Altidore face cat toata Liga 1....si are sub 20 de ani ,l-au cumparat cei de la Villareal
Sau Freddy Adu..
Ar mai fi un mijlocas dreapta: danny szertela.Insa la noi cine dracu sa se uite....Argaseala?

Dan:ai uitat sa precizezi,ca soccer-ul are cei mai multi sportivi practicanti.....depaseste cele 4 sporturi americane.
Vreau sa-mi dai exemple de jucatori consacrati, nu niste pustani gen Pit la Roma, Al.Iacob in tratative cu Inter, Copil cu Celtic etc.
Si daca talentele le pleaca la 17-18 ani, cum poate MLS-ul sa fie un campionat puternic? Vorbiti tampenii. FC Brasov s-ar bate la titlu in MLS.
ce ironic apar ultimele 2 propozitii din paragraful tau. dupa cuvantul "tampenii" "FC Brasov s-ar bate la titlu in MLS"
inainte sa spui idiotenii din astea si sa arunci in stanga si in dreapta cu "nu va pricepeti la fotbal", ia-ti un calmant si incearca sa gandesti mai in amanunt. Lasa exagerarile tampite...nu idolatrizeaza nimeni MLSul. Este o Liga pe care o urmaresc in detaliu, la fel ca si pe cea romana. Deci pot face niste comparatii pertinente. Si crede-ma as fi preferat ca Liga romana sa fie cea mai tare din lume si sa avem cea mai tare nationala. insa din moment ce nu e nici pe departe asa trebuie sa fiu obiectiv.
Altidore si Rossi, Villareal, Brad Guzan-Aston Villa , Spector ex Man U, acum la West Ham, Friedel-Man City, Keller ex Totenham, acum la Fulham, la fel si golgeterul McBride, Johnson, Bocanegra, Onyewu la Newcastle, Cherundolo capitan la Hanover, Beasley la Glasgow Rangers, Adu la Benfica, Cervi la Portsmouth, Howard ex Man U la Everton, Bradley-As Monaco, . In afara de Adu si Altidore, care sunt de mare viitor, restul sunt fotbalisti consacrati, titulari la echipele lor. Iar astia sunt cei ce mi-au venit imediat in minte. Daca mai stau sa ma gandesc un pic mai adaug 10-15 nume. Ia vino tu expertul in fotbal si spune-mi despre marile puteri fotbalistice Getafe, Sahtar, Sienna, Catania, Auxerre si vedetele noastre autohtone care cu greu isi fac loc in echipele astea.
Echipa nationala are jucatori destui, antrenorul insa lipseste. Asta a fost cauza principala pentru care nu au ajuns mai sus de sferturi la Mondiale. La nivel de juniori, nationalele under 23, 21 sau 17 ajung regulat in sferturi sau semifinale la toate comeptitiile mondiale la care participa. Liga e infiintata doar de 11 ani. Normal ca nu e inca la nivelul EPL, La Liga sau Il Calcio, insa e o Liga in constructie, ce progresaza stabil si sigur, sanatoasa, fara coruptie, jigniri, telenovele si fotbalisti cu basini in cap.
Din pacate asezarea geografica nu permite competitii intercluburi intre Europa si America. Asa s-ar fi vazut mai bine nivelul fotbalului de aici. De amicalele in care echipele europene o cam fura pe aici nu o sa zic, pt ca sunt amicale si pot exista scuze de gen fus orar, sezonae competitionale care nu sunt in acelasi timp etc etc. Oricum, vorbind cu Marius Niculae acum vreo 3-4 ani cand venise cu Sporting aici si a luat-o cu 4-1 de la San Jose, a avut si el aceeasi parere, ca se joaca un fotbal neasteptat de bun. "Eu auzisem ca sunt slabi astia pe aici, dar ne-au rupt. Vreo 3-4 au loc lejer la noi la Sporting" asta a fost replica lui.
On topic: pe aici fanii lui FC Dallas se mira cum poate Steaua sa faca oferta pt Toja fara sa il fi vazut pe viu. Chiar fac misto de metoda DVD sau Youtube. De asemenea se mira cum oferta a venit acum intr-o perioada in care Toja e complet iesit din forma de ceva vreme, sprea deosebire de sezonul trecut in care tragea echipa dupa el.