08.07.2008 13:14
Ai jucat fotbal de performanta si ar trebui sa sti ca un salariu foarte mare in vestiar creeaza tensiuni. (...) E o tactica cu doua taisuri aceasta masura cu salarii diferite si cred ca ar fi acceptata doar in aczuri deosebite,vezi Mirel sau chiar in cazul in care ar veni un jucator EVIDENT peste ei si atunci jocul lui sa faca toti banii.
Da, dom'le ! Imi dau seama ce s-ar intampla daca Lovin s-ar transfera in Rusia, de exemplu. In prima zi tovarasu' patron rus ar intra in vestiar si-ar cuvanta : 'bah, de azi inainte nimeni in echipa nu va castiga mai mult decat castiga baiatu' asta de l-am adus acum, Lovin. E clar ? Ca eu nu vreau tensiuni la echipa. N-am muncit atat sa-l aducem ca sa-l demoralizati voi acum cu salarii de neam prost. Cui nu-i place e liber sa se care !"
