindca sunt din Chisinau, si pe langa faptul ast nu am posibilitatea sa vin) am vazut cam majoritatea meciurilor oficiale ale Stelei, inclusiv meciul din Ghencea cu valencia, la care imi curg lacrimile de bucurie de fiecare data cand il revad, ce-i drept ca e rezumat insa cu comentariu live.... in ce priveste pe Stancu, sunt asa de fericit ca ne-a scos din *****, ca pupam televizoru de fericire, insa ai observat cand a jucat pe postul de varf inpins nu prea a dat randament, dupa cum am mai postat de cateva ori in temele anterioare avem ne voie doar de un atacant de careu, de fundasi laterali nu zic ca avem de valoare insa sunt accidentati, sincer dupa meciul de azi ma cam tem miercuri sa nu se intample ceva, macar au vazut ca cu un inchizator nu faci fata unei formatii romanesti, nici nu mai vorbesc de galata , avem nevoie de Ov. Petre si Goian in continuare, sper sa joace.

 

 

P.S. Sincer deacum am uitat cu cine am jucat si cand au fost efectuate schimbarile, tin minte doar ca Bogdan a marcat de 2 ori si ca la sfarsitul meciului am baut cateva pahare cu apa ca eram "mort".

P.P.S. nu sunt sigur dar pronuntarea numelui Toja este Toia nu Toha, insa s-ar putea sa gresesc

p.p.p.s il asteptam pe adrianultras )))

 

 

sunt prea epuizat sa mai judec acum:(

fansteaua4623.08.2008 19:30

Sunt dezamagit doar de rezultat .

enjoy23.08.2008 19:31

@ Il Soldatino

avand in vedere ca te-am gratulat, cel putin partial, as vrea sa-ti spun ca salutul cu formula "noroc" imi aminteste de 13-15 iunie si ti-as fii recunoscator daca n-ai s-o mai folosesti! multumesc!

danimarcu23.08.2008 19:31
Nota lui Rada mi se pare mare, sau poate a lui Ghionea mica. Sorin n-a gresit la primul gol, l-a scos pe Borbely in tusa, in 99% din cazuri asta inseamna incheierea fazei de atac.

Te contrazic.Rada nu a gresit la niciun gol,Ghionea la amandoua.Intr-adevar,Rada a jucat foarte slab,dar nu a gresit decisiv,in schimb Ghionea a gresit la primul gol,pt ca s-a oprit in loc sa-l deposedeze pe Borbely.Avea tot timpul din lume sa o faca,dar el a preferat sa se opreasca,la fel cum a facut Goian in meciul cu Poli tm,la golul lor egalizator...Agresit si la golul doi.

Apoi,Ghionea si-a mai scos parleala la golul nostru doi,cand a prelungit cu capul pe spate pana la Stancu,care a marcat.

Nota lui Ghionea este cea meritata,doar la Banel mi se pare un pic cam mare...

Doua lucruri,unul bun si unul rau.Cel rau:Zapata .Se vede de la o posta ca are probleme.Sper sa-si revina.Parca nu reuseste sa se concentreze la meci,parca se gandeste la altceva...

Cel bun:Bogdan Stancu.Oare cand antrenorul meserias pe care il iubim va vedea ca el este cel mai bun atacant care a jucat la Steaua in ultimii 15 ani?Sunt convins ca inca nu i-a demonstrat marelui Lacatus ca merita un loc de titular...

kosm1n23.08.2008 19:32

Mi-a placut Steaua astazi! Dar acele erori in aparare ma lasa rece! Nu se poate ca o echipa de talia Stelei sa isi permita asa erori!

stelist24/2423.08.2008 19:45
Te contrazic.Rada nu a gresit la niciun gol,Ghionea la amandoua.Intr-adevar,Rada a jucat foarte slab,dar nu a gresit decisiv,in schimb Ghionea a gresit la primul gol,pt ca s-a oprit in loc sa-l deposedeze pe Borbely.Avea tot timpul din lume sa o faca,dar el a preferat sa se opreasca,la fel cum a facut Goian in meciul cu Poli tm,la golul lor egalizator...Agresit si la golul doi.

Apoi,Ghionea si-a mai scos parleala la golul nostru doi,cand a prelungit cu capul pe spate pana la Stancu,care a marcat.

Nota lui Ghionea este cea meritata,doar la Banel mi se pare un pic cam mare...

Doua lucruri,unul bun si unul rau.Cel rau:Zapata .Se vede de la o posta ca are probleme.Sper sa-si revina.Parca nu reuseste sa se concentreze la meci,parca se gandeste la altceva...

Cel bun:Bogdan Stancu.Oare cand antrenorul meserias pe care il iubim va vedea ca el este cel mai bun atacant care a jucat la Steaua in ultimii 15 ani?Sunt convins ca inca nu i-a demonstrat marelui Lacatus ca merita un loc de titular...

 

Bogdan nu e bun ca varf impins, astfel joaca mijlocas , ce sa ii faci, jucam cu un atacant, asta e...

 

ebonyc23.08.2008 19:50

rada a jucat prost tot meciul. a tot incercat suturi de la 25-30 de metri desi nu stie sa loveasca mingea, a gresit pase scurte, pase simple, a scos un jucator din offside la o ocazie mare a gloriei. singurul moment in care rada mi s-a parut un jucator bun a fost cand a venit la Steaua. doar faptul ca a ajuns sa joace la Steaua mi s-a parut ceva important. la rapid sa nu uitam meciul cu hamburg cand a pasat la adversari in careu si multe alte faze. eu l-am vazut si in realitate e un pic cam emotiv chiar daca la rapid parea un jucator dur. cat despre Ghionea, a gresit destul de mult si el dar daca juca cu Radoi sau Goian langa el alta era evolutia lui astazi sau in oricare meci. sper sa vada si Lacatus lucrul asta. Ghionea daca nu are om care sa-l dubleze nu poate juca nimic, spre deosebire de Radoi care da senzatia ca si daca ar fi singur contra a 10 adversari tot nu ar lasa nimic sa treaca. avem antrenor si trebuie sa vada lucrurile astea. dar stiti, e mult mai usor de pe margine decat din mijlocul actiunii. ar trebui sa-si puna oameni in tribuna care sa vada din alt punct de vedere. a si sper sa-i gaseasca o data locul lui Dayro in echipa ca vad ca nu e jucat calumea. nu-mi dau nici eu seama ce e in neregula dar se vede ca ceva nu merge bine cu el. schimband subiectul sa vedem ce va juca acel pedriel si daca va juca. sa nu uitam ca a mai fost adus un peruan de 21 de ani de care nu s-a mai auzit nimic(doar ca nu prea are treaba cu jocul si probabil a fost lasat sa plece).

cristybossu23.08.2008 19:54
off topic: a zis Becali ca a cumparat un fotbalist din Liga 1 si nu ne spune cine! Cica maine ca acum e la Bucuresti si se transfera in seara asta! Ce ziceti? eu sper sa fie fundas de banda bun! Apropo ce fundasi de banda buni gasim pe la noi ? oare cine sa fie?

 

 

Iti zic eu : nici unul !!!!

Nu e nici un fundas de banda bun pe care sa il cumpere Steaua. Intotdeauna am stat prost la acest capitol...cu exceptii gen : Ogararu sau Emeghara

 

 

 

Andrei IONESCU de la Craiova, a fost in probe in Olanda la PSV.

vrei sa spui ca golansky nu e bun?

dragos_drlsteaua23.08.2008 20:10

Analizand la rece, eu unul zic ca a fost un meci bun al Stelei, daca nu cel mai bun din acest campionat. Am avut mai multe ocazii de a inscrie decat in meciul cu FC Brasov si doar ghinionul si gafa (sper ultima...) lui Zapata au facut sa nu plecam cu 3 puncte de la Bistrita. E clar ca in meciul cu Galatasary trebuie sa revenim la cuplul de fundasi centrali Radoi-Goian, pentru ca am vazut ce a facut Ghionea astazi. Baciu a incercat sa se achite cat mai bine de sarcini, insa e clar ca nu acela e postul lui, Nesu parca se vede deja in tricoul celor de la Utrecht si nu mai trage la fel de tare, sa speram ca in meciul cu Galatasaray se va schimba situatia...La mijloc, Tiago a fost exact, nu insa la fel de exact ca un Lovin sau Ov. Petre. Ati vazut ca se vede absenta celor 2? Cu ei in teren nu luam niciodata golul 2...insa la fel de adevarat e ca nici nu cred ca ne cream ocaziile de astazi. Toja, cel putin pe mine, ma incanta de la meci la meci. Se vede clar ca ecel mai tehnic jucator din lotul Stelei, astazi a incercat o gramada de verticalizari prin un-doiuri, insa cu cine?! Toate mingiile i se intorceau ba in spate, ba la adversar! Bogdan Stancu a fost superb, insa s-a vazut ca dupa ce a fost scos Arthuro, parca nu a mai fost acelasi. E clar ca, pentru a-si face jocul, mai are nevoie de un om in fata sa, iar Arthuro pare ideal pentru aceasta postura. De aceea vin inca o data si spun ca in meciurile in care trebuie sa atacam, in speta cele din campionat, ar fi cel mai bine sa renuntam la jocul cu doi inchizatori, iar in locul unuia dintre ei sa apara Bogdan Stancu, care alaturi de Arthuro, Dayro, Toja si Szekely sa se ocupe de compartimentul ofensiv. Si cred eu ca ar face-o destul de bine!

In rest, numai de bine, ne vedem la meciul cu Galatasaray.

fsoica23.08.2008 20:11

nu credeam ca o sa ajung sa o spun pe asta, dar Becali si-a cam facut partea lui de treaba...

 

a adus antrenor simbol , asa cum vrea galeria... si macar a lasat impresia ca la inceput de sezon nu pune presiune pe el...

 

a adus macar cate un jucator de valoare pentru fiecare post, cu unele rezerve aproape de valoarea titularilor....

 

si totusi, in opinia mea, desi valoare individuala exista in mod evident, nu se leaga de o echipa stralucitoare, cum ne dorim cu totii...

 

normal, se naste o intebare...oare unde e buba?

 

 

am spus si tind sa mai sustin inca faptul ca pestele se impute de la cap, deci Becali pare-se ca e buba...numai ca acum folosesc alte nuante fata de anul trecut, atunci cand mi se cere sa nuantez problemele Stelei, si anume:

 

cred ca daca ciobanelul din Ghencea ar aduce un tehnician adevarat in locul simbolului, s-ar putea naste din nou o mare echipa in Ghencea, sau poate ca meciul de miercuri si timpul il vor ajuta pe Marius Lacatus, mi-o doresc din tot sufletul, desi ratiunea ma indeamna sa cred altceva !

 

Calificati-va si veti avea sansa sa va aratati valoarea fiecare dintre voi in Liga ! Hai baieti !

Fiti mai tari ca turcii !!!!

kosm1n23.08.2008 20:15

Zapata se pare ca incaseaza anul acesta toate golurile salvate miraculos anul trecut! Pacat nu ma asteptam sa fie asa slab inceputul de sezon pt el! Sper sa-si revina pt ca avem nevoie de el 100%!

 

 

stoicavlad4323.08.2008 20:16
off topic: a zis Becali ca a cumparat un fotbalist din Liga 1 si nu ne spune cine! Cica maine ca acum e la Bucuresti si se transfera in seara asta! Ce ziceti? eu sper sa fie fundas de banda bun! Apropo ce fundasi de banda buni gasim pe la noi ? oare cine sa fie?

 

 

Iti zic eu : nici unul !!!!

Nu e nici un fundas de banda bun pe care sa il cumpere Steaua. Intotdeauna am stat prost la acest capitol...cu exceptii gen : Ogararu sau Emeghara

 

 

 

Andrei IONESCU de la Craiova, a fost in probe in Olanda la PSV.

 

da si akuma e al nostru

MD_4Steaua23.08.2008 20:36

Voi, cei din Ro. cine poate sa faca o caracterizare a acestui jucator Ionescu? Meciurile din Ro. le privesc doar pe ale Stelei si rar de tot alte ale altor echipe

spider7123.08.2008 20:44

Daca jucam dela inceput cu Radoi si Rada fundasi castigam meciul.Ghionea(mult prea lent in ultimul timp) a gresit la ambele goluri,Rada nu a jucat foarte bine dar a avut o interventie importanta la o faza cand un bistritean a scapat singur spre poarta.Zapata ar fi bine sa se trezeasca pana miercuri iar cea mai mare deceptie pentru mine a fost Neaga( a ratat doua ocazii imese).

In legatura cu venirea lui Adrian Ionescu la Steaua: o mare TZEAPA luata de becalu

eddie the 'ead23.08.2008 20:46

E etapa a cincea si se continua cu improvizatiile. Corect, titularii trebuie odihniti (desi, pina la urma, e tipic pentru cioban sa se gindeasca la profitul imediat si nu la campionat), in plus sunt si multi accidentati si sper sa nu inceapa iar nenorocirea de acum vreo doi ani, cind am jucat un tur avind aproape o echipa la infirmerie.

 

Dar cred ca ar trebui ca jocul sa se inchege ceva mai bine chiar si cu rezervele. Lucru care nu se intampla si nu e de mirare, de fapt, atita timp cit unii dintre ei (Rada, Neaga) nu prind nici banca, uneori.

 

Ramin si dupa meciul asta cu aceeasi impresie: Steaua are niste jucatori foarte buni, cum nu a avut de mult, si ar putea fi o echipa mare, macar in campionatul asta, asa mioritic, cum e el.

 

Dar inca nu e, iar pe alocuri e chiar o echipa jenanta (jocul lui Ghionea, de azi, aparitia unor Banei si Lovinei ca titulari, oameni cu care nu as avea nimic daca nu s-ar juca cu nervii mei cit stau in teren). Sper in continuare ca e de vina doar timpul si ca dupa mai multe meciuri, se va inchega o echipa solida. Sa vedem in ce directie o vom apuca miercuri.

 

 

f234567k23.08.2008 20:51

Nimeni nu spune ca Ghionea si-a spalat umpic din pacate printr-o pasa de gol?

ssinpadureacualune23.08.2008 20:56
[

 

 

 

 

 

 

Ai probleme grave frate dute si nu mai scrie aici ca esti penibil

Ma cunosti cumva ca sa sti ca am probleme??Nu mai imi da tu sfaturi si nu te mai baga in seama aiurea.N-ai tu valoare sa comentezi ce am scris eu.Mai ales fara niciun argument.Asa ca JET!!

danimarcu23.08.2008 20:58
Nimeni nu spune ca Ghionea si-a spalat umpic din pacate printr-o pasa de gol?

Am spus eu mai sus,daca citeai vedeai.Uite:

Ghionea si-a mai scos parleala la golul nostru doi,cand a prelungit cu capul pe spate pana la Stancu,care a marcat.

Oricum,e preferabil sa-si faca mai bine treaba lui.

 

f234567k23.08.2008 21:02

Imi cer scuze, chiar nu am observat.

Daca nu ma insel, de la revenirea lui, e primul meci in care greseste mai grav. A facut el gafe si mai mari la viata lui( in supercupa cu spurcatii). Sa speram ca nu o sa se mai intample.

«1234»