FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Toja la Steaua? (GSP)

«12»
lupi17.07.2008 20:34
@septi_eu

Nici nu l-ai vazut cum joaca si deja il pui titular?

 

L-am vazut in niste secvente si mi-a placut. E drept ca poate nu e mereu asa cum a fost in secvente, dar poate e.

 

Apoi am urmat un sir logic ce m-a indrumat sa il pun titular.

 

1. Joaca mijlocas ofensiv.

2. Pe stanga ar trebui sa fie titular de drept Ochirosii, iar pe dreapta Szekely

3. Mai raman doua posturi la mijloc, dintre care unul e luat de Dayro (dupa cum l-a jucat in amicale)

4. Iar daca e asa cum se arata, e mai bun decat Lovin sau Tiago, deci va ocupa locul liber de langa Dayro.

 

Poate logica mea nu e buna, poate ca a pus intr-un filmulet de doua minute tot ce a facut el bun in toata cariera lui... dar la ce avem acum in lot ca mijlocas central...

 

Binenteles ca e posibil sa nu il ia, de aceea am si pus acel "daca".

Banel va juca si in carje.

danimarcu17.07.2008 20:53
Complet de acord cu tine. De fapt cu o exceptie ...

Total de acord cu tine!

Fara exceptii... :biggrin:

Despre Toja: Cine-i Toja? :blink:

Dan_Original_TB9618.07.2008 01:05
Ehe....acum psihopatul s-a oprit la jucatori din "puternicul" campionat american....dar oare nu cumva o fi vorba de fotbal american? Dar n-ar fi chiar o problema, l-am trece la sectia de rugby.

Oricum, cred ca presedintii celor de la Real si Barca isi dau palme pentru modul extrem de dibaci in care Jiji le-a suflat un mare viitor fost fotbalist.

Daca nu stii, nu mai vorbi. MLS e peste Liga lui Mitica. Din toate punctele de vedere, mai putin poate salarii, care in Romania sunt umflate cu pompa si date pe nedrept multor fotbalisti fara valoare. Uite-te la 20-30 de meciuri din MLS, uite-te la ce infrastructura (stadioane, baze de antrenament) e aici si documenteaza-te in privinta sistemului de juniori care produce talente pe banda rulanta. Observa de asemenea cati jucatori americani activeaza la echipe din primele ligi ale Germaniei, Angliei sau Olandei. Liga e condusa numai de oameni profesionisti si de investitori puternici si seriosi, oameni adevarati, nu tot felul de analfabeti blatisti care se injura prin ziare si pe la televiziuni. Media spectatorilor e dubla fata de cea din Romania si asta in conditiile in care fotbalul e abia al 5lea sport ca popularitate iar distantele mari nu permit suporterilor sa faca deplasari in numar mare.

Eu daca nu am vazut nici un meci din Liga daneza, islandeza, peruana sau uzbeka nu ma apuc sa vorbesc. Tu vad ca bagi concluzii din auzite fara sa te informezi inainte.

The Flyer18.07.2008 05:53

fiind in concediu si neavind ce face pina o tai din capitala,m-am bagat in seama cu americanii pe forumul lor!plus ca mi-au dat si un link catre alt forum!din ce am vazut pe amindoua,astia nici nu vor sa auda de vinzarea jucatorului!sunt super incintati de el!

sa vedem daca vine sau nu!

vanfootball18.07.2008 06:14
Ehe....acum psihopatul s-a oprit la jucatori din "puternicul" campionat american....dar oare nu cumva o fi vorba de fotbal american? Dar n-ar fi chiar o problema, l-am trece la sectia de rugby.

Oricum, cred ca presedintii celor de la Real si Barca isi dau palme pentru modul extrem de dibaci in care Jiji le-a suflat un mare viitor fost fotbalist.

Daca nu stii, nu mai vorbi. MLS e peste Liga lui Mitica. Din toate punctele de vedere, mai putin poate salarii, care in Romania sunt umflate cu pompa si date pe nedrept multor fotbalisti fara valoare. Uite-te la 20-30 de meciuri din MLS, uite-te la ce infrastructura (stadioane, baze de antrenament) e aici si documenteaza-te in privinta sistemului de juniori care produce talente pe banda rulanta. Observa de asemenea cati jucatori americani activeaza la echipe din primele ligi ale Germaniei, Angliei sau Olandei. Liga e condusa numai de oameni profesionisti si de investitori puternici si seriosi, oameni adevarati, nu tot felul de analfabeti blatisti care se injura prin ziare si pe la televiziuni. Media spectatorilor e dubla fata de cea din Romania si asta in conditiile in care fotbalul e abia al 5lea sport ca popularitate iar distantele mari nu permit suporterilor sa faca deplasari in numar mare.

Eu daca nu am vazut nici un meci din Liga daneza, islandeza, peruana sau uzbeka nu ma apuc sa vorbesc. Tu vad ca bagi concluzii din auzite fara sa te informezi inainte.

 

:))))) Am vazut meciuri din MLS, am vazut si jucatorii americani din campionatele europene. Concluziile sunt urmatoarele:

- MLS e mult sub Liga I dpdv valoric (lasa infrastructura si banii bagati acolo);

- talente pe banda rulanta?! Pe-asta de unde ai mai scos-o? Cine? Tim Howard si Beasley?! Nici nu se pot compara cu Lobont, Coman, Zapata, Mutu, sau chiar Marica;

Da-mi tu exemple de talente nemaivazute descoperite prin SUA! Cred ca nu ai habar de fenomenul fotbalistic din moment ce te impresioneaza Liga Mickey Mouse din SUA si fenomenalii jucatori americani. Aia din Anglia si Germania sunt toti mediocri spre decenti, joaca la echipe de la locul 15 in jos si sunt VEDETELE Nationalei, tot ce are mai bun fotbalul american, in timp ce in MLS au ramas cei pe care nici echipe ca Stoke sau Hull nu-i cauta. Cam asta e cu fotbalul din MLS pe care il idolatrizezi.

 

 

MIREL6RADOI18.07.2008 07:45

Altidore face cat toata Liga 1....si are sub 20 de ani ,l-au cumparat cei de la Villareal

Sau Freddy Adu..

Ar mai fi un mijlocas dreapta: danny szertela.Insa la noi cine dracu sa se uite....Argaseala?:))

Dan:ai uitat sa precizezi,ca soccer-ul are cei mai multi sportivi practicanti.....depaseste cele 4 sporturi americane.

mNiosu18.07.2008 09:17
...asa ca Toja poate juca mijlocas stanga, si scapam (sper) odata de Banel :)...

 

Mai de marmota am scapat,nu ma inveleste ciocolata in staniol, dar de Banel nu cred ca scapam prea curand fiinca are sustinerea ciobanului... :unsure:

 

credeti ca va fac un Dvd cu Iacob si o sa credeti ca e super fotbalist?sau cu Banel?

 

Nu in nici un caz...mai bine faci unu cu Sudu sau mai ales cu Lovin....Merita sa fie cunoscuti in lume...asemenea incompetenta trebuie cunoscuta la nivel international... :laugh:

 

weight:172 [site dallas]

are 1,86 metri [gsp.ro]

Ce sa mai cred ?:))

 

Ma tu esti copac rau...weight insemana greutate si nu te speria ca nu e in kilograme.... :laugh:

Daniellone18.07.2008 09:46

Adica voua sincer v-a placut ce ati vazut in filmuletul de pe youtube?! Pai voi va dati seama ca ala e un "best of" al baiatului ala? Vad ca doar 1-2 au remarcat cat spatiu ii trebuie ca sa controleze mingea si cat de impiedicat e. Pai voi nu va ganditi cum ar arata un filmulet de 2 minute cu Banel, in care ii pui numai golurile? Asa ati facut si cu Andrey, si cu Habibou, vi se pare ca sunt semizei pana ii vedeti in 2-3 meciuri si va linistiti...

vanfootball18.07.2008 09:47
Altidore face cat toata Liga 1....si are sub 20 de ani ,l-au cumparat cei de la Villareal

Sau Freddy Adu..

Ar mai fi un mijlocas dreapta: danny szertela.Insa la noi cine dracu sa se uite....Argaseala?:))

Dan:ai uitat sa precizezi,ca soccer-ul are cei mai multi sportivi practicanti.....depaseste cele 4 sporturi americane.

 

Vreau sa-mi dai exemple de jucatori consacrati, nu niste pustani gen Pit la Roma, Al.Iacob in tratative cu Inter, Copil cu Celtic etc.

Si daca talentele le pleaca la 17-18 ani, cum poate MLS-ul sa fie un campionat puternic? Vorbiti tampenii. FC Brasov s-ar bate la titlu in MLS.

MIREL6RADOI18.07.2008 10:04
Altidore face cat toata Liga 1....si are sub 20 de ani ,l-au cumparat cei de la Villareal

Sau Freddy Adu..

Ar mai fi un mijlocas dreapta: danny szertela.Insa la noi cine dracu sa se uite....Argaseala?:))

Dan:ai uitat sa precizezi,ca soccer-ul are cei mai multi sportivi practicanti.....depaseste cele 4 sporturi americane.

 

Vreau sa-mi dai exemple de jucatori consacrati, nu niste pustani gen Pit la Roma, Al.Iacob in tratative cu Inter, Copil cu Celtic etc.

Si daca talentele le pleaca la 17-18 ani, cum poate MLS-ul sa fie un campionat puternic? Vorbiti tampenii. FC Brasov s-ar bate la titlu in MLS.

Au multi jucatori experimentati care au jucat in Europa.Iti reamintesc ca americanii au jucat 1/2 CM u-21(in Nigeria).Zi-mi cand am jucat 1/2 de CM la nivel de juniori....FC Brasov ?Buna gluma...:)

Howard-ex Man Utd ,Everton.Beasley-psv,rangers Claudio Reyna- a jucat multi ani in Germania si Anglia.

vanfootball18.07.2008 11:44
Au multi jucatori experimentati care au jucat in Europa.Iti reamintesc ca americanii au jucat 1/2 CM u-21(in Nigeria).Zi-mi cand am jucat 1/2 de CM la nivel de juniori....FC Brasov ?Buna gluma...:)

Howard-ex Man Utd ,Everton.Beasley-psv,rangers Claudio Reyna- a jucat multi ani in Germania si Anglia.

 

Irlanda a fost campioana europeana la nivelul asta. Nu e relevant. Wow! Howard, Beasley, Reyna! :)))))) Ce de vedete ale fotbalului mondial. Si Australia ii ia cu Viduka, Bosnich, Kewell, Bresciano, Emerton si Schwartzer. Asta inseamna ca Liga australiana e extrem de puternica?! Te las sa mai urmaresti niste meciuri din puternica Liga MLS (Minor League Soccer), poate il descoperi pe urmasul lui...Lalas. Salut!

Dan_Original_TB9618.07.2008 12:00
Altidore face cat toata Liga 1....si are sub 20 de ani ,l-au cumparat cei de la Villareal

Sau Freddy Adu..

Ar mai fi un mijlocas dreapta: danny szertela.Insa la noi cine dracu sa se uite....Argaseala?:))

Dan:ai uitat sa precizezi,ca soccer-ul are cei mai multi sportivi practicanti.....depaseste cele 4 sporturi americane.

 

Vreau sa-mi dai exemple de jucatori consacrati, nu niste pustani gen Pit la Roma, Al.Iacob in tratative cu Inter, Copil cu Celtic etc.

Si daca talentele le pleaca la 17-18 ani, cum poate MLS-ul sa fie un campionat puternic? Vorbiti tampenii. FC Brasov s-ar bate la titlu in MLS.

ce ironic apar ultimele 2 propozitii din paragraful tau. dupa cuvantul "tampenii" "FC Brasov s-ar bate la titlu in MLS"

inainte sa spui idiotenii din astea si sa arunci in stanga si in dreapta cu "nu va pricepeti la fotbal", ia-ti un calmant si incearca sa gandesti mai in amanunt. Lasa exagerarile tampite...nu idolatrizeaza nimeni MLSul. Este o Liga pe care o urmaresc in detaliu, la fel ca si pe cea romana. Deci pot face niste comparatii pertinente. Si crede-ma as fi preferat ca Liga romana sa fie cea mai tare din lume si sa avem cea mai tare nationala. insa din moment ce nu e nici pe departe asa trebuie sa fiu obiectiv.

Altidore si Rossi, Villareal, Brad Guzan-Aston Villa , Spector ex Man U, acum la West Ham, Friedel-Man City, Keller ex Totenham, acum la Fulham, la fel si golgeterul McBride, Johnson, Bocanegra, Onyewu la Newcastle, Cherundolo capitan la Hanover, Beasley la Glasgow Rangers, Adu la Benfica, Cervi la Portsmouth, Howard ex Man U la Everton, Bradley-As Monaco, . In afara de Adu si Altidore, care sunt de mare viitor, restul sunt fotbalisti consacrati, titulari la echipele lor. Iar astia sunt cei ce mi-au venit imediat in minte. Daca mai stau sa ma gandesc un pic mai adaug 10-15 nume. Ia vino tu expertul in fotbal si spune-mi despre marile puteri fotbalistice Getafe, Sahtar, Sienna, Catania, Auxerre si vedetele noastre autohtone care cu greu isi fac loc in echipele astea.

Echipa nationala are jucatori destui, antrenorul insa lipseste. Asta a fost cauza principala pentru care nu au ajuns mai sus de sferturi la Mondiale. La nivel de juniori, nationalele under 23, 21 sau 17 ajung regulat in sferturi sau semifinale la toate comeptitiile mondiale la care participa. Liga e infiintata doar de 11 ani. Normal ca nu e inca la nivelul EPL, La Liga sau Il Calcio, insa e o Liga in constructie, ce progresaza stabil si sigur, sanatoasa, fara coruptie, jigniri, telenovele si fotbalisti cu basini in cap.

Din pacate asezarea geografica nu permite competitii intercluburi intre Europa si America. Asa s-ar fi vazut mai bine nivelul fotbalului de aici. De amicalele in care echipele europene o cam fura pe aici nu o sa zic, pt ca sunt amicale si pot exista scuze de gen fus orar, sezonae competitionale care nu sunt in acelasi timp etc etc. Oricum, vorbind cu Marius Niculae acum vreo 3-4 ani cand venise cu Sporting aici si a luat-o cu 4-1 de la San Jose, a avut si el aceeasi parere, ca se joaca un fotbal neasteptat de bun. "Eu auzisem ca sunt slabi astia pe aici, dar ne-au rupt. Vreo 3-4 au loc lejer la noi la Sporting" asta a fost replica lui.

 

On topic: pe aici fanii lui FC Dallas se mira cum poate Steaua sa faca oferta pt Toja fara sa il fi vazut pe viu. Chiar fac misto de metoda DVD sau Youtube. De asemenea se mira cum oferta a venit acum intr-o perioada in care Toja e complet iesit din forma de ceva vreme, sprea deosebire de sezonul trecut in care tragea echipa dupa el.

 

vanfootball18.07.2008 12:58
Altidore face cat toata Liga 1....si are sub 20 de ani ,l-au cumparat cei de la Villareal

Sau Freddy Adu..

Ar mai fi un mijlocas dreapta: danny szertela.Insa la noi cine dracu sa se uite....Argaseala?:))

Dan:ai uitat sa precizezi,ca soccer-ul are cei mai multi sportivi practicanti.....depaseste cele 4 sporturi americane.

 

Vreau sa-mi dai exemple de jucatori consacrati, nu niste pustani gen Pit la Roma, Al.Iacob in tratative cu Inter, Copil cu Celtic etc.

Si daca talentele le pleaca la 17-18 ani, cum poate MLS-ul sa fie un campionat puternic? Vorbiti tampenii. FC Brasov s-ar bate la titlu in MLS.

ce ironic apar ultimele 2 propozitii din paragraful tau. dupa cuvantul "tampenii" "FC Brasov s-ar bate la titlu in MLS"

inainte sa spui idiotenii din astea si sa arunci in stanga si in dreapta cu "nu va pricepeti la fotbal", ia-ti un calmant si incearca sa gandesti mai in amanunt. Lasa exagerarile tampite...nu idolatrizeaza nimeni MLSul. Este o Liga pe care o urmaresc in detaliu, la fel ca si pe cea romana. Deci pot face niste comparatii pertinente. Si crede-ma as fi preferat ca Liga romana sa fie cea mai tare din lume si sa avem cea mai tare nationala. insa din moment ce nu e nici pe departe asa trebuie sa fiu obiectiv.

Altidore si Rossi, Villareal, Brad Guzan-Aston Villa , Spector ex Man U, acum la West Ham, Friedel-Man City, Keller ex Totenham, acum la Fulham, la fel si golgeterul McBride, Johnson, Bocanegra, Onyewu la Newcastle, Cherundolo capitan la Hanover, Beasley la Glasgow Rangers, Adu la Benfica, Cervi la Portsmouth, Howard ex Man U la Everton, Bradley-As Monaco, . In afara de Adu si Altidore, care sunt de mare viitor, restul sunt fotbalisti consacrati, titulari la echipele lor. Iar astia sunt cei ce mi-au venit imediat in minte. Daca mai stau sa ma gandesc un pic mai adaug 10-15 nume. Ia vino tu expertul in fotbal si spune-mi despre marile puteri fotbalistice Getafe, Sahtar, Sienna, Catania, Auxerre si vedetele noastre autohtone care cu greu isi fac loc in echipele astea.

Echipa nationala are jucatori destui, antrenorul insa lipseste. Asta a fost cauza principala pentru care nu au ajuns mai sus de sferturi la Mondiale. La nivel de juniori, nationalele under 23, 21 sau 17 ajung regulat in sferturi sau semifinale la toate comeptitiile mondiale la care participa. Liga e infiintata doar de 11 ani. Normal ca nu e inca la nivelul EPL, La Liga sau Il Calcio, insa e o Liga in constructie, ce progresaza stabil si sigur, sanatoasa, fara coruptie, jigniri, telenovele si fotbalisti cu basini in cap.

Din pacate asezarea geografica nu permite competitii intercluburi intre Europa si America. Asa s-ar fi vazut mai bine nivelul fotbalului de aici. De amicalele in care echipele europene o cam fura pe aici nu o sa zic, pt ca sunt amicale si pot exista scuze de gen fus orar, sezonae competitionale care nu sunt in acelasi timp etc etc. Oricum, vorbind cu Marius Niculae acum vreo 3-4 ani cand venise cu Sporting aici si a luat-o cu 4-1 de la San Jose, a avut si el aceeasi parere, ca se joaca un fotbal neasteptat de bun. "Eu auzisem ca sunt slabi astia pe aici, dar ne-au rupt. Vreo 3-4 au loc lejer la noi la Sporting" asta a fost replica lui.

 

On topic: pe aici fanii lui FC Dallas se mira cum poate Steaua sa faca oferta pt Toja fara sa il fi vazut pe viu. Chiar fac misto de metoda DVD sau Youtube. De asemenea se mira cum oferta a venit acum intr-o perioada in care Toja e complet iesit din forma de ceva vreme, sprea deosebire de sezonul trecut in care tragea echipa dupa el.

 

Rossi nu a jucat niciodata in SUA, lasa-l deoparte.

Jucatori consacrati sunt Chivu sau Mutu. Atata timp cat o tara de 300.000 locuitori, cu o asemenea infrastructura, nu gaseste 2 jucatori de un asemenea calibru, nu o pot considera tara "plina de talente fotbalistice". Toti jucatorii americani care activeaza acum in Anglia sunt considerati mediocri de catre fani, nici macar fanii lui Wigan nu ar fi incantati de transferurile unora ca McBride sau Bocanegra (dat afara de la Fuham de curand) - mai intereseaza-te. Sa nu mai spunem ca oricum pleaca majoritatea in Europa inainte de juniorat si raman numai cei nedoriti, mult mai slabi. Numai cand ma gandesc ca alde Zotinca a jucat la o echipa de top din MLS, iar Stoichkov facea furori la 37 (?) de ani ... Lasa amicalele alea, ca si echipa lui Alexa din China (n-or avea si astia un izvor nesecat de talente?) a batut cu 3-0 pe Real Madrid. Si da, nu va pricepeti la fotbal daca incercati sa-mi spuneti ca MLS e un super campionat in comparatie cu Romania. Pur si simplu nu aveti simtul proportiilor cand spuneti asa ceva. MLS e undeva la nivelul Ligii I din Ungaria.

MIREL6RADOI18.07.2008 15:04
Au multi jucatori experimentati care au jucat in Europa.Iti reamintesc ca americanii au jucat 1/2 CM u-21(in Nigeria).Zi-mi cand am jucat 1/2 de CM la nivel de juniori....FC Brasov ?Buna gluma...:)

Howard-ex Man Utd ,Everton.Beasley-psv,rangers Claudio Reyna- a jucat multi ani in Germania si Anglia.

 

Irlanda a fost campioana europeana la nivelul asta. Nu e relevant. Wow! Howard, Beasley, Reyna! :)))))) Ce de vedete ale fotbalului mondial. Si Australia ii ia cu Viduka, Bosnich, Kewell, Bresciano, Emerton si Schwartzer. Asta inseamna ca Liga australiana e extrem de puternica?! Te las sa mai urmaresti niste meciuri din puternica Liga MLS (Minor League Soccer), poate il descoperi pe urmasul lui...Lalas. Salut!

Bine mai...irlanda campioana europeana....:))

Plateste 300 euro pt un abon in peluza si atc o sa cumparam jucatori de la Boca Juniors,River Plate,Flamengo si nu de la Dacia Movieni.

Salut.

vanfootball18.07.2008 17:27
Bine mai...irlanda campioana europeana....:))

Plateste 300 euro pt un abon in peluza si atc o sa cumparam jucatori de la Boca Juniors,River Plate,Flamengo si nu de la Dacia Movieni.

Salut.

 

 

Irlanda U-17, campioana in '98, Elvetia U-17, campioana in 2002.

Dan_Original_TB9618.07.2008 19:49
Rossi nu a jucat niciodata in SUA, lasa-l deoparte.

Jucatori consacrati sunt Chivu sau Mutu. Atata timp cat o tara de 300.000 locuitori, cu o asemenea infrastructura, nu gaseste 2 jucatori de un asemenea calibru, nu o pot considera tara "plina de talente fotbalistice". Toti jucatorii americani care activeaza acum in Anglia sunt considerati mediocri de catre fani, nici macar fanii lui Wigan nu ar fi incantati de transferurile unora ca McBride sau Bocanegra (dat afara de la Fuham de curand) - mai intereseaza-te. Sa nu mai spunem ca oricum pleaca majoritatea in Europa inainte de juniorat si raman numai cei nedoriti, mult mai slabi. Numai cand ma gandesc ca alde Zotinca a jucat la o echipa de top din MLS, iar Stoichkov facea furori la 37 (?) de ani ... Lasa amicalele alea, ca si echipa lui Alexa din China (n-or avea si astia un izvor nesecat de talente?) a batut cu 3-0 pe Real Madrid. Si da, nu va pricepeti la fotbal daca incercati sa-mi spuneti ca MLS e un super campionat in comparatie cu Romania. Pur si simplu nu aveti simtul proportiilor cand spuneti asa ceva. MLS e undeva la nivelul Ligii I din Ungaria.

 

Zotinca e un jucator care era titular la noi prin turul sau returul lui 98-99, mare speranta cum spuneau astia la acea vreme, pentru care Steaua s-a batut cu Dinamo. Abureli, din moment ce niciodata nu a confirmat. Aici nu e nici o vedeta. Un jucator mediocru, rezerva 1/2 de sezon, la o echipa slaba. Stoichkov niciodata nu a facut furori aici. Dimpotriva era luat la misto si juca penibil. Eu scriu ca amicalele nu sunt un argument, tu vii si imi zici sa nu folosesc amicalele ca un argument....Ma rog. Eu zic sa termini cu exagerarile ca nu a zis nimeni ca e MLS o super putere, tu scrii ca as fi zis eu ca e super campionat. Tu zici ca oricine care are alta parere decat a ta nu se pricepe la fotbal, eu cred ca tu nu te pricepi. Iar comparatiile intre ligi folosindu-i pe Mutu si Chivu sunt o tampenie. Pai Ghana a dat Europei fotbalisti mai buni ca Mutu si Chivu. Inseamna asta ca Liga lor e peste cea romana? Parerea ta e parerea ta, si a mea e a mea. Nu mai am chef de contrele astea penibile. Nu isi au rostul in topicul asta oricum. Am facut destul off topic si altii care citesc probabil se plictisesc. Ca il ia pe Toja sau altul ma intereseaza mai putin. Sa ia macar niste jucatori capabili care sa confirme, ca acum suntem la pamant. Incepand de la conducere(dictatura analfabeta), la antrenor si la multele goluri din lot.

Dan_Original_TB9623.07.2008 02:57

Poza de la articolul asta e pusa de cei de la site sau de GSP? Nu de alta, dar asta e Marco Etcheverry. Care e bolivian, are vreo 46 de ani si e retras de mult de tot din fotbal.

«12»