De la juniori trebuie invatate chestiile de baza
Banuiesc ca antrenorii de la juniorii lui FC Arges sau CSM Resita (sa ma refer strict la Mutu si Chivu) sunt toba de carte...
Nu are nicio legatura ca pe antrenorul grupei '93 de la Steaua il cheama becali, Copos sau turcu. In Romania, mare parte din formarea unui jucator tine de caracterul si vointa acestuia.
Ca tot o dai cu lipsuri in bagajul de cunostinte, am sa-ti spun o mica poveste. Acum ceva ani, un fost coleg de-al meu (mai mare cu 3 ani) era mahnit pentru ca antrenorul echipei de div. B care voia sa-l transfere i-a spus ca nu il ia pentru nu suteaza bine cu amvele picioare. Amicul meu s-a antrenat o iarna intreaga cu echipa de div. C unde activa si a invatat sa traga si cu dreptul. Joaca si acum fotbal la nivel profesionist.
Virgil,
Uitasem ca a murit, sa-i fie tarana usoara. Totusi, raman la parerea ca nu a fost un antrenor senzational.