FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Steaua Bucuresti - AS Roma

«123»
dorianpirau26.07.2008 17:52
Pe net nu se poate vedea live meciu Steaua cu roma ?

 

Incearca pe www.rojadirecta.org, instalezi sopcastul si ar trebui sa mearga dar....Doamne ajuta!

 

Nu merge pe sopcast...am incercat...numai de la Myp2p.com.

handrei26.07.2008 18:04
Pe net nu se poate vedea live meciu Steaua cu roma ?

 

Incearca pe www.rojadirecta.org, instalezi sopcastul si ar trebui sa mearga dar....Doamne ajuta!

 

Nu merge pe sopcast...am incercat...numai de la Myp2p.com.

 

Incearca ultimul link de aici http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=...amp;part=sports

dorianpirau26.07.2008 18:07
Pe net nu se poate vedea live meciu Steaua cu roma ?

 

Incearca pe www.rojadirecta.org, instalezi sopcastul si ar trebui sa mearga dar....Doamne ajuta!

 

Nu merge pe sopcast...am incercat...numai de la Myp2p.com.

 

Incearca ultimul link de aici http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=...amp;part=sports

 

mi se tot intrerupe...nu stiu de ce..Shit!!!

handrei26.07.2008 18:10
mi se tot intrerupe...nu stiu de ce..Shit!!!

 

Same here -- probabil nu sunt destui useri

dorianpirau26.07.2008 18:15
mi se tot intrerupe...nu stiu de ce..Shit!!!

 

Same here -- probabil nu sunt destui useri

 

Si toti rahatii aia de italieni se uita la meci...BTW..1-0 Steaua!!!

danimarcu26.07.2008 18:54

Prima repriza e datatoare de sperante...

Dintre noii veniti,brazilianul se vede de la o posta ca loveste mingea ca un profesionist, Thiago stie fotbal,dar nu s-a integrat inca,Szekely la fel...Despre cei mai vechi, Dayro sper sa confirme anul asta, e un jucator fabulos,pacat ca nu prea are cu cine...Sper sa conlucreze bine cu brazilianul si cu Thiago(care nefiind roman are totusi alta cultura...)

Jucam destul de dezinvolt,dar cu prea multe pauze in care ne lasam dominati.Daca am juca asa si in meciurile din CL probabil ca nu am mai iesi de pe teren cu caruta plina...

Totusi e un joc amical, astept sa debutam cu dreptul in campionat,ca sa putem spune ca legam jocul.Deocamdata nu e rau,iar un rol important in desfasurarea primei reprize l-a avut publicul,care este ca intotdeauna la inaltime!

Sper sa castigam,ar da bine la moral!

Raul198826.07.2008 19:04

pe pagina oficiala puteti sa audeti meciul live :steag_cruce_invers:

kramer127026.07.2008 19:09

rog puneti la noapte meciul pe torrente, ca a fost jale azi pe p2p.

 

dorianpirau26.07.2008 19:10

Nu stiu daca cineva a inregistrat meciul, dar ati putea sa il uploadati, si sa il putem downloada cu Utorrent? Thank You!!!!! :steag_cruce_invers:

stelist nebun26.07.2008 19:33

hmmmmmm......deci eu nam mai scris de mult aici:(.dupa parerea mea plecarea lui Dica nu a facut rau echipei!!!!...echipa ca szekely si daryo mi se pare mult mai buna si mai energica..dar totusi este un amical...zapata apara bine de cand a venit si sper sa o tina tot asa..rada Goian ghioanea p Marin..joaca bine cum jucau si inainte..Nicolita a jucat nasol...szekely a jucat bine dupa parerea mea..daryo e creieru echipei..si arthuro pare un super atacant..de b Stancu nu zick nimik pentru ca nu l-am vazut prea mult la munca...si cum toti speram speram sa facem ceva in grupe anul asta..nu doar calificarea!!!!!succes

 

goooooooollllllllllllll Steaua:D bv Neaga... 3-0..un amical foarte bun..dar as roma nu este la forma maxima:)..dar oricum este o victoriwe buna care da incredere tuturor

zloty26.07.2008 19:36

hai ca e bn ,joc bun in seara asta ,echipamente frumoase ,speranta ca Ochirosii il scote din echipa pa Banel,

Ps:tiago ala chiar a jucat bn a recuperat ,sta bn pa picioare ,dribleaza :-?? pare ca sia imbunatatit jocu

fsorini26.07.2008 19:47

Unde mai sunt "stelistii pana la moarte" aia de scuipau pe jucatori, antrenori, conducere tehnica? Cred ca le-a inghetat scuipatul in gura.

dax4726.07.2008 19:54

Frumos meci ! Putem sa dormim frumos, pana la primul meci oficial...

 

Multumim Steaua pentru acest meci frumos ! Cineva sa-l ridice pe traker.

 

ps : Pentru astia care cred ca acum Steaua e Campioana de Champions League - asta a fost doar un meci oficial. Nu va imbatati cu apa plata ! Easy... Sa nu credeti ca vom rula in campionat, ca iar vin Gloria sau Iasul si ne bat acasa. Fiti optimisti, dar realisti !

zloty26.07.2008 19:58

acuma sa asteptam meciu de miercuri sa vedem ce va fi ,un spectacol pe cinste , echipa a jucat bine si echipa e pregatita de nou campionat

ps:vad ca au inceput sa apara "martirii " postati si voi daca aveti vreo parere despre meci

AdrianUltras2526.07.2008 19:58

Sper ca acest joc sa nu fie doar un accident.Ar fi perfect daca echipa ar juca asa tot sezonul.

Sper totusi ca Lacatus a vazut cum sta treaba.

 

Ochirosii e peste Nicolita iar Dayro Moreno e un golgeter adevarat.

Ar fi bine sa se incerce si exploatarea formei de care da Stancu dovada.

 

 

E cel mai bun meci facut de Steaua de mult, mult timp.

Total diferit de ceea ce a aratat pana acum.

 

Repet, sper ca acest meci sa nu fie doar un accident.

boolq26.07.2008 20:03

Frumoasa seara...dupa aceasta perioada de pregatire eu vad echipa cam asa:

 

Zapata

 

Golanski Radoi(Goian) Ghionea(Rada) Emeghara/P. Marin

 

Tiago

 

Szekely Dayro Plesan Ochirosii/Toja

 

Kapetanos

 

Cu echipa asta clar rupem tot in campionat si sansele vor fi aproape de 100% sa intram in grupele CL...si am vazut clar Kapetanos CU MULT PESTE Arthuro!

 

Forza Steaua!

Lucas26.07.2008 20:05

Jocul intr-adevar a fost promitator, insa nu este loc de entuziasm excesiv.

 

Doua lucruri mi s-au parut a iesi in evidenta in acesta seara: calitatile lui Tiago si fraza comentatorului Pro TV: "Lovin lumineaza deseori jocul Stelei cu pasele sale.":)

 

In rest Szekely nu este nicio surpriza, Arthuro are forta si tehnica, B. Stancu pare a fi un foarte bun oportunist, Neaga pare a-si reveni, iar Ochirosii, ar cam trebui sa-l scoata pe "atletul ciocolatiu ratacit printre fotbalisti" din echipa.

 

Doamne-ajuta!

 

zloty26.07.2008 20:07

@boolq cred ca ai avut impresia asta deoarece jocul era mult mai lejer cand a evoluat kapetanos ,eu zic ca daca jucau invers arturo tzi se parea mai bun

AdrianUltras2526.07.2008 20:07

mie nu mi s-a parut Kapetanos un asa de mare jucator.

Arthuro poate ca nu a avut asa de multe ocazaii dar stie foarte bine jocul fara minge.

Trage oameni dupa el si intoarce mingi.

 

Kapetanos se zbate mai mult pt el insusi.

 

Cred ca sunt atacanti destul de diferiti ca profil.

boolq26.07.2008 20:09

@zloty da se poate sa ma insel...oricum l-am vazut pe kapetanos integrat mult mai bine si nu stiu pana la urma care e mai bun dar sper ca cel care joaca sa dea multe goluri...daca e e arthuro acela e ok...dar eu il vad pe kapetanos...ba chiar si Stancu...dar nu stiu

oricum ar arata frumos echipa :D forza Steaua!

zloty26.07.2008 20:11

@boolq sa se dea cat mai multe goluri nu ma intereseaza cine le da ,poate sa dea sii siii siiii............. Banel da nu cred:))

AdrianUltras2526.07.2008 20:11

bai da' l-ati vazut pe Banel cand l-a facut pe Cicinho....

 

Mama!!!

 

Aia e o faza de povestit la nepoti! :))

danimarcu26.07.2008 20:13
Unde mai sunt "stelistii pana la moarte" aia de scuipau pe jucatori, antrenori, conducere tehnica? Cred ca le-a inghetat scuipatul in gura.

Nu te grabi ca fata mare la maritat!

 

Eu zic ca ,daca continuam pe linia asta,Steaua va redeveni echipa vitezista de altadata...

Totusi,nu uita ca e doar un meci amical.In Liga mocirlita a lu'puscarie mai joci si pe terenuri denivelate, mai joci si impotriva unor echipe rudimentare,care stiu doar sa se apere si sa rupa picioare,mai joci si impotriva arbitrilor...

Sunt convins ca "stelistii pana la moarte" de care pomenesti ar fi cei mai fericiti din lume daca jocul echipei ar merge,si daca Lacatus da dovada ca s-au inselat si ca este un bun antrenor...

Ma bucura enorm evolutia Stelei din seara asta.Demult nu am mai vazut Steaua jucand atat de bine!

Sa dea Domnu' sa o tinem tot asa!

AdrianUltras2526.07.2008 20:19
Sunt convins ca "stelistii pana la moarte" de care pomenesti ar fi cei mai fericiti din lume daca jocul echipei ar merge,si daca Lacatus da dovada ca s-au inselat si ca este un bun antrenor...

 

 

Am spus-o de nenumarate ori, de fiecare data cand am atacat jocul prost al Stelei, ca nu imi doresc altceva decat binele acestei echipe, indiferent de antrenor sau jucatori.

kosm1n26.07.2008 20:27
Frumoasa seara...dupa aceasta perioada de pregatire eu vad echipa cam asa:

 

Zapata

 

Golanski Radoi(Goian) Ghionea(Rada) Emeghara/P. Marin

 

Tiago

 

Szekely Dayro Plesan Ochirosii/Toja

 

Kapetanos

 

Cu echipa asta clar rupem tot in campionat si sansele vor fi aproape de 100% sa intram in grupele CL...si am vazut clar Kapetanos CU MULT PESTE Arthuro!

 

Forza Steaua!

 

Pentru ce a fost Kapetanos peste Arthuro? pentru doua suturi slabe? la al doilea a avut 3 secunde sa controleze mingea si sa traga si cu toate astea a tras slab, tinand cont ca timpul in care trebuie sa sutezi in Champions e de 1 secunda sau mai putn cateodata pe Kapetanos il vad rezerva si afara inca din retur! Arthuro mi se pare un jucator cu experienta si ca rezerve de lux Badea si Stancu!

«123»