Ce asteptati de la urmatorul joc ?
Din ce am inteles eu, de pe unele forumuri:
1. FIFA09 va fi construit special pentru PC, si nu pe baza variantei pentru console, cum s-a intamplat in ultimii ani.
2. Grafica NextGen, 350 de animatii noi.
3. Meniu nou. Design, optiuni noi, etc. Optimizare pentru HD.
4. Nou mod de control: follow the mouse (!!!). Evident, in afara modurilor deja clasice: tastatura sau gamepad.
5. Controale complet editabile.
Se pare ca jocul o sa apara la sfarsitul lui septembrie, la acest moment fiind terminat in proportie de 70%.
LE: Poze AICI .
