FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Arthuro Bernhardt

«12»
Bogdan4Steaua22.06.2008 19:53

i1803691_Arthuro.JPG

 

Nume complet: Arthuro Enrique Bernhardt

Data nasterii: 27.08.1982

Locul nasterii: Florianópolis

Nationalitate: braziliana

Inaltime: 1.89 m

Greutate: 80 kg

Post: atacant

Numar pe tricou: 11

 

 

Ultimul club la care a evoluat: Córdoba CF (Liga BBVA - Spania, a doua Liga)

A mai evoluat la: Criciúma Esporte Clube, Middlesbrough, Racing Santander, Sporting Gijón, Deportivo Alavés

Meciuri/Goluri la echipele de club:

 

1. 2007-2008 - Córdoba CF - 34/10

2. 2005-2007 - Deportivo Alavés - 35/7

3. 2004-2005 - Sporting Gijón - 25/6

4. 2003-2004 - Racing Santander - 7/3

 

Meciuri/Goluri la echipa nationala: deocamdata nu a evoluat pentru echipa nationala.

 

Arthuro a semnat cu Steaua un contract pe trei ani.

 

"Steaua este o echipa mare si reprezinta o sansa importanta pentru mine. Am discutat cu familia, cu prietenii, toti au fost de acord cu mine: ar fi bine sa joc la Steaua."

 

Arthuro

metzzz22.06.2008 20:23

Sa fie intr-un ceas bun. Succes Arthuro la echipa noastra si sa ne faci fericiti cu golurile tale :punk:

se7en22.06.2008 21:22

succes, poate vom avea si noi un atacant care sa dea mai mult de 10 goluri intr-un sezon.

.Ax3L.25.06.2008 12:15

sper ca va face treaba

puyol25.06.2008 12:34

mult succes Arthuro,pacat ca semeni cu boul de aici: http://www.youtube.com/watch?v=LoAxqN8ypi4

razvan_stelist200725.06.2008 21:41

ii urez succes,dar totusi sunt sceptic pentru ca nu poti ataca Champions League cu un jucator care a costat 200 000 euro si a fost adus de la deportivo alaves(Liga a 2a spaniola)

 

ii urez succes,dar totusi sunt sceptic pentru ca nu poti ataca Champions League cu un jucator care a costat 200 000 euro si a fost adus de la deportivo alaves(Liga a 2a spaniola)

un alt jucator bun al lui deportivo alaves care ar trebui cumparat este david aganzo

racky03.07.2008 19:51

numar pe tricou 11

steaua_gloria04.07.2008 12:15

Un filmuletz pe youtube , ceva , n-are ?

culin06.07.2008 18:57

Arthuro a costat 800.00 de euro nu 200.00 Forza Steaua! fularsteaua2:steagcruce:fular-campionii

weeezer29.07.2008 11:18

Mie mi s-a parut destul de ok in meciul cu Roma. Parca n-a intrat foarte des in combinatii, dar l-am vazut de cateva ori cu mingea la picior si parca nu sare din el, asa cum poate m-as fi asteptat. Sa-l vedem maine cu Vasluiul.

c.ronaldo1729.07.2008 12:43

Imi pare a avea ceva din Cyril Thereau.

oanna_r3d_and_blu3_4ever29.07.2008 17:21

bine ai venit ! acuma sa vedem ce potzi :> :inlove: :biggrin:

Fc Alin11.08.2008 13:25

un jucator bun nu prea tehnic dar bun doamne ajuta sa dai goluri ca e bine succes! :beer2: :smile:

Samurik17.08.2008 11:13

sa il scoata dupa teren si sa il bage pe Stancu ca arthuro asta nu are inci o treaba cu fotbalul nu-l mai suport de la meciul de aseara cu argesu

ady9122.08.2008 22:57

Arthuro a fost adus ca fiind tipul atacantului de gura portii. Pana acum, inaintea partidei de la Bistrita, a marcat un singur gol. Probabil nu e acomodat complet. Speram sa fie cu cateva nivele peste Victoras Iacob sau Pepe Moreno. Arthuro, asteptam sa ne uimesti cu golurile tale !

Wally23.08.2008 22:50
Imi pare a avea ceva din Cyril Thereau.

 

Nu mi se pare...deocamdata nu-i ajunge nici la degetul mic lui Cyril!

f234567k23.08.2008 23:09
Imi pare a avea ceva din Cyril Thereau.

 

Nu mi se pare...deocamdata nu-i ajunge nici la degetul mic lui Cyril!

Nu uita, Thereau a inscris primul gol pentru Steaua intr-un meci cu cefere. Timp de vreo 6-7 etape a dat o pasa de gol cu Rapid si a fost eliminat in meciul cu spurcatii. Cam atat pana atunci.

Sa-l lasam si pe Arthuro putin.

Wally24.08.2008 13:22

Asa e. Cyril a inscris primul gol destul de tarziu...la acel 4-2 cu CFR-ul din Ghencea. Insa pana atunci jucase destul de bine, ceea ce nu se poate spune despre Arthuro. Cat despre acea eliminare din "groapa", tipic spurcatilor...doar era Corpodean la centru...

Dragoshel27.08.2008 08:56

LA Multi Ani si sper sa ne faci fericiti de ziua ta!!!

c.ronaldo1727.08.2008 09:07

La Multi Ani!

Ca un jucator ce se respecta, sper sa dai gol de ziua ta :)

steaua_gloria27.08.2008 09:19

@ c. Ronaldo

Ar da el gol , da nu-l ajuta picioarele.

danimarcu27.08.2008 10:38

La multi ani! Daca joci azi,fa-ne un cadou frumos de ziua ta!

**alex**27.08.2008 11:28

Ole, Ole, Ole, Ola / Da un gol de ziua ta !

razvan_stelist200727.08.2008 13:22

la multi ani arthuro , tot ce-ti doresti , multa sanatate si cat mai multe realizari pentru Steaua

razvan_stelist200727.08.2008 13:22

la multi ani arthuro , tot ce-ti doresti , multa sanatate si cat mai multe realizari pentru Steaua

«12»