FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Prost sa fii, noroc sa ai, sa pici cu Galatasary

«12»
fcsteaua.ro01.08.2008 11:21

Era bancul care circula in 1989 dupa tragerea la sorti. In timp ce AC Milan si Real Madrid disputau ce toti vedeau ca fiind finala Cupei Campionilor, noi ne razboiam in Balcani cu "Ciolac Tanju" Cum trec anii... cum se invarte roata... Istanbul este o metropola care respira si mananca fotbal dupa ce ne-a importat cu arcanul sau cu banul fotbalistii cei mai reprezentativi. Hagi, Rotariu, Popescu, Adi Ilie, Filipescu, Lutu, Ovidiu Petre, Radu Niculescu stelisti care au aparat culorile turcilor la un moment dat, i-au invatat fotbal si i-au crescut in armada redutabila care sunt astazi. Galatasaray a crescut fenomenal si, desi nu a fost cap de serie, era dupa parerea mea cea mai puternica echipa ce ne putea iesi in cale, chiar mai tare decat Atletico Madrid. Ne cunosc foarte bine, joaca si se antreneaza inca sub spiritul impus de Hagi, iar atmosfera de pe Ali Sam Yen o stim cu toti "wellcome cu Ali Sam Yen Hell!" spun turcii si au dreptate.

 

Nu ma lamentez cu aceasta tragre la sorti, ci din contra. Daca avem fata de Liga Campionilor acesta este modul de a ajunge acolo, nu chinuindu-te cu Bate Borisov. Dupa un Euro fenomenal Cetin, Asik, Ucar, Balta, adica linia de fund a Turciei identica cu cea a Galatei, urmati de Hasan Sas, Topal, Arda Turan carora li se aduga proaspat achizitionatul Harry Kewel vor da piept cu Banel et company... O oaste de ieniceri versus baietii nostri ce tocmai au rapus Besiktas intr-un amical premonitoriu parca.

 

Avem sansa noastra, jucam primul meci afara, avem traditia de partea noastra, am maturat in trecut cu Galata si mai avem inca ceva de partea noastra: O harsaiala mediatica, un latrat si un scuipat ce ne urmareste din timpuri imemoriale: BULANUL PROVERBIAL AL Stelei. Asa spuneau mereu dinamovistii, rapidistii si diversii -isti. Iata ca dupa Rosenborg, Standard sau Bate Borisov putem demonstra ca suntem mari. Doar ucigand un balaur precum Cim Bom putem porni cu dreptul spre campionat, iesirea din Liga in primavara si alte obiective marete dar tangibile.

 

Este o dubla de totul sau nimic, daca ne iese avem moral, inchidem gura tuturor pot spune chiar ca rupem gura targului, daca esuam incepe frecusul, becalul va urla, Lacatus va fi demis, jucatorii vor fi descumpaniti, vanduti, iar noi vom incepe un sezon de framantari si de parcurs slab in campionat si poate chiar si in UEFA.

 

Alex (keluboss)

 

MoWeed01.08.2008 11:26

Stii cum se zice: norocul tine cu cei puternici...

xDaJACKALx01.08.2008 11:34

E bine ca avem jucatori care au venit la Steaua special pentru juca in UCL, astfel vor fii foarte motivati.Probabil daca echipa ar fii fost formata in mare majoritate din jucatorii care au jucat si in sezoanele trecute in competitiile europene pentru Steaua, dorinta de victorie nu ar mai fi fost asa de mare.

maye01.08.2008 11:36

daca trecem meritam Liga...mai bine cu ei ...sa vedem macar daca avem fata de Liga..si sunt convins ca daca trecem de ei...facem mai mult de 1 pct in grupe..

eddie the 'ead01.08.2008 11:37

Am vazut ca iar au inceput lamentarile - nu, vai, Galata, suntem mincati - si nu-i inteleg pe cei care vor performante jucind numai cu echipe mici.

 

Departe de mine dorinta de vedea-o pe Steaua eliminata din Liga. Nu pot sa tin cu o alta echipa cind joaca echipa de suflet (pentru asta exista dinamovistii).

Totusi, poate ca punctele negre nu sunt chiar atit de multe in cazul unei necalificari. Lacatus inca nu a demonstrat ca stie meserie si poate ca un alt antrenor ar fi mai nimerit, ciobanul isi va da seama ca nu poti face treaba cu tot felul de transferuri tip "daca e gratis e bun" (desi nu stiu daca ar putea percepe neuronul lui propria vina, dincolo de o presupusa vina a lui Lacatus), ne vom putea concentra pe campionat si UEFA (o competitie mai pe calapodul nostru)...

 

In sfarsit, ne vom lamuri repede ce si cum.

TaneR01.08.2008 11:59

As a Galatasaray fan, I wish you best luck but we gonna beat you :)

We will host you in İstanbul with pleasure, in order to see our fantastic football & supporters, please come to our home.

:steag_cruce_invers:gsbayrakhf7.gif

fedora01.08.2008 12:00

TaneR, you are so kind, we shall come and bring a present: 0-1 Dayro 0-2 Stancu 0-3 Szekely.

Please take notes.

TaneR01.08.2008 12:03
TaneR, you are so kind, we shall come and bring a present: 0-1 Dayro 0-2 Stancu 0-3 Szekely.

Please take notes.

Please you also take your note;

 

1 Nonda

1 Lincoln

1 Kewell

1 Linderoth

1 Arda

 

5-0 in İstanbul

 

MoWeed01.08.2008 12:04

@TaneR

 

You are dreaming. Maybe we will not beat you in Istambul, but we will certantly not loose by such a margin...

Bundy01.08.2008 12:05

E Galata....si?

fedora01.08.2008 12:08
1 Arda

You know, in Romanian, "Ar da" can be translated as "would score".

Of course, he would score if he could.

Spreak freely while you can!

TaneR01.08.2008 12:14
@TaneR

 

You are dreaming. Maybe we will not beat you in Istambul, but we will certantly not loose by such a margin...

may some overstating but if you see this score, it should not be surprise.

 

 

fedora01.08.2008 12:21

TaneR, do you know what the title of this topic says?

"It doesn't matter you're stupid if you're lucky and meet Galatasaray".

We were lucky enough and scored 4 against you.

It's all about history.

Click here to remember!

fansteaua4601.08.2008 12:25

hapciu

DelPiero1001.08.2008 12:30
TaneR, you are so kind, we shall come and bring a present: 0-1 Dayro 0-2 Stancu 0-3 Szekely.

Please take notes.

Please you also take your note;

 

1 Nonda

1 Lincoln

1 Kewell

1 Linderoth

1 Arda

 

5-0 in İstanbul

And 6 Dayro!Hahaha!What do u think about this?

P.S.Ne-au invadat turcii taticule! :noexpression:

MoWeed01.08.2008 12:32
P.S.Ne-au invadat turcii taticule! :noexpression:

Ca la Calugareni:)))

vlad7501.08.2008 12:33

spumos dialogul cu fanul turc.Sa continuati pe un ton civilizat pentru a arata cine suntem.

joe2101.08.2008 12:43

Taner, may I take this opportunity to be proud that even Galatasarays' supporters are viewing our site that mean that you fear about Steaua and also you respect our team. Regrading the score we, the Romanians, would prefer to say, let's see at the end and who's the best win, so don't speak before my friend to avoid surprises and disappointments...

cristinelly01.08.2008 12:50

vorbiti respectuos!

GuessWhoo01.08.2008 13:07
cine e TAner asta??? Bai scarbaa!!!!Pai tre sa jucat in 15 oameni 3 zile la rand ca sa puteti sa ne dati voi 5 goluri. :))))

eu cred ca e taher din ghiulesti !

 

bubylycy01.08.2008 13:14

Ii batem pe turci.... :hai_steaua:forzateaua

as zice ca am avut putin noroc..:)

Living_Dead_Stripper01.08.2008 13:31

Prost sã fii, noroc sã ai,

Pici cu Galatasaray,

Bre ne'a Gigi, sã trãiești!

Prost sã fii, noroc cã ești...

cetateandeonoare01.08.2008 13:55

cel ami frumos adversar posibil ... am aproape acelsi sentiment pe care l-am avut dupa ce am auzit ca jucam cu romii in UEFA

 

Tavone01.08.2008 13:58
Prost sã fii, noroc sã ai,

Pici cu Galatasaray,

Bre ne'a Gigi, sã trãiești!

Prost sã fii, noroc cã ești...

loooooooooool! bravo tata!!!

Northboy01.08.2008 14:01

lasa ca se roaga nea Gigi' si trecem si de astia :)))

«12»