e un jucator cu calitati dar de la a avea calitati si talent pana la a fi un jucator mare e drum lung. din filmulet ma impresioneaza cand suteaza cu dreptul o respinge portarul apoi expediaza o bomba cu stangul. ca va fi bun sau nu eu apreciez faptul ca se orienteaza spre piata asta sudamericana. demult imi doream sa exploram si noi aceasta piata; ca e vorba de argentina, chile, columbia, bolivia, e bine ca se face ceva. si marcelo moreno un jucator apreciat si de suporterii nostri tot din bolivia e. pacat ca a ajuns la shahtior, pt ca il vedeam la o echipa adevarata, dar se pare ca banii sunt destul de importanti pentru unii. s-o tina tot asa conducerea si sa aduca un fundas lateral ca e jale. Banel ar avea calitatile necesare porstului de fundas dar sta prost cu concentrarea. autogolul cu Poli Iasi l-a dat din postura de fundas dreapta daca nu ma insel. poate i-a venit si lui mintea la cap.
