FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua și vinovãțiile istorice

«12»
Joga Bonito27.06.2008 22:10
Hai sa nu ne mai legam de mutulica. Sa fim seriosi, chiar credea cineva ca asta poate sa marcheze din penalty ? Eu nu, si nici cei cu care am privit meciul. Toti au injurat cand au vazut cine urma sa bata penaltyul. Si pe buna dreptate. Asta e. Avem o nationala varza - de la seful FRF pana la ultima rezerva. Asta e adevarul, astea sunt rezultatele. N-am aratat nimic la CE, ci doar ca putem sa jucam cel mai urat fotbal. Franta - Romania e cel mai naspa meci din toate. Iar ala cu Olanda, ne-am facut de toata jena.

 

Las` ca merge.. tot cu pitzi inainti` ! De ce sa ne facem de ras doar la europene ? Tot asa si la mondiali ! Cu fl Petre, Banel, etc. Echipa de ... carbune !

 

Fustrat mai esti frate. Pun pariu ca esti criticat des de seful tau, de ai un asemenea comportament pe forum. Incearca si tu sa privesti lucrurile putin mai pozitiv. E usor din spatele calculatorului sa critici si sa te isterizezi, insa asta nu te duce nicaieri in viata de zi cu zi, te alegi numai cu migrene. Mai adaug inca ceva si renunt, pun pariu ca pe stadion (in caz ca mergi), injuri la greu pe Dica sau pe Ov. Petre si preferi semintele de dovleac. :rolleyes:

 

Doi la mana, nu stiu daca declaratia lui Contra a fost redata integral si corect, dar mi se pare o reactie fireasca. Probabil ca si voi daca erati in locul lor ati fi reactionat la fel, nu are rost sa ne mintim. Tind sa cred ca a fost putin distorsionata declaratia lui Gurita, parerea mea.

O alta idee, sa zicem ca se rupea vreun tricolor, ceva grav ca si o ruptura de ligamente la genunchi sau o ruptura fibrilara la vreo grupa de muschi, era out 6 luni! Pierdea pregatirea cu echipa de club, nu se stie daca mai prindea vreun post de titular la aceea echipa. Totodata il pastea un transfer la vreo echipa de mana a doua din Rusia sau Israel, isi putea rata si minuscula cariera de fotbalist dupa aceste 2 meciuri la Euro. Cu Franta si Italia, dupa efortul depus multi dintre tricolori erau predispusi la accidentari grave, tinand cont ca au realizat catusi de putin o performanta notabila.

Totul se rezuma pana la urma la persoana ta, familia ta. E normal sa ceri bani. Nu e normal sa iscam un scandal pe tema asta. Sarcastic vorbind, scarbele de ziare si-au atins scopul.

 

Oare de ce nu s-a calificat Anglia la Euro? Jucatori au unul si unul: Ferdinand, Lampard, Gerrard, Rooney si multi altii. Raspunsul e simplu: primesc 8-9 milioane de euro pe an de la echipele lor de club si ii doare fix in p*** de nationala, mai adaug ca au avut si un antrenor mediocru. Nu au avut nici 10% din spiritul patriotic al turcilor sau al grecilor.

Noi suntem undeva la mijloc. :D

 

leonardo28.06.2008 07:40

O singura remarca ! Oklahoma este un stat in S.U.A. !!!! Olimpiada s-a desfasurat in Japonia !!!! In rest numai de bine!

unuspecial28.06.2008 07:55

Eu zic , ca pentru polemici , nelamuriri , contraziceri exista ymess :D incercati sa va rezumati doar la articol . Nu de alta , dar mi-e lene sa va citesc toate aberatiile iar eventual sa ma bag in discutie . bafta

danimarcu28.06.2008 09:20
O singura remarca ! Oklahoma este un stat in S.U.A. !!!! Olimpiada s-a desfasurat in Japonia !!!! In rest numai de bine!

 

Probabil ca se gandea la Yokohama

 

ROMÂNIA - UNGARIA 0-2 (0-1)

Yokohama (Japonia)

18.10.1964.

Turneul Olimpic, faza finala.

Stadion: Mitsuzawa.

Spectatori: 25.000.

Arbitru: Ashkenazi (Israel).

A marcat: Csernai (9', 88' pen).

ROMÂNIA: Ilie DATCU (Dinamo Buc. 9/0) - Ilie GREAVU (Rapid Buc. 13/0), Ion NUNWEILLER-cpt.(Dinamo Buc. 28/0), Dan COE (Rapid Buc. 9/0), Bujor HALMAGEANU (Petrolul Ploiesti 3/0) - Emil PETRU (Dinamo Buc. 15/4), Nicolae GEORGESCU (Rapid Buc. 14/7) - Ion PÎRCALAB (Dinamo Buc. 15/2), Gheorghe Constantin (Steaua 34/11), Ion IONESCU (Rapid Buc. 7/1), Carol CREINICEANU (Steaua 10/2). Antrenor: Silviu Ploesteanu 16.

dee28.06.2008 16:48

Mutu nu trebuie blamat; mai degraba trebuie blamati coechipierii care se folosesc de acest pretext ( ratarea penalty-ului) pentru a justifica insuccesul de la Euro.

danimarcu28.06.2008 17:31
Mutu nu trebuie blamat; mai degraba trebuie blamati coechipierii ...

 

...pt ca joaca pt Mutu,nu pt echipa.Toate mingile ajung la Mutu,asta-i marea noastra problema!...

MoWeed28.06.2008 17:37

Asta poate si pentru ca Mutu tine neaparat ca mingiile sa ajunga la el. Cere mingia si cand e clar ca nu are ce face cu ea si tinand cont ca alti jucatori ofensivi nu prea mai avem in teren o pierde imediat.

Mutu crede ca el e vedeta echipei nationale, crede ca toate mingiile i-se cuvin. Probabil daca se enerveaza pe vreunu ca nu ii da pase, nu mai vede ala nationala...

JDERUL29.06.2008 08:40

Piti si ai lui au mers la Euro sa se apere cu dintii in speranta ca vor face 3 meciuri nule(sau cu putin noroc de a inscrie 3 egaluri)! Daca le iesea si jocul rezultatelor i-ar fii promovat din grupa,acum erau mai mandri decat gaina babei dupa ce ouase margica si toti lingaii s-ar fii calcat in picioare sa aduca osanale team-ului FRF-ist!

ultrash03.07.2008 14:05

Am si eu o intrebare si nu am cui sa ma adresez. Imi doresc enorm de mult sa fac rost de cartea domnului Ardeleanu-"Campioana Campioanelor Apoteotica-Steaua".Imi poate spune cineva de unde o pot cumpara?Sau cum pot face rost de ea?

«12»