FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Oficial / Ricardo Pedriel la Steaua

«12»
fcsteaua.ro22.08.2008 10:34

FC Steaua anunta public faptul ca l-a transferat pe internationalul bolivian Ricardo Pedriel Suarez, de la gruparea Jorge Wilstermann, care ocupa locul al treilea in prima Liga din Bolivia.

 

Jucatorul in varsta de 21 va sosi la Bucuresti la sfarsitul acestei saptamani pentru a semna un contract cu clubul nostru.

 

Pedriel este un atacant format la Jorge Wilstermann, echipa pentru care a evoluat, in ultimele trei sezoane, in 39 de partide si a inscris 21 de goluri.

 

De asemenea, tanarul varf a evoluat de trei ori pentru echipa nationala de seniori a Boliviei, pentru care a inscris un gol si a fost desemnat cel mai bun jucator al turneului Copa Aerosur 2008.

 

MoWeed22.08.2008 10:50

Are totusi o rata de goluri buna. Sper sa aiba aceeasi rata si la Steaua....

adidwu22.08.2008 10:54

Ricardo Pedriel ori este un mare chilipir ori o sa fie primul fotbalist bolivian de la Gloria Buzau.

Sper pentru binele Stelei sa se materializeze prima varianta.

enjoy22.08.2008 11:06

@ adidwu

ori nu esti stelist, ori esti doctor si le stii pe toate fara sa le vezi; sper sa n-ai dreptate, cel putin pana mai cresti!

Marius22.08.2008 11:08

Sau ar putea sa aiba dreptate... Mie mi se pare un nou La Torre (daca si-l mai aminteste cineva) cu un plus pentru filmuletele iutub...

MoWeed22.08.2008 11:09

Hai mai intai sa-l vedem la treaba inainte de a ne pronunta pro sau contra...

Marius22.08.2008 11:12

Evident, nimeni nu spune ca o sa fie dat la Buzau, dar trebuie sa admitem ca exista si posibilitatea asta... E un jucator despre care nimeni nu stie nimic, nici macar staff-ul Stelei, d-aia mi se pare similar cu La Torre ala...

DelPiero1022.08.2008 11:16
Sau ar putea sa aiba dreptate... Mie mi se pare un nou La Torre (daca si-l mai aminteste cineva) cu un plus pentru filmuletele iutub...

Totusi,cifrele sale sunt mult peste ceele ale lui La Torre...nu stiu ce sa zic,sa speram ca o sa fie peste Arthuro...si de pe iutub,pare a fi...

strezahuzum22.08.2008 11:25
Evident, nimeni nu spune ca o sa fie dat la Buzau, dar trebuie sa admitem ca exista si posibilitatea asta... E un jucator despre care nimeni nu stie nimic, nici macar staff-ul Stelei, d-aia mi se pare similar cu La Torre ala...

 

Sau cu ala din Chile, Pinto ... va mai aduceti aminte ce isterie a fost cu Pinto, ca vine, ca nu vine, samd ?

cRiss4Steaua22.08.2008 11:35

la fiecare transfer sunteti asa de pesimisti .. asteptati jucatorul sa joace intai si apoi sa va dati cu parerea.. cand vedeti ce cifre are spuneti ca nu va face nimic la Steaua .. sa vedem

BAFTA!

1uLy4Nn22.08.2008 12:11

am asteptari mari de la el. este adus de impresarul care l-a adus si pe Toha :P

c.ronaldo1722.08.2008 12:23

Pato din Ghencea! :clap:

zyder22.08.2008 12:23

ori ce ati zice voi mai rau ca, kapetanos nu poate fi...:))

EruptioN22.08.2008 12:27

:steag_cruce_invers: e un transfer bun pentru Steaua.. sper sa dea multe goluri

 

Marius22.08.2008 12:27

Uite, ronnie stie... bolivianul asta imi pare o combinatie intre Pato, Messi, Aguerro si Lennon, deci clar, o sa rupa tot!

catasteaua1722.08.2008 12:47

bravo Steaua se pare ca este un tanar promitator :steag_sah_mic:

mountytoma22.08.2008 13:04
ori ce ati zice voi mai rau ca, kapetanos nu poate fi...:))

 

nu am nimic cu kapetanos, dar in viata este bine sa te feresti de "mai rau nu se poate!"

 

ca daca mai bine e greu de realizat, mai rau se poate intotdeauna. dar bolivianul asta mie mi se pare ceva de genul lui Adi Ilie, abia astept sa il vad in Ghencea!

ultrash22.08.2008 13:19

pare promitator baiatul, dar daca l-am luat ca sa stea pe bara mai bine ramane acolo ...

ca si Stancu tinut pe tusa de un anume...arthuro care,sa fim seriosi,numai mare fotbalist nu este (Thereau era cu 3 clase peste el)

stoicavlad4322.08.2008 13:57

mi se pare ca e un atakant bun ...sa vedem ce poate baiatu :steag_cruce_invers:

steaua_gloria22.08.2008 13:58

Inca o data , campionatul bolivian e peste divizia B de la noi ?

eddie the 'ead22.08.2008 14:43

Inca o data , campionatul bolivian e peste divizia B de la noi ?

 

Sincer, nu cred, dar, din filmuletele pe care le-am vazut si eu, ca tot stelistul, pe tub, cu baiatul asta, am observat la el o mare calitate: trimite mingea spre poarta fara sa stea prea mult pe ganduri. Si o trimite si bine... La minusuri, mi se pare cam firav.

maye22.08.2008 14:47

sa vedem ...si atat...deocamdata pana il vedem mai bine ne certam p pretul biletelor d la Bistrita:))

stoicavlad4322.08.2008 15:06
sa vedem ...si atat...deocamdata pana il vedem mai bine ne certam p pretul biletelor d la Bistrita:))

aici ai dreptate dc drq au pus aia biletele asa de scumpe:O:O?

 

septi_eu22.08.2008 15:35
baiatul asta, am observat la el o mare calitate: trimite mingea spre poarta fara sa stea prea mult pe ganduri

 

Si cu stangul si cu dreptul la fel de bine! Daca mai stie si cu capul (s-au vazut cateva executii), eu spun ca o sa se impuna titular.

 

c.ronaldo1722.08.2008 15:38
Inca o data , campionatul bolivian e peste divizia B de la noi ?

 

Hai ba fi serios, parca Divizia B la noi ar fi Champions League.

«12»