FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Aur la sol pentru Sandra Izbașa! Aur la maraton pentru Constantina Tomescu!

«12»
fcsteaua.ro17.08.2008 13:29

Ziua de azi a mai adus delegației României încã 3 medalii. În urmã cu câteva momente, gimnasta Sandra Izbașa - sportivã a CSA Steaua - a cucerit medalia de aur la proba de sol, cu un exercițiu notat cu 15,650! Sandra Izbașa a reușit sã le întreacã pe gimnastele țãrii gazdã și a ocupat podiumul alãturi de americancele Shawn Johnson și Nastia Lukin.

 

În proba de tradiție a maratonului, cursa de 42 de kilometri și 195 metri, a triumfat Constantina Dița Tomescu. Sportiva din România a reușit sã cucereascã aurul într-una din cele mai dificile și mai prestigioase curse ale întrecerii olimpice!

 

Tot azi, echipajul de canotaj 8+1 al României a cucerit medalia de bronz, clasându-se în urma echipajelor SUA și Olandei.

 

Felicitari sportivilor noștri!

f234567k17.08.2008 13:39

Inca o medalie stelista! Felicitari si pentru Constantina Tomescu!

LARI17.08.2008 13:43

EEEEESSSSSSSSSTTTTTTTTEEEEEE!!!!!!!!!

comore17.08.2008 13:49

Avem cea mai frumoasa si valoroasa gimnasta din lume, Sandra Izbasa. Cel putin la sol. Cand am vazut ca a ratat chinezoaica am stiut ca luam aurul si l-am asteptat cu lacrimi in ochi. Pentru mine e cea mai frumoasa medalie pentru ca, de mica am urmarit cu mare placere gimnastica la jocurile olimpice. Imi pare rau ca nu avem nicio reprezentanta in concursul de maine de la barna, unde am avut mereu rezultate de exceptie.

fedora17.08.2008 13:57
Avem cea mai frumoasa si valoroasa gimnasta din lume, Sandra Izbasa. Cel putin la sol.

Si la paralele sau sarituri e mai urata? :D

cRiss4Steaua17.08.2008 14:00

Bravo Sandra!

NicoSoulSteaua17.08.2008 14:05

Se pare ca vorba romanului :socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ, e valabila si-n cazul acesta.Delegatia romana a sperat sa se-ntoarca cu 15 medalii de la Beijing si poate se va adeveri zicala,de data aceasta favorabil noua.

 

Bravo !

Raduccio17.08.2008 14:11

Parca medalia e mai stralucitoare cand vine de la o stelista. Eu o sa ma bucur totusi si cand o sa castige Dragulescu!

adidwu17.08.2008 14:22

Bravo Sandra .bravo d-na Dita-Tomescu.

Proba de maraton e criminala,cel putin pentru neavizati.

KolloSal17.08.2008 14:27

Avand in vedere in ce conditii jalnice se pregatesc sportivii/sportivele este un miracol ca am reusit sa obtinem atatea medalii pana acum. Pt efortul depus si perseverenta de care dau dovada merita toata stima si admiratia noastra.

Felicitari tuturor medaliatilor la Olimpiada!!!!

axl17.08.2008 14:33
Proba de maraton e criminala,cel putin pentru neavizati.

Sau cel putin asa ne invata legenda de la Marathon.

CatalinBerceni17.08.2008 14:34

Felicitari Sandra Izbasa ! , a 5-a medalie in contul Stelei.....:D

fiara717.08.2008 15:02

Ia mai terminati bai cu Olimpiada voastra. Ce atatea felicitari? :ce_oameni: Cate goluri sau pase de gol au dat astea in cariera lor??? Ce mare lucru e sa castigi un Marathon cand restul concurentelor sunt rupte de oboseala?

 

Forza Banelinho. I'm L-O-V-I-N it.  :gathering:

laur_2317.08.2008 15:29

Felicitari din suflet Sandra!

Deja a devenit obisnuinta in aceasta ultima saptamana sa vorbim la superlativ despre reprezentantii Stelei la olimpiada, insa era frumos sa obtinem aur si la canotaj...Nu s-a reusit acest lucru, nu-i nimic! E buna si medalia de bronz.

Felicitari si Constantinei Tomescu! Merita pentru acest urias efort pe care l-a depus la maraton...

Multumim Sandra Izbasa!!!!! A FOST FOARTE EMOTIONANT...concursul, festivitatea de premiere...

Raulredblue17.08.2008 15:34

fiara...esti dus..

 

 

ia uitati aici topu` medaliilor..

 

Medal Standings Aur Arg BR Total

1 ChinaCHN 35 13 13 61

2 United StatesUSA 19 21 25 65

3 Great BritainGBR 11 6 8 25

4 GermanyGER 9 6 6 21

5 AustraliaAUS 8 10 11 29

 

iar noi avem 4 aur....1 arg....3 bronz....

 

 

cum e posibil frate sa obtina 35 medalii de aur...doamne....si 61 de medalii total....usa 65 total..

MoWeed17.08.2008 15:50

Bravo, felicitari celor doua sportive! steagro

 

 

Noi avem asemenea sportive de aur si ne f**e grija de drogatul ala de Mutu...Ele sunt adevaratele simboluri ale Romaniei deoarece in ciuda infrastructurii si situatiei materiale precare din sporturile lor au reusit sa fie cele mai bune din lume. Pentru ele ar trebui sa faca Borcea cont...

 

jcd17.08.2008 16:18

Cred ca le putem lauda si felicita pe aceste sportive si fara sa il injuram pe Mutu in acelasi timp...

Felicitari delegatiei romane de la Beijing si mai ales celor care au reusit asemenea performante!

Felicitari Sandra!

Felicitari Constantina!

ytse jam17.08.2008 16:30

felicitarile mele. mandru ca sunt roman

MALDINI17.08.2008 17:28

Felicitari fetelor ! Vreau sa spun ca finala Sandrei Izbasa am vazut-o impreuna cu fratele meu la TV...cand a inceput romanca noastra exercitiul deja ma cuprinsese-ra emotiile.Pana sa faca ultima diagonala i-am zis fratelui meu ca daca va reusi sa o execute bine si nu se va incurca o sa fie campioana olimpica , si asa a fost ! Bravo fetelor !! Inca odata felicitari !! Sper ca sa reinvie gimnastica .. iar pentru atleti : sper ca o veti urma pe Constantina Tomescu.Pacat de meciul de handbal cu Norvegia , dar sper ca fetele isi vor revenii pentru ca au valoare si au puterea sa castige aurul !

 

HAI Romania !

Irresistible23Steaua17.08.2008 17:54

Felicitari fetelor !!!

 

Mandru ca sunt ROMAN!

 

:steag_cruce_invers:

sabin130717.08.2008 18:44
Bravo, felicitari celor doua sportive! steagro

 

 

Noi avem asemenea sportive de aur si ne f**e grija de drogatul ala de Mutu...Ele sunt adevaratele simboluri ale Romaniei deoarece in ciuda infrastructurii si situatiei materiale precare din sporturile lor au reusit sa fie cele mai bune din lume. Pentru ele ar trebui sa faca Borcea cont...

Mare dreptate ai. Acesti sportivi romani medaliati la JO sunt eroi tinand cont de situatia dezastruoasa a bazelor sportive de la noi. Si cele care au mai ramas sunt prazi sigure ale canibalismului imobiliar.

 

Felicitari! Suntem mandri de voi!

suportera_nr.117.08.2008 18:56

felicitari ambelor fete, chiar daca doar SANDRA este stelista! felicitari Sandra, felicitari Constantina!

Ionutjoss17.08.2008 22:01

hAI steagro

ultras_florin2017.08.2008 22:11
fiara...esti dus..

 

 

ia uitati aici topu` medaliilor..

 

Medal Standings Aur Arg BR Total

1 ChinaCHN 35 13 13 61

2 United StatesUSA 19 21 25 65

3 Great BritainGBR 11 6 8 25

4 GermanyGER 9 6 6 21

5 AustraliaAUS 8 10 11 29

 

iar noi avem 4 aur....1 arg....3 bronz....

 

 

cum e posibil frate sa obtina 35 medalii de aur...doamne....si 61 de medalii total....usa 65 total..

 

China si SUA au o populatie mult mai mare ca Romania,China avand 1,3 miliarde locuitori iar SUA 250 de milioane.In plus la ei sportul este o prioritate,spre deosebire de tara noastra(chiar primul ministru spunand asta).Nu mai vorbim aici de baze sportive,selectie,antrenori s.a.m.d.

In aceste conditii trebuie sa fim mandri de rezultatele obtinute la Olimpiada.

alina_ely18.08.2008 01:24

Bravo Sandra!...bravo Constantina Tomescu.!...ne ati facut mandri ca suntem romani...,si inca o data,mandri ca suntem stelisti! fular-campionii

«12»